Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λογικά θα βάζω 5 ευρώ ομιλία μια φορα τον χρόνο.

Αν βάλεις Γουίντ τελικά, σε κατάστημά της μπορείς να βάλεις ελάχιστο ποσό ανανέωσης 1 Γιούρο την 364η μέρα. Όσο θα κσοδέπσεις σε καμμιά 10άρα μηνύματα δηλαδή. Θινκ τσιπ και μη βάζεις τάληρο. (...θα σε πούνε -από μέσα τους- γιούφτο στο κατάστημα βέβαια, αλλασταρχίδιας, ε; )

 

 

 

Χοντρικα και βασει εμπειριας μπορει κανεις μεσω της προγνωσης του καιρου και λαμβανοντας υποψιν το κλιμα της Ελλαδας, να υπολογισει αν θα ξανακανει θερμοκρασιες κοντα στο 0 μεχρι να μπει η ανοιξη? Επειδη υπολογιζα να αγορασω καποια αξεσουαρ χειμωνα για μηχανη αλλα βλεπω πως ο καιρος εφταξε, οποτε λεω να μην τα παρω φετος τελικα. Ενταξει οκ, σημερα ειχε βροχη με πολυ δυνατους ανεμους, αλλα η θερμοκρασια ειναι νορμαλ.

Εξαρτάται πού ζεις, πού κινείσαι, πόση ώρα κάθε μέρα, τι γκάζια πατάς και για πόση ώρα, αν δουλεύεις ντελίβερι ή είσαι πρόεδρος της Πιτσαχάτ και τέλος αν μας κάνεις πλάκα... Πάρε βρε, αν τα 'χεις, τον εξοπλισμό - πού να ξέρουμε πώς θα πάει μέχρι Απρίλη... (πάρε, γιατί αν φάμε καμμιά χρεωκοπία, του χρόνου παίζει να μη σου φτάνουν για εξοπλισμό)

 

 

 

πάει μάλιστα και κλείνει και το νερό άμα πιάσουνε τα μπιλοζίρια...

...εντάξει, μας γάμησες τον εγκέφαλο. Δυο λεπτά προσπαθούσα να θυμηθώ (ή να κάνω κάποιον συσχετισμό από τα συμφραζόμενα) τί εστί μπιλοζίρια (κάτι σε "μερομήνια" μου 'ρχοτανε, αλλά μέχρι εκεί). Μέχρι που συνειδητοποίησα.

 

Την άλλη φορά βάλε κα'να προφυλακτικό στο ποντίκι, γιατί όση βαζελίνη κι αν έβαλα στην οθόνη, πονάει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται πού ζεις, πού κινείσαι, πόση ώρα κάθε μέρα, τι γκάζια πατάς και για πόση ώρα, αν δουλεύεις ντελίβερι ή είσαι πρόεδρος της Πιτσαχάτ και τέλος αν μας κάνεις πλάκα... Πάρε βρε, αν τα 'χεις, τον εξοπλισμό - πού να ξέρουμε πώς θα πάει μέχρι Απρίλη... (πάρε, γιατί αν φάμε καμμιά χρεωκοπία, του χρόνου παίζει να μη σου φτάνουν για εξοπλισμό)

 

Βασικα επειδη πιστευω πως το κανε το ξεσπασμα του ο καιρος δεν νομιζω να ξαναβγαλει τετοιο κρυο, οποτε λογικα θα διαθεσω τα χρηματα σε κανα καλο κρανος (τωρα που χουν και προσοφορες), και αντε να παρω και κανα ισοθερμικο. Δεν θυμαμαι τα περασμενα χρονια, να χει βγαλει κανα τρομερο κρυο μετα τα μεσα Φεβρουαρη. Οποτε αυτα που ηθελα (ποδιά+ζελατινα) θα τα παρω του χρονου με δραχμες. Η οτι αλλο εχουν θεσπισει εως τοτε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο το πλήρωσες το συστηματάκι?

 

το περιμένω. Ένα κατοσταρικάκι. Είχε και κάτι πιο φτηνά, αλλά δεν με έψησαν.

 

Μεταξύ μας,γείτονα τονε λένε.Κι ειναι και τζάμπα,πάει μάλιστα και κλείνει και το νερό άμα πιάσουνε τα μπιλοζίρια...Βρες μου gsm να το κάνει αυτό,μπορείς;

 

Μπορώ να συνδέσω το gsm μου με μια ηλεκτροβάνα. Μ; Να ανάψει και την καφετιέρα λίγο πριν φτάσω. Μ; Δεν έχω γειτόνους σε τέτοια φάση εκεί ρε. Κάτι παππούδια ξεχασμένα από τον χάρο μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα επειδη πιστευω πως το κανε το ξεσπασμα του ο καιρος δεν νομιζω να ξαναβγαλει τετοιο κρυο, οποτε λογικα θα διαθεσω τα χρηματα σε κανα καλο κρανος (τωρα που χουν και προσοφορες), και αντε να παρω και κανα ισοθερμικο. Δεν θυμαμαι τα περασμενα χρονια, να χει βγαλει κανα τρομερο κρυο μετα τα μεσα Φεβρουαρη. Οποτε αυτα που ηθελα (ποδιά+ζελατινα) θα τα παρω του χρονου με δραχμες. Η οτι αλλο εχουν θεσπισει εως τοτε :P

Ξέρεις μήπως γιατί ο Φλεβάρης λέγεται και κουτσοΦλέβαρος;Να σου πω:

 

Ήτανε,που λες παιδάκι μου,στα τελειώματά του ο Μάρτης (btw,γδάρτης-παλουκοκαύτης) και ο δύστυχος ο χωριάτης,αφού έκαψε ό,τι ξύλο είχε (συμπεριλαμβανομένων και των φραχτών της ως άνω παρένθεσης),είδε από μακρυά την άνοιξη που έφερνε ο Απρίλης και χαιρέκακα έπιασε τα @@ του και τάδειξε στο Μάρτη,λέγοντάς του:"Πριτς Μάρτη μου,τα γλύτωσα τ´ αρνοκάτσικά μου".

Τι ήταν να το πει,σκύλασε ο Μάρτης και πήγε να τρακάρει δυό μέρες απ´ τον Απρίλη,να συνεχίσει την κακοκαιρια του.Όμως ο Απρίλης ήτανε ήδη λειψός,οπότε ο Μάρτης την έπεσε στον Φλεβάρη,που στα χρόνια εκείνα είχε πιό πολλές μέρες...

 

...Του δάγκωσε τις μέρες του Φλεβάρη λοιπόν,τούκαψε και τα παλούκια του χωριάτη,του ψόφησε και τα ερίφια του γεωργού και τέλος έβαλε κι ένα φέσι να (με το συμπάθειο) στον Φλεβάρη,του άρεσε βλέπεις να τυραννάει τους απογόνους του χωριάτη και δεν τούδωσε ποτέ τις δανεικιές του μέρες πίσω του Φλεβάρη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link

 

θερμοσίφωνο δεν νομίζω να σηκώνει, 16Α λέει.

 

Κρις, θα το παίρνω τηλέφωνο να ανάψει μερικές ώρες πριν πάω. Φεύγοντας θα το αφήνω κλειστό. Λες να ανάψει από μόνο του και να καίει τσάμπα; Ξέρωγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περιμένω. Ένα κατοσταρικάκι. Είχε και κάτι πιο φτηνά, αλλά δεν με έψησαν.

μάλιστα. Έναν controller της nokia με το κινητό του μαζί είχα δει, 100€. Τα υπόλοιπα hand made και με περισσότερα relays

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κωδικό διάλεγες ποιό relay να ανοίξει/κλείσει; Καλό.

Παίζει και αυτό, αλλά δεν μου γέμισε το μάτι. Και είναι και μπρίζα.

 

Νομίζω με μηνύματα δούλευε. Του έστελνες δηλαδή μήνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...