Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread III


YiN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • athlios

    2162

  • status

    2007

  • leftermann

    1760

  • gang

    1631

παιδια βαλτε μεγκα.Εχει Θεοδωρακη ,εκπομπη για τροχαια που φαινεται τελεια

 

 

Ηταν γαμάτη εκπομπή.

 

 

Οδηγώντας μηχανή για αρκετά χρόνια στην Αθήνα δεν ειναι λιγες οι φορές που εχω ερθει σε στενή επαφή με το οδόστρωμα. Μάλιστα απο την τελευταία εχω κρατήσει και φωτο για να θυμάμαι.

Τοp three χειρότερον πτώσεων:

 

Οταν με χτύπησε ταξιτζής και με παράτησε στο οδόστρωμα.

Οταν ενα μπλε ibiza παραβίασε φανάρι με αποτέλεσμα να σκάσω πανω του.

Και τριτη περίπτωση οταν λογο βροχής το νερο ειχε καλύψει μια τεράστια λακκούβα, οπου έπεσα μεσα και σηκώθηκα απο το πεζοδρόμιο.

 

Το μονο κοινο που εχουν αυτες οι ιστορίες ειναι το οτι φορούσα κράνος!

Λιγη προσοχή στους δρόμους απο ολους για όλους...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα περισσοτερο με συγκινησε ο πατερας του 29χρονου Λαρισαιου.Το πως περιεγραφε τον γιο του κ πως τον στιγματισε η απουσια του..Τρομερος απλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιχαίνομαι προσπεράσεις από δεξιά. Μισώ.

 

Κατά τα άλλα, επειδή έπαιρνε η μάνα μου το αμάξι και δεν ξανάφτιαχνε τους καθρέφτες, τους έχω καρφωμένους στη θέση τους με τσέρκια. Αυτό απέδωσε διττά καρπούς, καθώς σε μια φάση, πηγαίνοντας προς Μαραθώνα, σταματημένος σε φανάρι στην υπέροχη Παλλήνη, περνάει ένας παλίκαρος με μηχανάκι, και βρίσκει αυτή η μαλακία σα βαλιτσάκι στον αγέρωχο καθρέφτη μου, ο τύπος έκανε εκεί κάτι ακροβατικά, τελικά κατάφερε να φτάσει ως το πεζοδρόμιο και να πέσει σχεδόν φρεναριστός.

 

Ο διπλανός μου έλεγε "καλά να πάθει το μαλακισμένο", εγώ απλώς άναβα τσιγάρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην διαδρομή Σέρρες-Θεσσαλονίκη πηγαίνω χαλαρά με το polo 1.4 2001 μου

 

λίγα χλμ πριν "τις στροφές" έχω κάτσει πίσω από νταλίκα που πηγαίνει με 50χλμ/ω.. Στενός ο δρόμος, διπλής κατεύθυνσης, ορατότις μηδέν. Τι να κάνω; θα τον φάω στην μάπα λέω.. Φτάνουμε επιτέλους σε ένα ωραίο ευθύ κομμάτι δρόμου (πάντα διπλή κατεύθυνση) με καλή ορατότητα μήκους 1χλμ περίπου και μετά απ'αυτό ακολουθεί δεξιά στροφή. Με το που μπαίνουμε, τσεκάρω, άδειος ο δρόμος. Σούπερ λέω... βγάζω φλας και χωρίς να κατεβάσω ταχύτητα (με 5η δλδ) ξεκινάω την προσπέραση. Έχω φτάσει στην μέση του και μένει ακόμα λίγο κομμάτι ίσιου δρόμου και ο νταλικέρης πλακώνεται στα γκάζια.. Πατάω κι άλλο κι εγώ, πηγαίνουμε δίπλα δίπλα και πλησιάζουμε στην στροφή... Στο βάθος του δρόμου στρίβει γραν τσερόκε κι έρχεται πάνω μου.. Μαλάκα πέθανες λέω από μέσα μου... Ανάβω φώτα, πατάω κόρνες και τελευταία στιγμή με κόβει και κατεβάζω 4η.. 6500 στροφές και για λίγα μέτρα προλαβαίνω να προσπεράσω το μοσχάρι και την νταλίκα του και να αποφύγω το τσερόκε που είχε βγει σχεδόν απ'τον δρόμο για να μην με χτυπήσει...

 

Σε όλη την υπόλοιπη διαδρομή έτρεμα από υπερένταση...

 

ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕΕΕ δεν θα ξανακάνω προσπέραση αν δεν βλέπω για 5χλμ άδειο δρόμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω ένα μπούτλεγκ λάηβ ραμστάην. Μα τον πούστη, πώς την βάζει αυτήν την λάμπα στο στόμα του;

 

Λεντάκια πρέπει να 'ναι, δεν εξηγείται. Λεντάκια που καίνε Γερμανική προφορά για ενέργεια.

 

βηβηλραηζ, καλά κι εσύ τον είδες τι μαλάκας ήταν, δεν περίμενες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην διαδρομή Σέρρες-Θεσσαλονίκη πηγαίνω χαλαρά με το polo 1.4 2001 μου

 

λίγα χλμ πριν "τις στροφές" έχω κάτσει πίσω από νταλίκα που πηγαίνει με 50χλμ/ω.. Στενός ο δρόμος, διπλής κατεύθυνσης, ορατότις μηδέν. Τι να κάνω; θα τον φάω στην μάπα λέω.. Φτάνουμε επιτέλους σε ένα ωραίο ευθύ κομμάτι δρόμου (πάντα διπλή κατεύθυνση) με καλή ορατότητα μήκους 1χλμ περίπου και μετά απ'αυτό ακολουθεί δεξιά στροφή. Με το που μπαίνουμε, τσεκάρω, άδειος ο δρόμος. Σούπερ λέω... βγάζω φλας και χωρίς να κατεβάσω ταχύτητα (με 5η δλδ) ξεκινάω την προσπέραση. Έχω φτάσει στην μέση του και μένει ακόμα λίγο κομμάτι ίσιου δρόμου και ο νταλικέρης πλακώνεται στα γκάζια.. Πατάω κι άλλο κι εγώ, πηγαίνουμε δίπλα δίπλα και πλησιάζουμε στην στροφή... Στο βάθος του δρόμου στρίβει γραν τσερόκε κι έρχεται πάνω μου.. Μαλάκα πέθανες λέω από μέσα μου... Ανάβω φώτα, πατάω κόρνες και τελευταία στιγμή με κόβει και κατεβάζω 4η.. 6500 στροφές και για λίγα μέτρα προλαβαίνω να προσπεράσω το μοσχάρι και την νταλίκα του και να αποφύγω το τσερόκε που είχε βγει σχεδόν απ'τον δρόμο για να μην με χτυπήσει...

 

Σε όλη την υπόλοιπη διαδρομή έτρεμα από υπερένταση...

 

ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕΕΕ δεν θα ξανακάνω προσπέραση αν δεν βλέπω για 5χλμ άδειο δρόμο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βηβηλραηζ, καλά κι εσύ τον είδες τι μαλάκας ήταν, δεν περίμενες;

 

Υπερβολική εμπιστοσύνη σε μένα (ότι τον έχω) και κυρίως στ'αμάξι μου (ότι τον έχει) που έχασα από εκείνη την στιγμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...