Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγαλη :-D

 

Δεν ξερω τι υλικό ειναι αλλά ειναι για τοιχο, αυτες που είχε η συσκευη μαζι όταν την αγόρασα. Εχω δει σε πρακτικερ κλπ μυτες για ξυλο κλπ αλλα δεν θυμαμαι αν ειδα για τσιμεντο.

για τσιμεντο υπαρχουν ειδικες μυτες.δεν ξερω πως λεγονται.δεν κανουν αυτες που ειναι για τοιχο(τουβλο,κτλπ).πανε σε ενα μαγαζι με σιδερικα υλικα να ρωτησεις.

 

και οπως σωστα ειπωθηκε πρεπει να εχεις ρυθμισει το δραπανο να εχει και κρουστικη δραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη :-D

 

Δεν ξερω τι υλικό ειναι αλλά ειναι για τοιχο, αυτες που είχε η συσκευη μαζι όταν την αγόρασα. Εχω δει σε πρακτικερ κλπ μυτες για ξυλο κλπ αλλα δεν θυμαμαι αν ειδα για τσιμεντο.

Μάλλον τρυπάς με κάτι τέτοιο:

 

22-1687-ObjectImage.jpg

 

ενώ θέλεις κάτι τέτοιο:

 

22-1693-ObjectImage.jpg

 

και αν είναι κρουστικό, ακόμη καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά, αν δεν είναι κρουστικό, και το λιλί του να βάλει, το μπετόν δεν τρυπάει. Καμιά φορά και με κρουστικό ακόμα μπορεί να σου βγει η παναγία να τρυπήσεις. Οπότε θες διαμαντοτρύπανο (σαν αυτό που έδειξε ο Ανγκμάρης) και κρουστικό δράπανο. Αν θες μεγάλη τρύπα (Νο 10 πχ), τρύπησε πρώτα με μικρό τρυπάνι (πχ νο6) και μετά με το μεγάλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κρουστικο έχω αλλα δέντρο Είχα βάλει σε λειτουργία γιατι εχμμμμ δεν ήξερα πως να το βάλω... Με 4αρι τρύπαω για αρχη και θέλω 6αρα τρύπα...

Αν κ μοιάζουν τα 2 τρύπανια που προσταρε ο ανγκμαρ πρεπει να έχω το 1ο γιατι δείχνει ότι είναι μόνο για τούβλα...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο που έβαλε ο ανγκμαρ είναι η ολ τάιμ κλάσικ αρίδα για μπετό-τούβλο.

Να ξέρεις ότι χωρίς πνευματικό αν είναι δοκάρι θα σε πάει αίμα.

Μη πάρεις μόνο μία αρίδα γιατί το πιθανότερο είναι να σπάσουν λόγο θερμότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο που έβαλε ο ανγκμαρ είναι η ολ τάιμ κλάσικ αρίδα για μπετό-τούβλο.

 

Το πρώτο είναι τυπικά τρυπάνι μετάλλου, άσχετα αν τρυπάει μη-δοκαρίσιο μπετό.

Κανονικά θέλει το 2ο που έβαλε, με τα φτερά.

 

Ξυλοτρύπανο (με μύτη) προφανώς ούτε γι΄αστείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εκανα εξαγωγη φρονιμητη πριν κατι ωρες.

Το προβλημα μου ειναι πως φτυνω πολυ αιμα.Πιστευω πως ειναι φυσιολογικο,αλλα υπαρχει τιποτα,να σταματησει πιο γρηγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει μονο το κρουστικό χρειαζόταν και με τα ολντ ταιμ κλασικ τρυπανακια μια χαρα έγινε η δουλεια.. Θενκς.

Γιατί δεν τολεγες από την αρχή ρε αγορίνα ότι δεν είχες βάλει καν κρουστικό να μην διυλίζουμε τον κώνωπα; Αναφέρθηκε και τόσες φορες :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο είναι τυπικά τρυπάνι μετάλλου, άσχετα αν τρυπάει μη-δοκαρίσιο μπετό.

Κανονικά θέλει το 2ο που έβαλε, με τα φτερά.

 

Ξυλοτρύπανο (με μύτη) προφανώς ούτε γι΄αστείο.

Νταξ, ρε luci έχεις δίκιο. Δε πρόσεξα τη μύτη.

Τι' ν' τούτος ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εκανα εξαγωγη φρονιμητη πριν κατι ωρες.

Το προβλημα μου ειναι πως φτυνω πολυ αιμα.Πιστευω πως ειναι φυσιολογικο,αλλα υπαρχει τιποτα,να σταματησει πιο γρηγορα?

είσαι καπνιστής; αν ναι πλακώσου στα τσιγάρα. Αν μπορείς να ρουφήξεις βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα χθες αίτηση ανανέωσης διαβατηρίου. Μου έδωσαν ένα barcode για να παρακολουθώ την πορεία της αίτησής μου στο ίντερνετ, αλλά 24 ώρες μετά μου βγάζει στο σχετικό site ότι η αίτησή μου δεν βρέθηκε στη λίστα. Είναι φυσιολογικό αυτό ή να προβληματιστώ;

Τελικά λύθηκε το μυστήριο. Απερρίφθη η αίτησή μου γιατί ήταν λάθος ο φωτισμός της φωτογραφίας!!! Άμα πάω στον φωτογράφο και τα κάνω λίμπα, εγώ θα φταίω; Τρέχα για φωτογραφία πάλι, πλήρωνε και 5 ευρώ παράβολο για τη νέα αίτηση. Τέλος πάντων. Αν δεν εμφανίζεται η αίτησή σας στο σύστημα, κάτι έχει πάει στραβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά λύθηκε το μυστήριο. Απερρίφθη η αίτησή μου γιατί ήταν λάθος ο φωτισμός της φωτογραφίας!!! Άμα πάω στον φωτογράφο και τα κάνω λίμπα, εγώ θα φταίω; Τρέχα για φωτογραφία πάλι, πλήρωνε και 5 ευρώ παράβολο για τη νέα αίτηση. Τέλος πάντων. Αν δεν εμφανίζεται η αίτησή σας στο σύστημα, κάτι έχει πάει στραβά.

 

αμα ο φωτογραφος δεν στην φωτοσοπιαρε επιτοπου τοτε ηταν αναμενομενο

[την πατησα και εγω]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασίλειό μου για ένα παράβολο δημοσίου των 5 ευρώ! Ξέρει κανείς πού θα βρω, εκτός από εφορίες, που ξανανοίγουν την Τρίτη; Έχω ρωτήσει 10 περίπτερα και δεν έχει κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...