Προς το περιεχόμενο

Ψυχαναγκασμού Ανάγνωσμα


EstellePr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α ναι, εκνευρίζομαι όταν βλέπω το "ό,τι" γραμμένο "ότι". Αν είναι δυνατόν το επισημαίνω για να διορθωθεί. =ρ

Επιτέλους. Είχα αρχίσει να πιστεύω πως μόνο εγώ το έκανα αυτό. Έχω μπει σε κατάστημα μόνο και μόνο να τους πω πως το έχουν γράψει λάθος. Μερικές φορές, όταν το ΛΕΕΙ κάποιος, τον ρωτάω πως θα το έγραφε. Πρέπει να ξέρω πως ο άλλος ξέρει πως δεν είναι μόνο θέμα ορθογραφίας αλλά είναι άλλη λέξη το ένα και άλλη το άλλο.

 

Επίσης γράφω στο μυαλό μου αυτά που ακούω και λέω. Παράδειγμα:

- Γιατί δεν πίνετε το κρασί;

- Τόσο χάλια είναι;

- Τι;

- Άστο, το άκουσα με άλφα γιώτα (πίνεται).

- Πώς γίνεται να ακούσεις το άλφα γιώτα ρε;

- :o

- :-(

 

Όπως ανέφεραν προηγούμενοι, για τον έλεγχο του αυτοκινήτου αφού το κλειδώσω. Δοκιμάζω ένα-ένα τα χερούλια και πιάνω το τέλος του παραθύρου για να δω πως όντως είναι κλειστό.

 

Όταν αγοράζω παντελόνι αυτό πρέπει να έχει βαθιές τσέπες. Σε διαφορετική περίπτωση, δεν πρόκειται να το φορέσω, ποτέ.

 

Δίπλα από το κρεβάτι μου, πρέπει να έχω ένα μπουκαλάκι Vibrocil (σταγόνες για την μύτη).

 

Μπορεί να κάνω κακό σε κάποιον αν ακουμπήσει οτιδήποτε δικό μου που έχει τον Spiderman επάνω (έχω τετράδια, στυλό, μπρελόκ, αφίσες κτλ). Να πάρεις δικό σου ρε. Και οτιδήποτε έχει σχέση με αυτό, πρέπει να είναι ακριβώς εκεί που το άφησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να κάνω κακό σε κάποιον αν ακουμπήσει οτιδήποτε δικό μου που έχει τον Spiderman επάνω (έχω τετράδια, στυλό, μπρελόκ, αφίσες κτλ). Να πάρεις δικό σου ρε.

 

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αγοράζω παντελόνι αυτό πρέπει να έχει βαθιές τσέπες. Σε διαφορετική περίπτωση, δεν πρόκειται να το φορέσω, ποτέ.

 

Αυτό δεν είναι ψυχαναγκασμός. Και τα δικά μου παντελόνια είναι όλα με βαθιές τσέπες, απλά γιατί με βολεύει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ανέφεραν προηγούμενοι, για τον έλεγχο του αυτοκινήτου αφού το κλειδώσω. Δοκιμάζω ένα-ένα τα χερούλια και πιάνω το τέλος του παραθύρου για να δω πως όντως είναι κλειστό.

 

Οποιους βλεπω να το κανουν αυτο μου ερχεται να τους πιασω και να τους κοπαναω κατω

Εχει κεντρικο κλειδωμα ολα κλεινουν αυτοματα και παει και ελεγχει 1 ωρα το αυτοκινητο αν εκλεισε καλα

ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ

Γενικα το μονο κολημα που εχω ειναι να γινονται ολες οι δουλειες ή μετακινησεις με το αυτοκινητο ή και με τα ποδια παρα πολυ γρηγορα, μου τη δινουν οι κοιμησηδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω σε αυτό που αναφέρθηκε για τα πλακάκια πέρα από το οτι οταν περπαταω μονος πρεπει να παταω ολοκληρο το πλακακι και οχι αναμεσα σε 2, αν πατήσω 2 πρέπει να διορθωσω το βήμα μου, μεσα στο σπίτι εχει τύχει να κινουμαι οπως το αλογάκι στο σκακι (μπητ δατ) :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που το θυμηθηκα και θελω να σφαξω κοσμο. στο μετρο στην αθηνα. "Λογω εργων στην γραμμη του ηλεκτρικου σας ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ οτι οι συρμοι...."

ελληνικα δεν ξερουν; η το μετεφρασαν κατευθειαν απο τα αγγλικα; το ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΩ δεν το εχουν ακουσει ποτε; ετσι μου ερχεται καμια φορα να βουτηξω καναν υπαλληλο και να τον αρχισω στα καντηλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγκυκλοπαίδεια μου συμφωνεί με τον φριντουμπους.

 

Έχει και σχετικό παράδειγμα... <<σου γνωρίζω την άφιξη επιταγής>>.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...