Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ;;;

έχει κανείς κάποιο έγκυρο (!!!) άρθρο σχετικά με το τι γίνεται με τις Ελληνικές αποζημιώσεις από τους Γερμανούς ;

 

άκουγα ράδιο σήμερα,δεν πρόσεχα όλη την κουβέντα γιατί διάβαζα,μετά από λίγο άνοιξα την φωνή και λέει ο παρουσιαστής "ωφού το θέμα με τις Ελληνικές αποζημιώσεις έχει γίνει γελοίο,ενημερωθήτε λίγο πριν ρωτήσετε" και εκεί άλλαξε θέμα.

 

Θυμήθηκα ότι κάπου είχα διαβάσει κάτι παρόμοιο,αλλά δεν πολυκαταλάβα και δεν ασχοληθηκα.

Το μόνο που βρήκα είναι κάτι άσχετα μπλογκς να λένε "τα λεφτά μας τώρα" χωρίς περεταίρω εξήγηση.

Τι γίνεται τελικά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ευχαριστώ για την έγκυρη πηγή

και όχι δεν ξέρω τι πήραμε στην Χάγη για αυτό ρωτάω,

επίσης δεν άλλαξα νικ δεν έχω πρόσβαση στο άλλο ημέιλ μου :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία περί TAXI.

 

Η πρόσθετη χρέωση από-προς αεροδρόμια, ισχύει για απο/επιβίβαση στο ίδιο το αεροδρόμιο ή... για την περιοχή του αεροδρομίου γενικά;

 

Πριν λίγες ημέρες έφυγα από Ηράκλειο για Αθήνα με αεροπλάνο και πάρκαρα το αυτοκίνητό μου πάρα πολύ κοντά στο αεροδρόμιο, σχεδόν στην είσοδό του. Αύριο γυρνάω πάλι. Και θέλω να πάρω TAXI από το λιμάνι, να με πάει στο αεροδρόμιο και να πάρω το αυτοκίνητό μου από εκεί για να πάω σπίτι μου. Θα με χρεώσει παραπάνω λόγο αεροδρομίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Και νομίζω και επιπλέον επειδή είναι και από λιμάνι.

 

Για το λιμάνι το ήξερα, δε με πειράζει αυτό. Μη με χρεώσει για αεροδρόμιο φοβάμαι. Και δεν θα έχω όρεξη για διαπληκτισμούς ή συζητήσεις πρωί-πρωί.

 

Οπότε θα πάρω το λεωφορείο... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστώω ! αλλά έχω και άλλες απορίες !!!

Γιατί έχει ασυλία η Γερμανία ;

 

...δε συνεχίζεις τις απορίες σου πχ εδώ; Γιατί μάλλον δεν συνάδουν με το παρόν thread (=μικρές απορίες/σύντομες απαντήσεις...)

 

Κατά τ' άλλα, προς (σύντομη) απάντηση [1] της απορίας σου : "επειδή είναι όμορφη".

 

Απάντηση [2], δεν είναι ότι έχει η ίδια "ασυλία" (καταχρηστικά χρησιμοποποιήθηκε ο όρος στο άρθρο που διάβασες, "για να καταλαβαίνουν οι πολλοί") (...βέβαια "ασυλία" στην πράξη έχει, από το τέλος του Β' ΠΠ όπου φρόντισαν οι Αμερικάνοι να "υποχρεώσουν" τους Ευρωπαίους δια μέσω των δεκαετιών να το βουλώσουν και να την αφήσουν "στην οικονομική ησυχία/ανάπτυξή της", μέσω συνθηκών που υπεγράφησαν) - απλά άσκησε το δικαίωμά της να μην δικάζεται ως κράτος από μεμονωμένα δικαστήρια, και δη άλλων χωρών (Ιταλίας, εν προκειμένω) σε σχέση με την προέλευση των εναγόντων (στην εν λόγω περίπτωση, κάτοικοι Διστόμου Ελλάδος).

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνω check in και πάρω την κάρτα επιβίβασης ως pdf και το εκτυπώσω σε βιβλιοπωλείο, δεν είναι έγκυρο???

Γιατί λέει πρέπει σε εκτυπωτή που συνδέεται στον ίδιο υπολογιστή... Εγώ που δεν έχω εκτυπωτή πως θα το κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δε συνεχίζεις τις απορίες σου πχ εδώ; Γιατί μάλλον δεν συνάδουν με το παρόν thread (=μικρές απορίες/σύντομες απαντήσεις...)

 

Κατά τ' άλλα, προς (σύντομη) απάντηση [1] της απορίας σου : "επειδή είναι όμορφη".

 

Απάντηση [2], δεν είναι ότι έχει η ίδια "ασυλία" (καταχρηστικά χρησιμοποποιήθηκε ο όρος στο άρθρο που διάβασες, "για να καταλαβαίνουν οι πολλοί") (...βέβαια "ασυλία" στην πράξη έχει, από το τέλος του Β' ΠΠ όπου φρόντισαν οι Αμερικάνοι να "υποχρεώσουν" τους Ευρωπαίους δια μέσω των δεκαετιών να το βουλώσουν και να την αφήσουν "στην οικονομική ησυχία/ανάπτυξή της", μέσω συνθηκών που υπεγράφησαν) - απλά άσκησε το δικαίωμά της να μην δικάζεται ως κράτος από μεμονωμένα δικαστήρια, και δη άλλων χωρών (Ιταλίας, εν προκειμένω) σε σχέση με την προέλευση των εναγόντων (στην εν λόγω περίπτωση, κάτοικοι Διστόμου Ελλάδος).

 

οκ!

 

ευχαριστώωω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...