Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη δεν το κατεχω πολυ το θεμα με την ελληνικη εκπαιδευση

σε ποια πανεπιστημια κοιταω για διοικηση + λογιστικα

 

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδη δεν το κατεχω πολυ το θεμα με την ελληνικη εκπαιδευση

σε ποια πανεπιστημια κοιταω για διοικηση + λογιστικα

 

 

thanks

 

 

Για Αθήνα μιλάς ή σε κάποια άλλη πόλη;

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μπεις στις ιστοσελίδες τους και να δεις ποιο είναι το τμήμα που σ'ενδιαφέρει περισσότερο..

 

www.auth.gr είναι το Αριστοτέλειο στην Θεσσαλονίκη (πάνω δεξιά ένει αναδυόμενο πλαίσιο με όλα τα τμήματα)

 

αλλά οι οικονομικές, δοιηκητικές, μαρκετιγκ σχολές είναι στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας www.uom.gr, αν και το Αριστοτέλειο έχει ωστόσο κάποια τμήματα.

 

Στο Καποδιστριακό της Αθήνας, έχει το οικονομικό της Νομικης, αλλά είναι καθαρά οικονομικά, όπως είπε ο nick κοίτα στην ΑΣΟΕ εκεί έχει τα τμήματα που θέλεις

 

Για αυτα δεν τα ξερω, αλλα θα σου λεγα ΑΣΟΕ και στο Οικονομικο τμημα της Νομικης.

 

 

Nick στο Μετσόβιο παίζει μόνο σχολές θετικών επιστημών, πολυτεχνείο και έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Αθήνα μιλάς ή σε κάποια άλλη πόλη;

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μπεις στις ιστοσελίδες τους και να δεις ποιο είναι το τμήμα που σ'ενδιαφέρει περισσότερο..

 

www.auth.gr είναι το Αριστοτέλειο στην Θεσσαλονίκη (πάνω δεξιά ένει αναδυόμενο πλαίσιο με όλα τα τμήματα)

 

αλλά οι οικονομικές, δοιηκητικές, μαρκετιγκ σχολές είναι στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας www.uom.gr, αν και το Αριστοτέλειο έχει ωστόσο κάποια τμήματα.

 

Στο Καποδιστριακό της Αθήνας, έχει το οικονομικό της Νομικης, αλλά είναι καθαρά οικονομικά, όπως είπε ο nick κοίτα στην ΑΣΟΕ εκεί έχει τα τμήματα που θέλεις

 

 

 

 

Nick στο Μετσόβιο παίζει μόνο σχολές θετικών επιστημών, πολυτεχνείο και έτσι;

 

απο ολες τις περιοχες

δεν εχω προβλημα

[στα ελληνικα αν γινεται]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ολες τις περιοχες

δεν εχω προβλημα

[στα ελληνικα αν γινεται]

 

 

να σου πω κι εγώ τώρα πέρα απο Αθήνα και Θεσσαλονίκη και γω δε γνωρίζω τι παίζει, θα πρέπει να ψάξεις τα site στα γιάννενα, στο βόλο στο ηρακλειο... κατάλαβες

 

πανεπιστήμιο ιωαννίνων, βολου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να φτιάξω σπειρωμα στο εξωτερικό μερος ενος σωλήνα, ώστε να βιδώσω κάτι πανω.

σε σιδεράδικο πάω? έχει κανεις καμια ιδέα ποσο παει το μαλλι?

 

βασικά μαλακίες λεω. εχω ενα σωλήνα με σπείρωμα και θέλω να φτιάξω το ίδιο σε ένα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να φτιάξω σπειρωμα στο εξωτερικό μερος ενος σωλήνα, ώστε να βιδώσω κάτι πανω.

σε σιδεράδικο πάω? έχει κανεις καμια ιδέα ποσο παει το μαλλι?

 

βασικά μαλακίες λεω. εχω ενα σωλήνα με σπείρωμα και θέλω να φτιάξω το ίδιο σε ένα άλλο.

Αν το σπείρωμα είναι εξωτερικό, χρειάζεσαι φιλιέρα. Αν είναι εσωτερικό, κολαούζο. Αυτά είναι 2 εργαλεία που τα βιδώνεις στο κομάτι για να φτιάξεις σπείρωμα. Χρειάζεται όμως να ξέρεις τι σπείρωμα είναι για να πάρεις το αντίστοιχο εργαλείο. Πχ, είναι σε ίντσα ή μετρικό και τι διάμετρος και τι βήμα οδόντοσης. Άμα είναι για υδραυλική δουλειά θα είναι σε ίντσα. Πρέπει να βρεις τι σπείρωμα είναι για να πάρεις αυτό που θες. (Κολαούζα, φιλιέρες)

 

Σε σιδερά/μηχανουργίο δεν θα πας για κανένα λόγο.

 

Αν είναι χαλκός ή ατσάλι δεν παίζει πάλι κανένα ρόλο.

^Αυτά όλα είναι αν θες ντε και καλά σπείρωμα. Στους χάλκινους σωλήνες δεν χρησιμοποιούνται σπειρώματα.

Το να αγοράσεις τα εργαλεία για μία χρήση μόνο είναι λίγο κάπως. Καλύτερα βρες έναν γνωστό υδραυλικό ή κάτι τέτοιο.

 

Ή πες τί ακριβώς είναι να σου πούμε εναλλακτικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαιμό εννοείς το πάνω μέρος. Υπόψιν ότι πρέπει να είναι ίσιο και όχι κωνικό/καμπύλο/τισκατάανώμαλο το σώμα.

Τι ήθελες να βιδώσεις, και για ποια χρήση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι ίσιο είναι. απλά εκει φαίνεται κωνικό. για να τη βάλω σε ενα ποδήλατο, ή πρεπει να αλλαχω ποτήρια ρουλεμαν κτλ, ή να την φτιάξω όπως ήταν η παλιά (κομμένη και με σπειρωμα στο πανω μέρος) ώστε να βιδώσει μια βίδα που την κταταει στο σκελετο. αλλα μαλλον το πρωτο ειναι πιο εύκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...