Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Ναι αυτό ρώτησες. Με τετοια αντιμετώπιση στο λειτουργικό να δω τι θα κάνεις αν δεν ανοίξει KDE και πρέπει να δώσεις εντολή για να δεις παράθυρα. (ποιος θα το έλεγε οτι θα υπερασπιζόμουν τον πινγκουινο)

2. Τι δουλειά κάνεις με το pc για να σου πω διανομή που να σου ταιριάζει. Ενναλακτικά μπορεις να φτιάξεις και windows να τρέχουν απο usb

3. 19% bad sectors = απορώ που ακόμη δουλεύει. Κάνε κατι άμεσα γιατί θα σε αφήσει.

 

Γενικά θέλω έναν τρόπο να μπορώ να τρέξω κάποιο λειτουργικό την στιγμή που παραδώσει πνεύμα... Εχεις να προτίνεις κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αντιγράψω οτι έχει ο σκληρός μέσα στον 2ο σκληρό που έχει το λάπτοπ και βγάλω μετά τελείως τον χαλασμένο. Θα τρέχει κανονικά απο τον άλλον σκληρό ή όχι???

 

Η γενικά με πιο τρόπο μπορώ να μεταφέρω οτιδήποτε έχω στον σκληρό αυτόν στον άλλο και να λειτουργήσει το pc όπως λειτουργούσε και πριν.....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο pc σε λαπτοπ; Χλωμό σε κόβω. Σε ιδιο μηχάνημα ναι.

 

Θελω να πω οτι χρειάζεται να προυπάρχουν οι drivers για τον disk controller και για το chipset στην default εγκατάσταση του συστήματος, κάτι μάλλον απίθανο για το λαπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τωρα τα ξαναδιάβασα και έχεις δίκιο. Σε αυτή την περίπτωση θα δουλέψει ρολόι αλλά αφου μιλάμε για λαπτοπ μάλλον είναι 2ο παρτίσιον και όχι 2ος σκληρός χωρίς να μπορώ να το επιβεβαιώσω, οπότε αναμένεται καταστροφή και του έτερου.

Αν το κάνει σε καινούριο δίσκο, στο ίδιο μηχάνημα πάλι νο προμπλεμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον να το καθαρίσεις, γιατι βάζουν κερι και λοιπές βλακείες απο έξω για να λάμπει και να φαινεται πιο λαχταριστό

δεν είμαι σίγουρος, μην σε πάρω στο λαιμό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον να το καθαρίσεις, γιατι βάζουν κερι και λοιπές βλακείες απο έξω για να λάμπει και να φαινεται πιο λαχταριστό

δεν είμαι σίγουρος, μην σε πάρω στο λαιμό μου

 

 

Βασικά λένε "ξύσμα από ακέρωτο πορτοκάλι", αλλά ούτε που μου περνούσε από το μυαλό πως τους βάζουν κερί για να λάμπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίξω ολόκληρο thread και επαναληφθούν αυτά που έχουν χιλιο-ειπωθεί και δε τα βρίσκω.

 

Σύντομα θα βγάλω μια χρεωστική κάρτα απο κάποια τράπεζα.Ακόμα δεν γνωρίζω απο ποιά.Αυτό που θέλω να μάθω είναι οι κινήσεις που κάνω.

Να φανταστώ τα λεφτά,αν θέλω,τα φορτώνω στο paypal και μετά απο αυτό αγοράζω απο όπου θέλω.

Οι αγορές κυρίως θα γίνονται απο amazon,paypal.

Όμως δεν γνωρίζω τα βασικά,τι πρέπει να προσέχω απο τους αγοραστές(για ebay).

 

Πρέπει να υπήρχε κάποιο thread που να χε οδηγίες αλλά δε το βρίσκω.Άρα όποιος άνθρωπος θέλει να κάνει την καλή πράξη της ημέρας,ας με δώσει τα φώτα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...