Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κουτιά έχει στα ταχυδρομεία, σε διάφορες διαστάσεις.

 

Για τύλιγμα, σε μαγαζιά με σιδηρικά-χρώματα-εργαλεία θα βρεις με το μέτρο αυτό το πλαστικό με τις φουσκίτσες, δεν θυμάμαι πώς το λένε γαμώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τύλιγμα, σε μαγαζιά με σιδηρικά-χρώματα-εργαλεία θα βρεις με το μέτρο αυτό το πλαστικό με τις φουσκίτσες, δεν θυμάμαι πώς το λένε γαμώ...

 

ΑΕΡΟΠΛΑΣΤ το λένε τσομπάνη.

 

Ένας μου το περιέγραφε "αυτό το πλαστικό με τις φουσκίτσες τσάκα-τσούκα μωρέ" κάνοντας και την κίνηση του σκασίματος με τα δάχτυλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτι μπορεις να παρεις απο το ταχυδρομειο οπως σου ειπαν.

 

Το αλλο με τις φουσκιτσες, το λενε και bubble wrap. Στα ελληνικα δεν μου ερχεται :(

 

Και μην ξεχασεις να γραψεις στο κουτι ΕΥΘΡΑΥΣΤΟ, γιατι ολοι ξερουμε πως συμπεριφερονται στα ελτα με τα δεματα..

 

Αν φοβασαι μη σπασει , στειλτο με την υπηρεσια Πορτα Πορτα, ειναι η υπηρεσια κουριερ των ελτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα πηγα στο ταχυδρομειο για κουτι αλλα αυτα που ειχαν ηταν πολυ μικρα. Ευτυχως εκει κοντα υπηρχε ενα καταστημα με ειδη συσκευασιας οποτε πηρα ενα κουτι και φυσαλιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οχήματα ως 8 θέσεων, φορητός πυροσβεστήρας ξηράς κόνεως κατάλληλος για κατηγορίες πυρκαγιάς A, B, C και για ηλεκτρικό ρεύμα τάσης έως 1000 V, με ελάχιστη κατασβεστική ικανότητα 8Α, 34Β, C.

 

Αυτοί είναι οι δίκιλοι, αλλά και κάποιοι καλοί και ακριβοί του 1 κιλού. Κόνεως πάντα.

 

 

Link

 

 

 

έντιτ: 3 κιλών ήταν παλιότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία. Και αφού δεν δουλεύει ο εκτυπωτής θα πάρω το μόνιτορ και θα το τρίψω στη μούρη του μλκ του πωλητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οχήματα ως 8 θέσεων, φορητός πυροσβεστήρας ξηράς κόνεως κατάλληλος για κατηγορίες πυρκαγιάς A, B, C και για ηλεκτρικό ρεύμα τάσης έως 1000 V, με ελάχιστη κατασβεστική ικανότητα 8Α, 34Β, C.

 

Αυτοί είναι οι δίκιλοι, αλλά και κάποιοι καλοί και ακριβοί του 1 κιλού. Κόνεως πάντα.

 

 

Link

 

 

 

έντιτ: 3 κιλών ήταν παλιότερα.

 

Sorry, δεν το ήξερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορια. H RYANAIR ΚΑΙ γενικα οι low costs εταιριες πως βγαζουν κερδη; Δηλ. βρηκα Θεσσαλονικη-Λονδινο με επιστροφη 36 ευρω το ατομο με ολα μεσα και πληρωμη με prepaid καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορια. H RYANAIR ΚΑΙ γενικα οι low costs εταιριες πως βγαζουν κερδη; Δηλ. βρηκα Θεσσαλονικη-Λονδινο με επιστροφη 36 ευρω το ατομο με ολα μεσα και πληρωμη με prepaid καρτα.

 

Δεν ειναι παντα τόσο φθηνα τα εισητηρια αλλά πρέπει να βγαζουν χρήματα και από τις πολεις και αεροδρομια που εξυπηρετουν.

π.χ. Ξερω ότι για να ερθει η ryanair στη Θεσσαλονικη εκλεισε συμφωνια με τον δημαρχο και πήρε ενα ποσο. Η πολη κερδίζει σε τουρισμό ενώ η ryanair παιρνει καποια χρήματα ώστε ακομα και αν έχει χασουρα στις πτησεις της δεν μπαινει μέσα. Επίσης συνηθως χρησιμοποιει αεροδρομια που δεν έχουν φόρους με αποτέλεσμα η τιμη του εισητηρίου να μενει χαμηλα.

 

Δεν ξέρω αν έχουν και αλλους τρόπους να βγάζουν χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...