Προς το περιεχόμενο

E-mail provider;


Avatar_GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε να μου προτείνετε κανένα καλό email provider. Το χρειάζομαι για επαγγελματική χρήση, οπότε θέλω να είναι κάτι αξιόπιστό. Θα προτιμούσα δωρεάν να είναι.

 

Email τύπου gmail, yahoo κτλ δεν με βολεύουνε επειδή θέλω να έχω κάτι απλό σαν email και εύκολο (για να το θυμούνται οι πελάτες) και στα gmail,hotmail κτλ είναι όλα τα ονόματα πιασμένα.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι για επαγγελματική χρήση, κλείσε ένα δικό σου domain και βάλε ότι email θέλεις. Προσωπικά όταν βλέπω επαγγελματίες με σοβαρό μαγαζί, business cards και ... email στο yahoo.gr ... μόνο επαγγελματίες δεν τους θεωρώ. Ένα domain κοστίζει 10 ευρώ το χρόνο ρε γμτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είδαμε και άλλους που έχουν δικό τους domain πόσο επαγγελματίες είναι. Τέσπα.

 

Αυτό που λέει ο isay είναι το καλύτερο. Αγόρασε το δικό σου domain και χρησιμοποιησε το σε συνδυασμό με το Google Apps. Σίγουρη λύση.

 

Έχεις και την φερεγγυότητα της Google και "επαγγελματικό" email με ότι ονομασία θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καθοριστική. Καλό είναι να δίνεις καλή πρώτη εντύπωση.

Το να βλέπεις όμως σε επαγγελματική κάρτα email τύπου hotmail, yahoo, in, gmail δεν είναι και ότι καλύτερο. Έχει δίκιο ο isay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με προσωπικούς email providers, πείτε μου που μπορώ να απευθυνθώ για να κλείσω έναν;

 

Αμα είναι και μόνο 10 ευρώ το χρόνο είναι μια χαρά. Πίστευα οτι θα είναι πολύ πιο ακριβά, καπου 10-20 ευρώ το μήνα νόμιζα οτι θα έχουν τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με προσωπικούς email providers, πείτε μου που μπορώ να απευθυνθώ για να κλείσω έναν;

 

Αμα είναι και μόνο 10 ευρώ το χρόνο είναι μια χαρά.

Επειδή δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβες.

 

Βήμα 1ο: Κλείνεις ένα domain (π.χ. avatar.gr ) στο όνομα σου. Για ελληνικό gr δες στις εταιρείες dnhost.gr tophost.gr papaki.gr κλπ ενώ για ξένο (π.χ. com) δες στο godaddy.com εκτός αν θες τιμολόγιο, οπότε κλείσε το απο τις ελληνικές εταιρείες.

 

Βήμα 2ο (πρώτη εκδοχή) : Χρησιμοποιείς τα google apps (δες http://www.freeweird.com/2010/03/e-mail-domain-google-apps.html )

 

Βήμα 2ο (δεύτερη εκδοχή) :Κλείνεις ένα δωρεάν πακέτο hosting που να παρέχει domain hosting και email (π.χ. το freehostia.com )

 

Βήμα 2ο (τρίτη εκδοχή) :Σαν τη δεύτερη εκδοχή, αλλά πακέτο hosting επι πληρωμή

 

θα σου κόστιζε 10-20 ανα μήνα ΑΝ πλήρωνες και το hosting μαζί. Αν δεν έχεις απαιτήσεις και για ιστοτόπο, ξέχασε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε ότι σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω... Η καλύτερη λύση. Και εγώ αυτό θα πρότεινα. αγόρασε ένα domain, server σε freehostia και πάρε το mail σου για google. ( Και όλα αυτα με 20 έως 25 ευρώ σύνολο. κάτι παραπάνω από 10 ευρώ το χρόνο :) )

*αναφέρομαι σε domain *.gr

 

3 χρόνια το έκανα και ξενίασα!

Και το σημαντικότερο.... Δεν κλειδώνει ο λογαριασμός του email σου, ώστε να μη δέχεσαι μυνήματα, αν έχεις να μπεις πάνω από 2 εβδομάδες....

 

Βρες ένα ωραίο όνομα και για οποιαδήποτε απορία είμαστε εδώ...

 

 

( Για όλο αυτό δε χρειάζεται γνώσεις κατασκευέις ιστοσελίδας :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι είδα, το google aps μπορεί μόνο στην premier edition να μπεί σε Outlook το email. Ισχύει αυτό;

Είναι ακριβή η premier έχει 50 δολάρια το χρόνο και είναι δύσκολοι οι καιροί.... :-)

 

"Blackberry and Microsoft Outlook interoperability." <-----Premier

"Limited Blackberry and Microsoft Outlook interoperability." <----Standard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι είδα, το google aps μπορεί μόνο στην premier edition να μπεί σε Outlook το email. Ισχύει αυτό;

Είναι ακριβή η premier έχει 50 δολάρια το χρόνο και είναι δύσκολοι οι καιροί.... :-)

 

"Blackberry and Microsoft Outlook interoperability." <-----Premier

"Limited Blackberry and Microsoft Outlook interoperability." <----Standard

 

avatar άμα θέλεις απλώς να στέλνεις και να λαμβάνεις email από το outlook (ή το thunderbird ή όποιο άλλο email client θέλεις), η free έκδοση σε καλύπτει πλήρως. Αν θέλεις κάτι για βαριά επαγγελματική χρήση (calendar, docs, sync, blackberry, Κλπ) τότε θα πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλο το θάρρος, να κάνω μια ερώτηση εδώ μια που βρήκα ότι ασχολείστε με google apps?

Στην premier edition μπορώ να έχω κανέναν χρήστη και μονάχα έναν administrator (δηλαδή εμένα) με διάφορα alias;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι είδα, το google aps μπορεί μόνο στην premier edition να μπεί σε Outlook το email. Ισχύει αυτό;

Είναι ακριβή η premier έχει 50 δολάρια το χρόνο και είναι δύσκολοι οι καιροί.... :-)

 

"Blackberry and Microsoft Outlook interoperability." <-----Premier

"Limited Blackberry and Microsoft Outlook interoperability." <----Standard

 

Στη free έκδοση από ότι βλέπω έχει επιλογή. Αν θυμάμαι καλά κάποια στιγμή το είχα κάνει. Οπότε δεν ισχύει για το Outlook. Υπάρχει και για pop αλλά και imap.

 

 

 

Όσο για τους δύσκολους καιρούς έλεος!

 

 

 

Με όλο το θάρρος, να κάνω μια ερώτηση εδώ μια που βρήκα ότι ασχολείστε με google apps?

Στην premier edition μπορώ να έχω κανέναν χρήστη και μονάχα έναν administrator (δηλαδή εμένα) με διάφορα alias;

Αν δε κάνω καθώς μπορείς να έχεις administrator από ένα όσους θες. Οπότε ναι γίνετε. Εχω την αίσθηση ότι αυτό γίνεται και στην δωρεάν έκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...