Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε δεν κάνεις καμιά τούμπα. Έχω 12 χρόνια το πιο φτηνό laminate στο μαγαζί. 8 ευρά το μέτρο. Περνάει από πάνω η σάρα και η μάρα. Ούτε κάνει θόρυβο, ούτε γέμισε σημάδια, ούτε μου έσπασε τα νεύρα και ούτε θέλει άλλαγμα. Φλώρε. 30 το μέτρο δώσε εσύ.

 

Τι λέμε τώρα; Κι εγώ στο μαντρί στο χωριό, άχυρα και σκατά έχω κάτω, μια χαρά είναι. Ο άλλος το θέλει για το σπίτι του όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απέκλεισα το λαμινέητ γιατί το δωμάτιο στο οποίο παρατηρήθηκε το δυσμενές φαινόμενο είναι ΠΟΛΥ τιγκαρισμένο. Μιλάμε για γωνιακή βιβλιοθήκη τίγκα στο βιβλίο, καναπέ γωνία, το γραφείο, γενικά, δε μπορεί να αδειάσει όλο το πάτωμα. Οπότε θα ξηλωθούν τα πλακάκια μόνο στο κέντρο (εκεί δηλαδή που δε θα πατάνε για πάντα έπιπλα) και θα μπουν σωστά με το όριο καινούριο πλακάκι - παλιό πλακάκι να είναι από αρμό που δέχεται ελαστικά την όποια τάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέμε τώρα; Κι εγώ στο χωριό στο μαντρί, άχυρα και σκατά έχω κάτω, μια χαρά είναι. Ο άλλος το θέλει για το σπίτι του όμως.

 

το μαγαζί μου φίλε δεν είναι σαν το μαντρί σου. Είναι πιο γιαλιστερό από το σπίτι σου ναούμ.

 

Απέκλεισα το λαμινέητ γιατί το δωμάτιο στο οποίο παρατηρήθηκε το δυσμενές φαινόμενο είναι ΠΟΛΥ τιγκαρισμένο. Μιλάμε για γωνιακή βιβλιοθήκη τίγκα στο βιβλίο, καναπέ γωνία, το γραφείο, γενικά, δε μπορεί να αδειάσει όλο το πάτωμα. Οπότε θα ξηλωθούν τα πλακάκια μόνο στο κέντρο (εκεί δηλαδή που δε θα πατάνε για πάντα έπιπλα) και θα μπουν σωστά με το όριο καινούριο πλακάκι - παλιό πλακάκι να είναι από αρμό που δέχεται ελαστικά την όποια τάση.

 

αφού ρε μπζηλέ μόνος σου το είπες:

Παρένθεση, αφού θα φύγουν που θα φύγουν, μήπως να έβαζα ξύλο κάτω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καλύτερο από το να έχει όλο το δωμάτιο πλακάκια και στο κέντρο μόνο να έχει laminate; μπορείς να το κάνεις και σαν λαβύρινθο, Δαίδαλος κι έτσι, πλακάκια + laminate, think about it.

 

Αν τα ξηλώσεις όλα laminate ftw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μαγαζί μου φίλε δεν είναι σαν το μαντρί σου. Είναι πιο γιαλιστερό από το σπίτι σου ναούμ.

 

Απέκλεισα το λαμινέητ

 

Κέρδισα. Νια νια. Κάτσε εσύ και χτενίσου στο γυαλιστερό λαμινέητ του μαγαζιού σου. Oh wait..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού ρε μπζηλέ μόνος σου το είπες:

 

Ναι, το ξανασκέφτηκα μετά. Πολύ δουλειά, αν θυμάσαι καθόλου το γραφείο μιλάμε για τόνους που πρέπει να μετακινηθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το ξανασκέφτηκα μετά. Πολύ δουλειά, αν θυμάσαι καθόλου το γραφείο μιλάμε για τόνους που πρέπει να μετακινηθούν.

 

θυμάμαι, αλλά... Το ξύλο είναι πολύ ωραίο...

Αλλιώς τι; Θα βγάλεις μόνο το γραφείο και θα περάσεις πλακάκι στο κέντρο; Κι άμα σε λίγο αρχίζει να κουνιέται η βιβλιοθήκη όταν κλάνεις ξερωγώ;

(παράδειγμα είπα κορίτσια, δεν κλάνει ποτέ ο Λούσιφερ, γι αυτό άλλωστε έχει και αυτό το ωραίο ροδαλό χρώμα)

 

Εσύ ξες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμάμαι, αλλά... Το ξύλο είναι πολύ ωραίο...

Αλλιώς τι; Θα βγάλεις μόνο το γραφείο και θα περάσεις πλακάκι στο κέντρο; Κι άμα σε λίγο αρχίζει να κουνιέται η βιβλιοθήκη όταν κλάνεις ξερωγώ;

(παράδειγμα είπα κορίτσια, δεν κλάνει ποτέ ο Λούσιφερ, γι αυτό άλλωστε έχει και αυτό το ωραίο ροδαλό χρώμα)

 

Εσύ ξες.

 

Αυτό είναι το θέμα, ότι η βιβλιοθήκη και ο καναπές συγκεκριμένα, δεν παίζει να αφήσουν πλακάκι να ξεκολλήσει ποτέ.

Αλλά ακόμα και αν, μία το ότι οι γύρω αρμοί θα σκοτώνουν την τάση (σε αντίθεση με την τωρινή τσιμεντομαλακία) και δύο το ότι απλώς δε θα μπορούν να σηκωθούν έτσι και αλλιώς, και ξεκολλημένα να είναι. Τώρα "τρίζουν" τα πλακάκια που δέχονται λίγη ή καθόλου κάθετη πίεση, τα πλακωμένα έτσι κι αλλιώς είναι κλαρίνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν ένα διάδρομο γυμναστικής εδώ και πήγα να ρίξω λιπαντικό σπρέι σιλικόνης στον ιμάντα. Όμως μου γλίστρησε το μαρκούτσι και ψέκασα ΠΑΝΩ στον ιμάντα. Τώρα έχει γεμίσει λάδια σε μερικά σημεία και γλιστράει. Πώς να το καθαρίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

demotivational-posters-quadruple-facepalm.jpg

 

 

μάζεψε πρώτα τα χοντρά με κάνα χαρτί, και μετά με πανί βρεγμένο με οινόπνευμα.

 

 

μα πόσο άμπαλος μπορεί να είσαι μωρή αρρώστεια;

Ήταν καλοί οι κόρονερ προχτέ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάζεψε πρώτα τα χοντρά με κάνα χαρτί, και μετά με πανί βρεγμένο με οινόπνευμα.

 

μα πόσο άμπαλος μπορεί να είσαι μωρή αρρώστεια;

Ήταν καλοί οι κόρονερ προχτέ;

 

 

- Όχι ρε χαρτί με οινόπνευμα. Δεν θα γίνει δουλειά. Ο ιμάντας έχει ανώμαλη σαγρέ επιφάνεια (σαν γυαλόχαρτο κάπως), δεν είναι λείος, και το λάδι έχει χωθεί μέσα. Μήπως να πάρω ζεστό νερό και απορρυπαντικό και να ξεκινήσω τρίψιμο; Τι απορρυπαντικό; Γαμώτο σκατά τα κανα πάλι.

 

 

- Πολύ άμπαλος. Κάθε μέρα 2-3 καταστροφές είναι στάνταρ. Αλλά ή εγώ ή αυτά.

 

- Δεν πήγα, ήμουν πολύ κουρασμένος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εναν αποκωδικοποιητη mpeg4 με εξοδους rca/scart (hdmi δεν εχει) και θελω να το συνδεσω με την dell u2311, η οποια εχει ελευθερες τις εισοδους vga/display port. Πως θα μπορεσω να μεταφερω εικονα απο τον αποκωδικοποιητη στην οθονη? Εχει τιποτα καλωδια τυπου rca σε vga ας πουμε, που να ειναι δοκιμασμενα και να κανουν αυτη τη δουλεια?

 

Ο ηχος δεν με ενδιαφερει.

 

ΥΓ. Θελω να αποφυγω τη χρηση ενδιαμεσης συσκευης πχ tv-tuner, αν αυτο ειναι εφικτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΝΙ με οινόπνευμα είπα.

 

Έλαια με απορρυπαντικό θέλουν γερό τρίψιμο και γερό ξέπλυμα. Αν μπορείς να βάλεις τον διάδρομο στην μπανιέρα, προχώρη. Απορρυπαντικό μάλλον για τα πιάτα είναι το καλύτερο για έλαια.

 

 

Πω ρε μαλάκα! Μετανιώνω που δεν πήγα, μόνο και μόνο γι αυτό που είπες. Φαντάσου να είχα πάει εγώ ο γέροντας, κι εσύ ο Κόναν να μην είχες πάει επειδή ΗΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ. Δεν σε ξέπλενε ούτε ο νείλος ε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το μπούλο; Πάει για πέταμα ο ιμάντας;

 

 

Ρε, όταν κουράζομαι, ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ. Και νεκρώνω λέμε, δεν γλαρώνω νωχελικά σαν γκομενίτσα. Εκείνη τη μέρα περπατούσα 10-8 νον στοπ. Μετά ήμουν για νεκροταφείο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...