Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread III


YiN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • athlios

    2162

  • status

    2007

  • leftermann

    1760

  • gang

    1631

Μπορεί να γράφει κυριολεκτικά ο,τιδήποτε!

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο συμβολαιογράφος σε κάλεσε γιατί ο εκλιπών σε αναφέρει στη διαθήκη του. Αν σε κάλεσε για να σου πει ότι κληρονομείς ένα εκ. ευρώ ή ότι σε αποκληρώνει, αυτό θα το μάθεις μόνο κατά την ανάγνωση.

 

 

Μία φορά έχω πάει σε ανάγνωση διαθήκης, 36 άνθρωποι σε γραφείο για 5. Άπειρο γέλιο, τους περισσότερους τους γνώρισα επί τόπου. Ο εκλιπών ήταν ένας ξεχασμένος από το θεό και από όλους τους υπόλοιπους και φρόντισε να εκδικηθεί, κάθε περιουσιακό του στοιχείο το μοίρασε ανισομερώς από 25-36 μερίδια. Κι εξηγούσε για ποιο λόγο δίνει το καθετί στον καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φορά έχω πάει σε ανάγνωση διαθήκης, 36 άνθρωποι σε γραφείο για 5. Άπειρο γέλιο, τους περισσότερους τους γνώρισα επί τόπου. Ο εκλιπών ήταν ένας ξεχασμένος από το θεό και από όλους τους υπόλοιπους και φρόντισε να εκδικηθεί, κάθε περιουσιακό του στοιχείο το μοίρασε ανισομερώς από 25-36 μερίδια. Κι εξηγούσε για ποιο λόγο δίνει το καθετί στον καθένα.

 

Και εσύ γιατί πήρες ότι πήρες; Ε;Ε;Ε;Ε;

 

Επειδή έκανες την πρώτη ωκεανογραφική σου μελέτη στο ενυδρείο του; :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φορά έχω πάει σε ανάγνωση διαθήκης, 36 άνθρωποι σε γραφείο για 5. Άπειρο γέλιο, τους περισσότερους τους γνώρισα επί τόπου. Ο εκλιπών ήταν ένας ξεχασμένος από το θεό και από όλους τους υπόλοιπους και φρόντισε να εκδικηθεί, κάθε περιουσιακό του στοιχείο το μοίρασε ανισομερώς από 25-36 μερίδια. Κι εξηγούσε για ποιο λόγο δίνει το καθετί στον καθένα.

 

Και τι κανατε μετα? κλαψατε παρεα? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη παπαριά και ο μπάρνη.

Μικρόφωνο έχεις πάρει ή ακόμα;

Εγώ το παρήγγειλα από πλαίσιο και μέχρι τώρα μου το φέρνουν πάντα στο release date.

 

Μικρόφωνο είχε μέσα το 360, γιατί ρωτάς;

 

Σειρά μου, saber raider? :P

 

Αυτό με τα διαστημικά άλογα-ρομπότ που το έδειχνε στο Junior's TV;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δες και τι ώρα postάραμε ΚΑΙ οι 2.

 

17:17

 

Αρχίζω και φοβάμαι.

 

εν το μεταξύ όταν πήγα να postάρω μου έβγαλε το warning για το wait time μεταξύ posts

 

FFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι κανατε μετα? κλαψατε παρεα? :-)

 

Αυτοί έκλαψαν παρέα και ο συμβολαιογράφος με το μηχανικό τους έκαναν πάρτι, γιατί ασφαλώς θα έγινα πολλέεεεεεες ανταλλαγές μεριδίων ανάμεσά τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να γράφει κυριολεκτικά ο,τιδήποτε!

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο συμβολαιογράφος σε κάλεσε γιατί ο εκλιπών σε αναφέρει στη διαθήκη του. Αν σε κάλεσε για να σου πει ότι κληρονομείς ένα εκ. ευρώ ή ότι σε αποκληρώνει, αυτό θα το μάθεις μόνο κατά την ανάγνωση.

 

Με ενδιαφερει να μαθω εαν εκτος απο τις τυπικουρες περι περουσιας μπορει πχ να γραφει κατεβατα περι παντως επι στητου που να αφορουν το προσωπο μου.Αυτο με νοιαζει κυριως.

 

Επισης για την αποκληρωση,αυτο ειναι ξεχωριστη νομικη διαδικασια οσο ζει καποιος κ πρεπει να εισαι (νομιζω εξ αιματος συγγενης η αντρας/γυναικα του εκλιποντος).Αλλο αποκληρωση αλλο διαθηκη.Απλα στην διαθηκη μπορει να μην σου αφηνει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ γιατί πήρες ότι πήρες; Ε;Ε;Ε;Ε;

 

Επειδή έκανες την πρώτη ωκεανογραφική σου μελέτη στο ενυδρείο του; :Ρ

 

Ως κληρονόμος του παππού μου και αδερφού του εκλιπόντος, που χε πεθάνει 25 χρόνια νωρίτερα...

 

Τοξοβόλε, ο δικός μας έγραφε ότι ήθελε μέσα και σε γλώσσα βλαχο-καθαρευουσιάνικα.

 

---------- Προσθήκη στις 16:55 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:52 ----------

 

Αυτοί έκλαψαν παρέα και ο συμβολαιογράφος με το μηχανικό τους έκαναν πάρτι, γιατί ασφαλώς θα έγινα πολλέεεεεεες ανταλλαγές μεριδίων ανάμεσά τους!

 

Ήταν πιο εύκολο, κάποιοι δεν αποδέχτηκαν την κληρονομιά και πήραν μετρητά από τους υπόλοιπους και κάποια πουλήθηκαν όπως ήταν. Όταν άκουσα ότι εκπροσωπώ το 1/4 του 1/32 ενός καταστήματος 30 τμ, απλά γέλασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τοξοβόλε, ο δικός μας έγραφε ότι ήθελε μέσα και σε γλώσσα βλαχο-καθαρευουσιάνικα.

 

.

 

Αυτο ακριβως φοβομουν....κ επειδη ξερω οτι ο εκλιπων ειχε μια εντονη προσωπικοτητα πιστευω θα κανει μια εξισου θεαματικη εξοδο....τετοια που θα μας μεινει αξεχαστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου ρθε, το χαρακτηριστικότερο παράδειγμα αρβανίτικης σχιζοφρένιας:

 

Ο εκλιπών, άφησε μία ρίζα ελιά σε έναν και άφησε το χωράφι που ήταν μέσα σε άλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...