Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης η μανα μου τα τυλίγει πρώτα σε χαρτί κουζίνας.

απορροφα την υγρασια το χαρτι κουζινας και διατηρουνται περισσοτερο (τα λαχανικα/φρουτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nαι , ολες ετσι κανουν.

 

!!! πρώτη φορά τ΄ακούω αυτό πάλι! Να΄ταν κιόλα, χαρτί κουζίνας? Μπλιαχ! Έτσι κι έχει μέσα το σάντουιτς ο,τιδήποτε ζουμερό θα το φας μαζί με το μουλιασμένο χαρτί δλδ? Ίσως λαδόχαρτο (χαρτί φούρνου) να΄χε κάποιο νόημα ... αλλά πού το είδατε ότι το αλουμινόχαρτο είναι ακατάλληλο για να έρχεται σε επαφή με τρόφιμα? Πού?

 

Και όσο για καλή και ανάποδη πλευρά, πάντα πίστευα πως η μέσα είναι η θολή και η έξω η γυαλιστή, έτσι είναι τυλιγμένο, αλλά τι σημασία έχει? Πάλι δεν έχω ακούσει ποτέ να έχει σημασία σε κάτι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει πολλές ιστοσελίδες, αλλά επειδή είναι παλιές και δεν είναι ενημερωμένες, επομένως άκρη δεν βγαίνει, θα ήθελα να μου δώσει απάντηση στα σίγουρα κάποιος που γνωρίζει ή έχει χρησιμοποιήσει πρόσφατα τον Ηλεκτρικό αργά το βράδυ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει πολλές ιστοσελίδες, αλλά επειδή είναι παλιές και δεν είναι ενημερωμένες, επομένως άκρη δεν βγαίνει, θα ήθελα να μου δώσει απάντηση στα σίγουρα κάποιος που γνωρίζει ή έχει χρησιμοποιήσει πρόσφατα τον Ηλεκτρικό αργά το βράδυ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Στην παρακάτω σελίδα βάλε τη στάση που σε ενδιαφέρει και θα δεις τα τελευταία δρομολογια που ισχύουν για ολη την εβδομάδα

http://www.isap.gr/routes.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό νομίζω το είδα στο the bing bang theory

 

ερώτηση:

πως να δω ταινία mp4 με μη ενσωματωμένους υπότιτλους στο pc μου;

δεν θέλω να τους ενσωματώσω, απλός να παίξει με τους υπότιτλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό νομίζω το είδα στο the bing bang theory

 

ερώτηση:

πως να δω ταινία mp4 με μη ενσωματωμένους υπότιτλους στο pc μου;

δεν θέλω να τους ενσωματώσω, απλός να παίξει με τους υπότιτλους

 

kmplayer, media player classic home cinema αφου φυσικα εχεις τους καταλληλους codecs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kmplayer, media player classic home cinema αφου φυσικα εχεις τους καταλληλους codecs...

 

Έχω media player και έβλεπα κανονικά υπότιτλους σε ταινίες avi τι τα θέλουν τα mp4 :devil:

Ξέρεις πιο πρέπει να κατεβάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατέβασα το VLC και το είδα απο εκεί!

ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Υγ @Impious το vobvub δεν δούλεψε, άσε που νομίζω πως πρέπει να το είχα απο πριν αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο διατηρουνται τα πορτοκαλια και τα λεμονια στο ψυγειο ?

Καπου διαβασα οτι καλο ειναι να τα βαζουμε σε πλαστικες σακουλες , ισχυει ? Και αν ναι τι σακουλες ειναι αυτες , ειδικες για τροφιμα αεροστεγεις ?

Εξω απο το ψυγειο ποσο διατηρουνται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πηγα προχθες στo μουσειο στη Scala του Μιλανο. Εκει ειχε καποιους πινακες κλπ. Εβγαλα φωτογραφια αυτην την ηθοποιο (?), αλλα η φωτογραφια δεν βγηκε τοσο καλη οποτε δεν αποτυπωθηκε το ονομα της που ηταν γραμμενο απο κατω. Βλακωδως δε, το αντιληφθηκα αργα και δεν μπορεσα να επιστρεψω και να το ρωτησω.

Νομιζω πως θυμαμαι κατι σε Ulisse, αλλα το google δεν μου δινει κατι σχετικο. Οποτε μηπως γνωριζει καποιος ποια ειναι η εν λογω κυρια?

 

post-122525-0-03115600-1330368587_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή δεν έχω ιδέα από Αθήνα, οι Αμπελόκηποι είναι ξεχωριστός δήμος ή απλά περιοχή που ανήκει σε άλλον δήμο; Από ότι είδα στο χάρτη, είναι περίπου ανάμεσα στο δήμο Χολαργού-Παπάγου και στο δήμο Ζωγράφου, αλλά θα ήθελα να ξέρω ακριβώς που ανήκει διοικητικά.

 

ευχαριστώ!

 

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι και νοικιαζει καποιος επαγγελματικο ακινητο

μπορει μετα να το νοικιαζει [ανα ωρα] σε αλλους επαγγελματιες

ή

υπαρχει καποιο νομικο προβλημα ή γενικα προβλημα

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ζητάνε το paypal account μου για να μου επιστρέψουν λεφτά (αγόρασα κάτι από ebay και χάθηκε). Τι πρέπει να τους δώσω;

το mail που εχεις δηλωμενο στο paypal αλλα δε θα επρεπε να στο ζητανε αν εκανες με αυτο τη συναλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...