Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάψε βρε ;ρ.

Μαρρία, του παππού είναι το σπίτι, άρα την έχω την συγκατάθεση. ; )

Στο θέμα μας.

 

Υπάρχει κανονισμός για αυτό? κάτι γραμμένο?

 

Θέλω να βάψω διαφορετικό απο αυτή τη ροζουλί αηδία. Εντάξει δεν θα βάψω καμια φωσφορίζουσα καφρίλα.

Αλλά τι μπορούν να μου πούν?

Αυτοί δλδ όταν έβαψαν τα δικά τους γιατί μου το άφησαν γκρί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βέβαια υπάρχει κανονισμός πολεοδομικός και σχετική νομοθεσία.

 

μπορούν να σε καταγγείλουν στην πολεοδομία αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνει κανένας αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα χθες αίτηση ανανέωσης διαβατηρίου. Μου έδωσαν ένα barcode για να παρακολουθώ την πορεία της αίτησής μου στο ίντερνετ, αλλά 24 ώρες μετά μου βγάζει στο σχετικό site ότι η αίτησή μου δεν βρέθηκε στη λίστα. Είναι φυσιολογικό αυτό ή να προβληματιστώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να τρυπήσω ένα τοίχο (πανω από πορτα) για να βαλω ένα μονοζυγο αλλά μετά από 1.5-2εκ πεφτω σε τσιμέντο με τι σκατα θα το τρυπησω αυτο; Υπάρχει ειδικό εξαρτημα για τσιμεντο; Εχω κανει μπρατσα με το συμβατικό αλλά τιποτα... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρουστικό έχεις βάλει; Μήπως έχεις πέσει σε σίδερο;

 

Εγώ πάντως έχω τρυπήσει τσιμέντο, μαλακό όμως, με υπομονή απλώς. 10 λεπτάκια παραπάνω αλλά κλάιν. Και λίγο νερό για να ψυχθεί το τρυπάνι δεν βλάπτει σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

Για σωστή δουλειά σε τσιμέντο πάντως θες πνευματικό δράπανο.

Υπάρχουν και τρυπάνια για μπετό, δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά υποθέτω είναι για τέτοιες βαριές χρήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αν έχεις κάνει μπράτσα με το συμβατικό τρυπάνι, τι το θες το μονόζυγο;

 

Πλεον είναι θεμα τιμης. Μιλαμε κανα πεντάλεπτο τρυπάω και δεν έχει υποχωρήσει χιλιοστό.

 

* Περιμένω την αποψη του Λεφτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη :-D

 

Δεν ξερω τι υλικό ειναι αλλά ειναι για τοιχο, αυτες που είχε η συσκευη μαζι όταν την αγόρασα. Εχω δει σε πρακτικερ κλπ μυτες για ξυλο κλπ αλλα δεν θυμαμαι αν ειδα για τσιμεντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωστό "διαμαντοτρύπανο", το απλό έχεις δηλαδή.

 

Υποθέτοντας ότι έχεις βάλει το κρουστικό, και ότι δεν έχεις πέσει σε σίδερο, και ότι η ψύξη με νερό δεν βοήθησε, και ότι δεν μπορείς να βρεις πνευματικό, μία πιθανή λύση είναι κάτι τέτοιο

BOSCH%2014%20NEW.jpg

http://www.toolstore.gr/bosch-5-τρυπανια-μπετον-ημ-κασετινα-p-779.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άλλη επιλογή είναι να αλλάξεις σημείο. Πάνω από το κάσομα της πόρτας είναι ένα μικρό δοκάρι, που σημαίνει τσιμέντο και σίδερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...