Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ερωτηση

 

μπορεις να αγορασεις οχηματα εντος της ευρωπαικης ενωσης

και αν ναι

ποιες ειναι οι διαδικασιες?

 

ποιο συγκεκριμενα μηχανη απο ιταλια

 

 

thanks

 

εδιτ

κουράστηκα να διαβάζω...

Επεξ/σία από viper2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πριν χρόνια τόσο ήταν. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί μέσω web banking η χρέωση είναι 30 cents και από γκισέ 12ευρο.

 

Μα είναι πολύ απλό. Αν είμαι η τράπεζα A δε θέλω να περιμένουν οι δικοί μου πελάτες να κάθονται στην ουρά για να κάνει τη δουλείά του ο πελάτης της Β. Δεν είναι μόνο θέμα κόστους αλλά και απενθάρρυνση του κόσμου να χρησιμοποιεί γκισέ κατα το δυνατόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον επόμενο μήνα πληρώνω την τελευταία δόση του αυτοκινήτου. Ξέρει κανείς τη διαδικασία για να περάσει η άδεια στο όνομα μου; (τώρα έχει παρακράτηση κυριότητας λόγω δόσεων στην τράπεζα) thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θυμαμαι ακριβως

αλλα σου δινει καποια χαρτια η τραπεζα ή η θυγατρικη της

και μετα πηγαινεις στα κεπ με αυτα και την αδεια του οχηματος

τα αφηνεις

σου δινουν καποια προσωρινα και μετα απο κανα μηνα πας για τα κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον επόμενο μήνα πληρώνω την τελευταία δόση του αυτοκινήτου. Ξέρει κανείς τη διαδικασία για να περάσει η άδεια στο όνομα μου; (τώρα έχει παρακράτηση κυριότητας λόγω δόσεων στην τράπεζα) thanks!

 

Οταν πήρωσεςι την τελευταια δοση παιρνεις βεβαιαωση και την πας στον εμπορο που το αγορασες και σου δινει βεβαιωση για την αρση παρακρατησης που την πας στο ΚΕΠ μαζι με την παλια αδεια κυκλοφοριας ή στην Διευθυνση Συγκοινωνιων που ανηκεις για πιο αμμεσα. Αλλα και μεσω ΚΕΠ παιρνεις χαρτι και κυκλοφορεις κανονικα μεχρι να βγει η νεα αδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρέστε με αν το έχω ξαναρωτήσει, αλλά αφενός δε θυμάμαι να πήρα απάντηση που να με κάλυψε, αφετέρου είναι και πάλι πρωτομηνιά και έχω τη διάθεση να γκρινιάξω για το συγκεκριμένο θέμα.

 

Σε τι χρησιμεύει που σε ορισμένους δρόμους παρκάρουν τα αυτοκίνητα τους μονούς μήνες από τη μια μεριά και τους ζυγούς μήνες από την άλλη; Έχω έναν τέτοιο δρόμο κάτω από το σπίτι μου και κάθε πρωτομηνιά αρχίζουν όλοι τις κόρνες και πέφτουν τα πρόστιμα βροχή. Έλεος. Είναι δυνατόν με το που θα αλλάξει ο μήνας, να κατέβουν όλοι μαζί συντονισμένα και να αλλάξουν πεζοδρόμιο στα αυτοκίνητα; Είναι δεδομένο ότι θα γίνει μπάχαλο!

 

Και ποια η χρησιμότητα;! Γιατί το κάνουμε αυτό το μπάχαλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό γίνεται για να καθαρίζουν τα ρείθρα και τους δρόμους, κυρίως. Περνάει το μηχάνημα κολλητά στο κράσπεδο

 

δεν έχω δει ποτέ να λειτουργεί στην Ελλάδα, όπως και ο υπόλοιπος κοκ βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως λέγονται bluetooth ακουστικα τετοιου τυπου ? (δειτε εικονα) δλδ που ειναι bluetooth μεν αλλα εχουν και ακουστικο ?

 

 

 

41PI6UmWimL._SL500_AA300_.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό γίνεται για να καθαρίζουν τα ρείθρα και τους δρόμους, κυρίως. Περνάει το μηχάνημα κολλητά στο κράσπεδο

 

δεν έχω δει ποτέ να λειτουργεί στην Ελλάδα, όπως και ο υπόλοιπος κοκ βέβαια...

 

?

 

Και με τους υπόλοιπους δρόμους τι γίνεται; Σε ελάχιστους δρόμους ισχύει αυτό.

 

Σε εμάς λειτουργεί, αλλά το κακό είναι ότι χρειάζεται κάθε φορά 3-4 μέρες μέχρι να αλλάξουν όλοι πεζοδρόμιο. Μέχρι τότε, κόρνες, κλήσεις, νεύρα, φωνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

?

 

Και με τους υπόλοιπους δρόμους τι γίνεται; Σε ελάχιστους δρόμους ισχύει αυτό.

 

δεν ξέρω ποιά είναι τα κριτήρια επιλογής ενός δρόμου

 

στους υπόλοιπους δεν κρίνεται αναγκαίο. Περνάνε με σκούπες ξερωγώ... (; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν κατά τη διάρκεια της πρακτικής άσκησης δικαιούμαστε αναρρωτική άδεια ή αν αυτές τις μέρες που θα απουσιάσουμε τις συμπληρώνουμε έξτρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω ποιά είναι τα κριτήρια επιλογής ενός δρόμου

 

στους υπόλοιπους δεν κρίνεται αναγκαίο. Περνάνε με σκούπες ξερωγώ... (; )

 

Μόλις μου είπαν μια πιο πειστική εξήγηση: ότι γίνεται για να μην απαξιώνονται οι ιδιοκτησίες από τη μια πλευρά του δρόμου.

 

Βέβαια με την μπούρδα αυτή απαξιώνονται και από τις δύο πλευρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...