Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ποια λογική το αρωματικό AirWick μαζί με την συσκευή πωλείται στα 3-4€, ενώ το ανταλλακτικό του αρωματικού (σκέτο χωρίς την συσκευή) πωλείται στα 5+ €; :huh:

 

Τι σε νοιάζει; Εσύ να αγοράζεις κάθε φορά συσκευή και ανταλλακτικό, αφού είναι φθηνότερο. Win. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποια λογική το αρωματικό AirWick μαζί με την συσκευή πωλείται στα 3-4€, ενώ το ανταλλακτικό του αρωματικού (σκέτο χωρίς την συσκευή) πωλείται στα 5+ €; :huh:

 

Μήπως έχει μεγαλύτερη ποσότητα το ανταλλακτικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σε νοιάζει; Εσύ να αγοράζεις κάθε φορά συσκευή και ανταλλακτικό, αφού είναι φθηνότερο. Win. :mrgreen:

Καλά εννοείται αυτό. :P

Απλά μου φαίνεται πολύ περίεργο..

 

Μήπως έχει μεγαλύτερη ποσότητα το ανταλλακτικό;

Δεν νομίζω, την ίδια ακριβώς ποσότητα έχουν. Εκτός και αν είναι αραιωμένο το διάλυμμα που βάζουν στη συσκευασία με τη συσκευή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στιγμιαίος ήταν ο πόνος (το peak του τουλάχιστον). Δεν ήταν κάτι τόσο τρομερό που να με προβλημάτισε ποτέ πάντως.

Εξαρτάται απ τον οργανισμό το πόσο κερί παράγει και πιθανόν να μην είσαι τόσο ακραία περίπτωση αλλά αν δεν ήμουν μπροστά δε θα πίστευα ότι χωρούσε όλο αυτό το πράμα (που βγήκε) στ αυτί μου. Και ναι, προσπαθώ να τα καθαρίζω (αν και είναι μάταιο όπως είπε κι ο ΩΡΛ).

 

Η όλη διαδικασία κρατούσε πολύ λίγο σε μένα, δηλ. βαριά 5 λεπτά.

 

Εν τελει για καποιο περιεργο λογο μου βρηκε τα αυτια πεντακαθρα, και μου ειπε να μην μου κανει καθολου καθαρισμο, και απλως μου εγραψε ενα φαρμακο δοκιμαστικα μπας και βοηθησει με τις εμβοες των αυτιων. :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακούσει οτι οι πολυκατοικίες πρέπει να έχουν ένα χρώμα απέξω, και άρα δεν μπορεί καθένας να βάψει το μπαλκόνι του ότι χρώμα θέλει.

Ισχύει αυτό? (κανόνας? καταστατικό? τί?)

 

Μου φαίνεται λογικό, αλλιώς θα γινόταν τσίρκο.

 

Αλλά.

Εαν το μπαλκόνι μου (ρετιρέ) είναι πιο μέσα, δεν φαίνεται δλδ απο κάτω, απο τον δρόμο κλπ, μπορώ να βάψω του κεφαλιού μου?

 

Τα υπολοιπα μπαλκόνια κ εξωτερικοι τοίχοι έχουν ενα Α χρώμα, αλλά το δικό μου που δεν φαινεται το έχουν αφήσει μια γκρι τοιχίλα μουντίλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και που το βλέπουν οι απέναντι τι? Θα μου σύρουν καταγγελία που τους χάλασα την ομοιόμορφη ασχήμια?

 

το Α χρώμα είναι μια ροζουλί αηδία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά.

Εαν το μπαλκόνι μου (ρετιρέ) είναι πιο μέσα, δεν φαίνεται δλδ απο κάτω, απο τον δρόμο κλπ, μπορώ να βάψω του κεφαλιού μου?

όχι, αλλά όλοι το κάνουν έτσι κι αλλιώς, γι αυτό έχουμε και τις ομορφότερες πόλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...