Προς το περιεχόμενο

Ψυχαναγκασμού Ανάγνωσμα


EstellePr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν τσαλακωθεί το εξώφυλλο ενός βιβλίου, δεν μπορώ να το διαβάσω με τίποτα. Ακόμη και αν το ισιώσω εντελώς.

 

Τα βιβλία στη βιβλιοθήκη πάνε κατά ύψος, τα χοντρά ντοσιέ μόνα τους κατά χρώμα και τα λεπτά ντοσιέ μόνα τους κατά χρώμα.

 

Αν έχω αφήσει 1 εκατοστό νερό/αναψυκτικό/ποτό κλπ. στο ποτήρι μου δεν θα το πιώ. Νομίζω ότι έχει κατακάθια ή βρομιές και αηδιάζω. Επίσης δεν μπορώ να πιω υγρό σε ποτήρι που δεν ταιριάζει (π.χ νερό σε κρασοπότηρο, κοκα κόλα σε κούπα κλπ.) επίσης δεν μπορώ να πιώ σε πλαστικό ποτήρι (όχι μιάς χρήσης).

 

Με ενοχλούν τα ξέμπαρκα καλώδια. Φροντίζω να είναι δεμένα σε πιαστράκια και να κοιτούν προς την ίδια κατεύθυνση.

 

Ό,τι έχει σχήμα παραλληλόγραμμου στο γραφείο μου πρέπει να είναι παράλληλο με τις πλευρές του γραφείου. Αν κάτι δεν είναι παράλληλο, βγάζω ό,τι υπάρχει πάνω στο γραφείο και τα ξαναβάζω. Ακόμα και τον υπολογιστή. Βέβαια κάποιες φορές βαριέμαι αλλά δεν νιώθω καθόλου καλά όταν το κοιτάζω.

 

Πριν ανοίξω, μόλις ανοίξω, πριν κλείσω, 1 εκατοστό πριν κλείσει η πόρτα κοιτάω πάντα μήπως υπάρχουν κλειδιά πάνω της από την εσωτερική πλευρά και μετά δεν θα μπορώ να ξεκλειδώσω.

 

Όταν μιλάω στο τηλέφωνο περπατώ και γω μόνο μέσα στα πλακάκια και ποτέ διαγώνια. Μετράω και τα σκαλοπάτια, ακόμα και αν ξέρω ήδη πόσα σκαλοπάτια υπάρχουν.

 

Διορθώνω κορνίζες και κάδρα για να είναι παράλληλα με τα διπλανά τους.

 

Όταν ένα αντικείμενο κουνηθεί έστω και λίγο σε ράφι φροντίζω να το βάλω στην αρχική του θέση για να μην φαίνεται το σημάδι από τη σκόνη.

 

Η ένταση στη τηλεόραση είναι πάντα πολλαπλάσιο του 5.

 

Είμαι και παρθένος στο ζώδιο :-D

 

---------- Προσθήκη στις 14:04 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:23 ----------

 

Θυμήθηκα και άλλα:lol:

 

Δεν μπορώ να πιω στο ίδιο ποτήρι διαφορετικά υγρά π.χ πρώτα νερό και μετά κοκα κόλα, χωρίς να έχει προηγηθεί κανονικό πλύσιμο. Επίσης για να χρησιμοποιήσω ένα πλυμμένο ποτήρι πρέπει να έχει στεγνώσει εντελώς. Ούτε σταγόνα μέσα. Τέλος, θέλω διαφορετικά μαχαιροπίρουνα για το ορεκτικό και το κυρίως, τουλάχιστον να τα σκουπίσω με μία χαρτοπετσέτα πριν τα ξαναχρησιμοποιήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα από αυτά δεν παθαίνω τίποτα αν δεν τα κάνω, δηλαδή αν έχω δουλειά δεν θα σηκωθώ να ισιώσω το κάδρο. Άλλες φορές τα κάνω ασυναίσθητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το χρησιμοποιουμε ετσι ομως το γνωριζω. εγω γνωριζω εσενα, εσυ γνωριζεις εμενα, σου κανω γνωστο κατι=γνωστοποιω.

 

συμφωνώ

δε πα να λέει το λεξικό ότι θέλει

 

---------- Προσθήκη στις 13:36 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:25 ----------

 

Γνωρίζω=γνωστοποιώ, πληροφορώ. Εύα φάκιν γκασταρμπάιτερ, άνοιξε και κανένα λεξικό.

 

ούτε για αστείο brutal.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως στην παθολογικη της μορφη η ΙΨΔ ειναι daunting για τους πασχοντες.

 

Ενα καλο που εχει η μανα μου (αν κ νομιζω κ καποιος αλλος το εχει),δεν μπορει να φυγει απο το σπιτι εαν δεν κοιταξει πολλες φορες εαν η κουζινα η το θερμοσιφωνο ειναι ανοιχτα.Το κανει με ενταση,εντελως ευθυτενες το σωμα της κ βλεμα εναλαξ κουζινα θερμοσιφωνο κ τουμπαλιν...μιλαμε για πολλες φορες.Απο μικρο παιδι ετσι την θυμαμαι

 

Ενα κ μοναδικο που θυμαμαι οτι ειχα κ εγω στην εφηβεια μου ηταν οτι πριν κοιμηθω ηθελα ολα τα remote control να ειναι διπλα διπλα κατ'υψος τοποθετημενα στο τραπεζι απο το μακρυτερο στο κοντιτερο.Κανα διμηνο-τριμηνο κρατησε μετα το ξεχασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως στην παθολογικη της μορφη η ΙΨΔ ειναι daunting για τους πασχοντες.

 

Ενα καλο που εχει η μανα μου (αν κ νομιζω κ καποιος αλλος το εχει),δεν μπορει να φυγει απο το σπιτι εαν δεν κοιταξει πολλες φορες εαν η κουζινα η το θερμοσιφωνο ειναι ανοιχτα.Το κανει με ενταση,εντελως ευθυτενες το σωμα της κ βλεμα εναλαξ κουζινα θερμοσιφωνο κ τουμπαλιν...μιλαμε για πολλες φορες.Απο μικρο παιδι ετσι την θυμαμαι

 

Ενα κ μοναδικο που θυμαμαι οτι ειχα κ εγω στην εφηβεια μου ηταν οτι πριν κοιμηθω ηθελα ολα τα remote control να ειναι διπλα διπλα κατ'υψος τοποθετημενα στο τραπεζι απο το μακρυτερο στο κοντιτερο.Κανα διμηνο-τριμηνο κρατησε μετα το ξεχασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι ένα ακόμη, forum-related: Αφαιρώ μανιωδώς την τελεία, όταν υπάρχει, στο τέλος των τίτλων θεμάτων. Αγαπημένοι μου «πελάτες»: grimpr, Luxx, firewalker... :lol:

Επεξ/σία από parsifal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι ένα ακόμη, forum-related: Αφαιρώ μανιωδώς την τελεία, όταν υπάρχει, στο τέλος των τίτλων θεμάτων. Αγαπημένοι μου «πελάτες»: grimpr, Luxx, firewalker... :lol:

Επεξ/σία από parsifal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πορτοφόλι βάζω τα χαρτονομίσματα κατα αξία, πάνω τα πιο μεγάλα, πιο κάτω τα πιο μικρά. Επίσης ποτέ μα ποτέ δεν έχω κέρματα των 5,10,20 λεπτών. Αν μου δώσουν ρέστα θα μπουν στο πορτοφόλι και θα βγουν αμέσως μόλις πάω σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πορτοφόλι βάζω τα χαρτονομίσματα κατα αξία, πάνω τα πιο μεγάλα, πιο κάτω τα πιο μικρά. Επίσης ποτέ μα ποτέ δεν έχω κέρματα των 5,10,20 λεπτών. Αν μου δώσουν ρέστα θα μπουν στο πορτοφόλι και θα βγουν αμέσως μόλις πάω σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...