Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα βλέπω κομμένα αν αυτό λέει κάτι.

 

Τι να λεει ???

 

 

Τα φύλλα μου μοιάζουν λίγο για λεμονιάς αν αυτό λέει κάτι. Μύρισέ τα

 

Οχι εχω λεμονια στον κηπο και εχει πολυ μικροτερα φυλα .Τα κομμενα δεν μυριζουν εξ αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παλιότερα, σε κάποιες μεταφράσεις που χρειάστηκα βοήθεια, είχα επικοινωνήσει με το Μουσείο Γουλανδρή. Εξυπηρετικότατοι και πρόθυμοι να απαντήσουν. Βέβαια, εγώ εξυπηρετήθηκα τηλεφωνικά, αφού έδινα επιστημονικές ονομασίες και μου έλεγαν τις κοινές.

 

Δεν ξέρω αν αξίζει να φτάσει κανείς ως εκεί για να δείξει ένα φύλλο, αλλά σίγουρα θα πάρει απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα κομμένα μυρίζουν. Ότι είναι μικρότερα δεν λέει απαραιτήτως κάτι, το θέμα είναι να μοιάζουν. Αν θες τράβα κοντινή και καθαρή φωτογραφία ενός φύλλου ή καλύτερα σκανάρισέ το και βάλε να το δούμε ή ψάξε για φωτογραφίες φύλλων διαφόρων φυτών να συγκρίνεις.

 

Αλήθεια, προς τί η τόση επιθυμία να βρεις τί είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα κομμένα μυρίζουν. Ότι είναι μικρότερα δεν λέει απαραιτήτως κάτι, το θέμα είναι να μοιάζουν. Αν θες τράβα κοντινή και καθαρή φωτογραφία ενός φύλλου ή καλύτερα σκανάρισέ το και βάλε να το δούμε ή ψάξε για φωτογραφίες φύλλων διαφόρων φυτών να συγκρίνεις.

 

Αλήθεια, προς τί η τόση επιθυμία να βρεις τί είναι;

 

Σωστη η παρατηριση αλλα μου κανει εντυπωση πως βρεθηκαν στην οροφη του αυτκονητου απο το πουθενα και για αυτο ρωταω ασχετα αν δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια..Αυριο με φως θα τραβησω πιο κοντινη φωτο αν δεν τα εχει μαζεψει ο Δημος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κομμένα λέει ότι κάποιος τα πέταξε ή τα έβαλε πάνω στην οροφή. Δεν έπεσαν, ούτε είναι από δέντρο που έσπασε πχ στο παρκάρισμα.

 

Ελπίζω ο γιός σου να μην κυκλοφορεί με ρούχα παραλλαγής εεε! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κομμένα λέει ότι κάποιος τα πέταξε ή τα έβαλε πάνω στην οροφή. Δεν έπεσαν, ούτε είναι από δέντρο που έσπασε πχ στο παρκάρισμα.

 

Ελπίζω ο γιός σου να μην κυκλοφορεί με ρούχα παραλλαγής εεε! :mrgreen:

 

Αυτο ακριβως και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο...Ο γιος αν και φανταρος ειναι με πολιτικα στην αδεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Πίσω από τη βιτρίνα καταστήματος έχει μπει μία τηλεόραση 40" LED με σκοπό να προβάλλονται προς τους περαστικούς διάφορα videos σχετικά με τα προϊόντα που εμπορεύεται το κατάστημα καθώς και στατικά γραφικά («κάρτες») με προσφορές κλπ.

 

Πρόβλημα: Αν και δεν χτυπάει άμεσα ήλιος τη βιτρίνα, τις πρωινές και μεσημεριανές ώρες (μέχρι περίπου 15:00 αυτήν την περίοδο) το φως της ημέρας είναι τόσο που το τζάμι της βιτρίνας κάνει άσχημη αντανάκλαση από τις απέναντι πολυκατοικίες και δεν φαίνεται καλά το περιεχόμενο που προβάλλεται στην TV.

 

Τί κάνουμε παίδες; Υπάρχει λύση; Κάποιο ειδικό φιλμ/αυτοκόλλητο για να μειώσουμε την αντανάκλαση; Ή κάτι άλλο; Ευχαριστώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Πίσω από τη βιτρίνα καταστήματος έχει μπει μία τηλεόραση 40" LED με σκοπό να προβάλλονται προς τους περαστικούς διάφορα videos σχετικά με τα προϊόντα που εμπορεύεται το κατάστημα καθώς και στατικά γραφικά («κάρτες») με προσφορές κλπ.

 

Πρόβλημα: Αν και δεν χτυπάει άμεσα ήλιος τη βιτρίνα, τις πρωινές και μεσημεριανές ώρες (μέχρι περίπου 15:00 αυτήν την περίοδο) το φως της ημέρας είναι τόσο που το τζάμι της βιτρίνας κάνει άσχημη αντανάκλαση από τις απέναντι πολυκατοικίες και δεν φαίνεται καλά το περιεχόμενο που προβάλλεται στην TV.

 

Τί κάνουμε παίδες; Υπάρχει λύση; Κάποιο ειδικό φιλμ/αυτοκόλλητο για να μειώσουμε την αντανάκλαση; Ή κάτι άλλο; Ευχαριστώ! :)

Πρόβλημα2: οτι σε καμιά περίπτωση, δεν επιτρέπεται να καλύπτονται τα παράθυρα και τα διαφανή τμήματα των υαλοστασίων, που είναι απαραίτητα γιά τον απαιτούμενο φυσικό φωτισμό.

Νόμος 2946/2001

Σε πληροφορώ αφεντικό μου έφαγε πρόστιμο για αυτό που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...