Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread III


YiN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • athlios

    2162

  • status

    2007

  • leftermann

    1760

  • gang

    1631

Το πιο καθυστερημένο και καταθλιπτικό καρτούν στην ιστορία των καρτούν ήταν τα ΜΟΥΜΙΝΣ.-

 

Κάντι-Κάντι ρε, με το που έβλεπε αρσενικό αυτή τον έθαβε σε 4 επεισόδια το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι εντελως ασχετο?Πχ με καλουν στο διαβασμα μιας διαθηκης εμενα κ αλλους πχ 3 συγγενεις πρωτου βαθμου.Τι ενδεχεται να ακουσω στο διαβασμα της διαθηκης?Μπορει ο εκλιπων να γραφει κ κατεβατα φαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο καθυστερημένο και καταθλιπτικό καρτούν στην ιστορία των καρτούν ήταν τα ΜΟΥΜΙΝΣ.-

 

 

Μούμινς

Τα Μούμινς, όπως και ο Νιλς Χόλγκερσον, είναι τυπικό παράδειγμα μινιμαλιστικού καρτούν Σκανδιναβικής παραγωγής. Αν θέλετε να δείτε Μούμινς, δε χρειάζεται. Πηγαίντε στο περίπτερο της γειτονιάς, αγοράστε δυο Happy Hippo της Kinder και κουνήστε τα μπροστά από μια κόλα Α4. Για ήχο, βάλτε τον κολλητό σας να κάνει μασχαλοκλανιές και να πετάει ψηλές κραυγές μέσα από ένα μαξιλάρι. Και αυτά είναι τα Μούμινς.

 

moomins.jpg

 

ΠΑΡΕ ΚΑΤΑΝΤΙΑ!

Να τι συμβαίνει όταν γράφεις παιδικό και δεν έχεις στο team σου τουλάχιστον έναν Αμερικάνο ή έναν Γιαπωνέζο. Τόσο πολύ πια βαριόντουσαν να σχεδιάσουν οι τύποι; Και δε φτάνει που τα σκίτσα είναι μια μονοκοντυλιά σκέτη, δεν μπήκαν καν στον κόπο να τα χρωματίσουν! Το ξέρω ότι στη Σουηδία είναι όλα καταθλιπτικά και γκρίζα, αλλά εδώ γαμήθηκε ο Δίας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντι-Κάντι ρε, με το που έβλεπε αρσενικό αυτή τον έθαβε σε 4 επεισόδια το πολύ.
Αυτό το πράμα δε μπόρεσα να το δω ποτέ. Απαράδεκτο με γάμα κεφαλαίο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μου ένα λόγο γι αυτό που μόλις είπες. Έναν. Με δεδομένο ότι δεν έκανες ναρκωτικά και δεν ήσουν καθυστερημένος όταν ήσουν μικρός.

Δηλαδή και ο πίνγκου δεν είχε διαλόγους που να μπορούμε να κατανοήσουμε, αλλά ήταν Ωραίος.

 

εντιτ, επειδή η διατύπωση είναι παρεξηγήσιμη τώρα που την ξαναβλέπω, ΣΛΙΠ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ ΤΩΡΑ!!! <333

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μου ένα λόγο γι αυτό που μόλις είπες. Έναν. Με δεδομένο ότι δεν έκανες ναρκωτικά και δεν ήσουν καθυστερημένος όταν ήσουν μικρός.

Δηλαδή και ο πίνγκου δεν είχε διαλόγους που να μπορούμε να κατανοήσουμε, αλλά ήταν Ωραίος.

 

εντιτ, επειδή η διατύπωση είναι παρεξηγήσιμη τώρα που την ξαναβλέπω, ΣΛΙΠ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ ΤΩΡΑ!!! <333

 

Ο Pingu τα έσπαγε άσχημα.

 

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=oTWv63RyLP8[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μου ένα λόγο γι αυτό που μόλις είπες. Έναν. Με δεδομένο ότι δεν έκανες ναρκωτικά και δεν ήσουν καθυστερημένος όταν ήσουν μικρός.

Δηλαδή και ο πίνγκου δεν είχε διαλόγους που να μπορούμε να κατανοήσουμε, αλλά ήταν Ωραίος.

 

εντιτ, επειδή η διατύπωση είναι παρεξηγήσιμη τώρα που την ξαναβλέπω, ΣΛΙΠ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ ΤΩΡΑ!!! <333

 

Ποιο Μούμινς έχεις δει; Αυτό που έβλεπα είχε κανονικά διάλογο. Και δεν ήταν καθαρό animation, αλλά stop motion, που από μόνου του μου άρεσε.

 

Από 'κει και πέρα, παιδί ήμουν. Οι προτιμήσεις μου δε γίνεται να ήταν εντελώς λογικές και αντικειμενικές. Πχ στη νέα γενιά αρέσει ο Bieber και το Twilight.

 

edit: Είναι αλήθεια πάντως πως η σειρά έχει δεχθεί κριτική για το κατά πόσο παιδική είναι. Έχει χαρακτηριστεί κάπως... "σκοτεινή" για παιδιά. Γιατί όμως, κακό είναι; :P

 

Ήταν emo. Από μικρός.

 

Όχι, μικρός ήμουν χαρούμενο παιδί λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολλά πάντως.

 

Επίσης, έχω δει Bolek & Lolek με διαλόγους. Όχι, δεν εννοώ αυτές τις κραυγές που έβγαζαν σε παλαιότερη σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...