Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχεις τα καινούργια με την τετράγωνη "βίδα"; ; όπως και να 'χει θα χρειαστείς κλειδί. (γύρισε το να ζεσταθεί φουλ πριν ξεκινήσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βίδα είναι στρογγυλή και ίσια, το σώμα είναι παμπάλαιο. Θα την είχα ξεβιδώσει, αλλά είναι προς τη μεριά του τοίχου και δεν χωράει κατσαβίδι. Είναι απλά μια βίδα με πλατύ κεφάλι, δεν έχει ούτε τρύπα ούτε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες κλειδί.

αφού είπε πως η βίδα έχει επίπεδο κεφάλι, αν και δεν φαίνεται, μάλλον δεν είναι βαλβίδα αλλά πώμα.

 

Οπότε υποθέτω πως πρέπει να ανοίξεις με τσιμπίδες και εργαλεία (μάλλον από την αριστερή πλευρά). Το πρόβλημα εδώ είναι πως αν δεν γίνει σωστά μπορεί να ρουφήξει κι άλλον αέρα.

Βρες κανα μάστορα καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανένα τσακάλι να μου πεί πώς κάνω εξαέρωση σε ένα σώμα καλοριφέρ που δεν έχει την κλασική παπαριά-βρυσούλα με την τρύπα που μπαίνει το κλειδί, αλλά σε εκείνο το σημείο απλά έχει μια μεγάλη βίδα και τίποτα άλλο (η οποία δεν φαίνεται να έχει ξεβιδωθεί ποτε μπδγ); Χρειάζεται εξαέρωση το συγκεκριμένο γιατί δεν καίει καθόλου.

 

Λογικά σε αυτό το χάλι που φαίνεται στην 2η φωτο πρέπει να υπάρχει μαι μικρότερη βίδα με 4γωνο κεφάλι. Δεν φαίνεται βεβαίως βεβαίως, γιατί ο φωστήρας που έχτισε τον τοίχο τον έχτισε σύριζα (Τσίπρας οεοε) στο καλοριφέρ. Πάνε στα σιδηρικά-χρώματα της γειτονιάς σου και πάρε ένα κλειδάκι εξαέρωσης. Προσπάθησε στα τυφλά να το κουμπώσεις εκεί πέρα και να ξεβιδώσεις την βίδα λίγο, μέχρι να ακούσεις αέρα.

Πάντως ένα καλοριφέρ που θέλει εξαέρωση ζεσταίνει, έστω και λίγο, στο κάτω μέρος του. Αν δεν ζεσταίνει ντιπ, ίσως φταίει τίποτα άλλο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα εντάξει παιδιά!

 

Έσπασα τη βίδα, το καφτό νερό δε σταματούσε, πλημμύρισε το μισό διαμέρισμα, έκαψα τα δάχτυλά μου, ξεσήκωσα 2 πολυκατοικίες και 2 υδραυλικούς! 200 ευρώ ζημιά και όλο το βράδι θα το περάσω σφουγγαρίζοντας και θα πληκτρολογώ με τους παράμεσους για λίγο καιρό!

 

Νάμαστε καλά να τα τρώμε!

 

Squat the fuckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα ρε, όλα καλά. Βάλε την σπασμένη βίδα στην αίθουσα με τα τρόπαια, δίπλα στον απορροφητήρα και το φλοτέρ του καζανακίου. Και σ' ανώτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού είπε πως η βίδα έχει επίπεδο κεφάλι, αν και δεν φαίνεται, μάλλον δεν είναι βαλβίδα αλλά πώμα.

Ω ναι. Πώμα ήταν και όπως μου τόνισε ουρλιάζοντας ο υδραυλικός ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΩ.

 

mission imposible

 

Τι ιμπόσιμπλ ρε; Δες την υπογραφή μου. Δεν γίνεται να εξαερώσω ένα σώμα; Ε, θα εξαερώσω όλη την πολυκατοικία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ναι. Πώμα ήταν και όπως μου τόνισε ουρλιάζοντας ο υδραυλικός ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΩ.

 

Τι ιμπόσιμπλ ρε; Δες την υπογραφή μου. Δεν γίνεται να εξαερώσω ένα σώμα; Ε, θα εξαερώσω όλη την πολυκατοικία.

με γλίτωσες ταλαιπώρια κι εμένα ε :-D καποια στιγμη θα μετρωγε ενα το σκαλισω κι εγω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...