Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα δεν ξερω!!! Αν δεν υπαρχει τοτε με βιζα 48 ευρω.

Στην πειραιως μεσω του winbank μπορεις να βγαλεις prepaid mastercard. Η πρωτη "φορτιση" δωρεαν οι επομενες 2 ευρω αν δε κανω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο που προερχεται η εκφραση 'κερατωνω' , 'κερατο' κλπ για την απιστια ? Εχει καμμια σχεση με αρχαιοελληνικες τραγομορφες θεοτητες?

 

Εγώ ξέρω μια εκδοχή. Οτι κάπου κάποτε, τα παράνομα ζευγάρια επειδή δεν έβρισκαν γαμηστρώνα, πήγαιναν σε μαντριά και πλήρωναν τον τσοπάνη για να χρησιμοποιήσουν το μέρος. Και σε όσους δεν πλήρωναν, ο τσοπάνης έσφαζε έναν τράγο και τον έστελνε στο σπίτι του απατημένου συζύγου. Και καλά μήνυμα "πληρώστε αλλιώς θα σας δώσω". Ε κι έτσι ο απατημένος ήταν ο "κερατάς".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος παίρνει επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ για Χ μήνες και οι Χ μήνες περάσουν, τι κάνει; Επανεγγράφεται; Δικαιούται πάλι κάποιο επίδομα;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω μια εκδοχή. Οτι κάπου κάποτε, τα παράνομα ζευγάρια επειδή δεν έβρισκαν γαμηστρώνα, πήγαιναν σε μαντριά και πλήρωναν τον τσοπάνη για να χρησιμοποιήσουν το μέρος. Και σε όσους δεν πλήρωναν, ο τσοπάνης έσφαζε έναν τράγο και τον έστελνε στο σπίτι του απατημένου συζύγου. Και καλά μήνυμα "πληρώστε αλλιώς θα σας δώσω". Ε κι έτσι ο απατημένος ήταν ο "κερατάς".

 

 

Μμμ, ναι, λογικό ακούγεται!

 

 

πληζ, πες μου ότι δεν έγραψες γράμμα στον Αη Βασίλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καποια μελανια απο τον εκτυπωτη μου. Υπαρχει καποιος τροπος να δω αν ειναι γεματα ? Αντι να τα βαζω ενα ενα στον εκτυπωτη και να κανω εκτυπωσεις για να το διαπιστωσω ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

okay

το ιντερνετ δεν με βοηθαει στην αναζητηση μου

και ριχνω την ερωτηση εδω

 

το υλικο του συγκεκριμενου πατωματος πως ονομαζεται...?

 

387424_302684549770444_100000867037.jpg

 

 

ειναι τζαμι ή καποιου ειδους πλαστικο?

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καποια μελανια απο τον εκτυπωτη μου. Υπαρχει καποιος τροπος να δω αν ειναι γεματα ? Αντι να τα βαζω ενα ενα στον εκτυπωτη και να κανω εκτυπωσεις για να το διαπιστωσω ετσι?

δεν έχει διαγνωστικό πρόγραμμα ο driver του εκτυπωτή; δε θα γλυτώσεις το βάλε-βγάλε αλλά τις άσκοπες εκτυπώσεις

--------------------------------------------------------

τι μάρκα είναι αυτή η Kchibo που βγάζει ραδιόφωνα και τέτοια και είναι γεμάτο το σκρούτζ; την ξέρει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει διαγνωστικό πρόγραμμα ο driver του εκτυπωτή; δε θα γλυτώσεις το βάλε-βγάλε αλλά τις άσκοπες εκτυπώσεις

 

 

To πολυμηχανημα ειναι HP, εχει ενα προγραμμα αλλα ειναι για εκτυπωσεις , σαρωσεις, να στελνει φαξ και τετοια. Για διαγνωστικο προγραμμα δεν εχω βρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πρόγραμμα λειτουργίας του εκτυπωτή, που συνήθως εγκαθιστάτε με τον ντράιβερ, πρέπει να υπάρχει μία λειτουργία για έλεγχο στάθμης (ή κάτι τέτοιο).

Αν δεν έκανες εγκατάσταση του εκτυπωτή και την έκαναν τα windows αυτόματα ίσως να μην το έχεις το προγραμματάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πρόγραμμα λειτουργίας του εκτυπωτή, που συνήθως εγκαθιστάτε με τον ντράιβερ, πρέπει να υπάρχει μία λειτουργία για έλεγχο στάθμης (ή κάτι τέτοιο).

Αν δεν έκανες εγκατάσταση του εκτυπωτή και την έκαναν τα windows αυτόματα ίσως να μην το έχεις το προγραμματάκι

 

Που να θυμαμαι μετα απο τοσο καιρο τι εκανα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...