Προς το περιεχόμενο

Ψυχαναγκασμού Ανάγνωσμα


EstellePr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι επίσης...αν δεν ακούω τα φανάκια του πισι την ώρα που είμαι στο κρεβάτι νομίζω ότι κάτι πάει στραβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τις no-name φουσκίτσες που τις σκάμε όλοι σαν παλαβοί/υπνωτισμένοι θα τις πει κανείς ή θεωρούνται δεδομένες;

 

Λέγεται bublewrap

 

και ορίστε, το έκανα upload:

Σκάσε όσα θες

 

 

:mrgreen: μίλησε κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ΠΡΕΠΕΙ να πιω οσο νερο εχει το ποτηρι οταν ειμαι σπιτι και διψαω. Πινω το πρωτο γεματο ποτηρι και αμα διψαω λιγο ακομα παντα το ξαναγεμιζω και πινω με το ζορι μεχρι να τουμπανιασει το στομαχι. Δεν υπαρχει περιπτωση να βαλω μισο ποτηρι ή να αφησω εστω και μια γουλια. Το περιεργο ειναι οτι το κανω μονο σε σπιτια και μονο με το νερο.

 

Και αυτό. Αν δεν πιώ 3 ποτήρια γεμάτα πριν κοιμηθώ, νομίζω οτι διψάω. Μετά βέβαια τρελαίνομαι στο κατούρημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό. Αν δεν πιώ 3 ποτήρια γεμάτα πριν κοιμηθώ, νομίζω οτι διψάω. Μετά βέβαια τρελαίνομαι στο κατούρημα...

 

Η νομίζεις πως θες να κατουρησεις κ σου ρχεται έτσι κ αλλιώς.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Τις no-name φουσκίτσες που τις σκάμε όλοι σαν παλαβοί/υπνωτισμένοι θα τις πει κανείς ή θεωρούνται δεδομένες;

 

[ame]

[/ame]

 

το χειρότερο είναι όταν είσαι πχ σε καμιά δουλειά σε γραφείο τρίτου , και πάρει το μάτι σου τπτ bubble wraps. δεν παίζει να μην σπάσω μερικές στα "κρυφά" και ας με πάρει χαμπάρι .

 

μικρότερος είχα κάποια τραγικά ψυχαναγκαστικά που ευτυχώς έχουν κοπεί.

 

όπως να

1) "χτυπάω ξύλο" με συγκεκριμένο ρυθμό , συγκεκριμένες φορές (ανά τριάδες),συγκεκριμένη ένταση ήχου , και που αν έκανα "λάθος" το ξεκίναγα από την αρχή.

2) όταν σκεφτόμουν ή διάβαζα κάποια πρόταση αρκετή ώρα , "μέτραγα" ασυναίσθητα στο ένα χέρι τις συλλαβές με τα δάχτυλα του χεριού μου , και έπρεπε να βρω από πιο δάχτυλο πρέπει να ξεκινήσω για να τελειώσει η πρόταση σε ακριανό.

 

1)τώρα τα μόνα που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι θέλω στο δωμάτιο μου και ειδικά στο γραφείο μου ,όλα να είναι κάθετα (σε μένα) τοποθετημένα .

2)όταν φεύγω από το σπίτι κοιτάω καμιά 10 φορές μην έχω αφήσει πουθενά αναμμένο τσιγάρο ( έχω τασάκια παντού )

3)δεν αδειάζω πότε τασάκι και ας έχω να καπνίσω ώρες στα σκουπίδια. έχω ένα μεγάλο τασάκι κουζίνα και τα αδειάζω εκεί , και τα ρίχνω στα σκουπίδια το πρωί όταν ξυπνήσω. Μια φορά που είχα πει , πω τις μαλακίες κάνω το είχα αδειάσει σκουπίδια απευθείας και άρπαξαν! :-D

Επεξ/σία από guido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ανήκει σ αυτήν την κατηγορία αλλά μαζί με το universal χούι με τις φούσκες, είναι και το χασμουρητό. Δεν παίζει να μη συμφωνήσω με κάποιον που χασμουριέται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Δεν μπορώ να ακούσω μουσική απ' τα ηχεία όταν είμαι μόνος. Ακούω μόνο με ακουστικά.

 

-Όταν βγαίνω απ' το σπίτι και κλειδώνω πόρτα, ξεκλειδώνω και μπαίνω να ελέγξω αν όλα είναι εντάξει (θερμοσίφωνας κλειστός, τηλέφωνο στη βάση, κλειστές τηλεοράσεις κλπ), παρά το ότι έκανα έλεγχο πριν βγω. Η ίδια φάση μπορεί να επαναληφθεί και δεύτερη φορά, συνεχόμενα.

 

-Όταν αγοράζω βιβλία και έχουν αυτοκόλλητο με τιμή πάνω, τα ξεκολλάω μόνο όταν και αν τα τελειώσω.

 

-Όλες τις εποχές εκτός του καλοκαιριού, κοιμάμαι κανονικά στο κρεβάτι. Το καλοκαίρι αλλάζω, βάζω το μαξιλάρι εκεί που πριν έβαζα τα πόδια και κοιμάμαι έτσι.

 

-Όταν φοράω παπούτσια, βάζω πρώτα το δεξί, δένω κορδόνια και μετά το αριστερό.

 

-Όταν κόβω τα νύχια των χεριών μου, χρησιμοποιώ κλασσικό ψαλιδάκι για το αριστερό χέρι και νυχοκόπτη για το δεξί. Δεν μπορώ αλλιώς.

 

-Όταν γράφω με στυλό, ΠΡΕΠΕΙ να είναι μαύρου χρώματος. Αν είναι bic, βγάζω τελείως το καπάκι, δεν το κουμπώνω από πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Δεν μπορώ να ακούσω μουσική απ' τα ηχεία όταν είμαι μόνος. Ακούω μόνο με ακουστικά.

 

-Όταν βγαίνω απ' το σπίτι και κλειδώνω πόρτα, ξεκλειδώνω και μπαίνω να ελέγξω αν όλα είναι εντάξει (θερμοσίφωνας κλειστός, τηλέφωνο στη βάση, κλειστές τηλεοράσεις κλπ), παρά το ότι έκανα έλεγχο πριν βγω. Η ίδια φάση μπορεί να επαναληφθεί και δεύτερη φορά, συνεχόμενα.

 

-Όταν αγοράζω βιβλία και έχουν αυτοκόλλητο με τιμή πάνω, τα ξεκολλάω μόνο όταν και αν τα τελειώσω.

 

-Όλες τις εποχές εκτός του καλοκαιριού, κοιμάμαι κανονικά στο κρεβάτι. Το καλοκαίρι αλλάζω, βάζω το μαξιλάρι εκεί που πριν έβαζα τα πόδια και κοιμάμαι έτσι.

 

-Όταν φοράω παπούτσια, βάζω πρώτα το δεξί, δένω κορδόνια και μετά το αριστερό.

 

-Όταν κόβω τα νύχια των χεριών μου, χρησιμοποιώ κλασσικό ψαλιδάκι για το αριστερό χέρι και νυχοκόπτη για το δεξί. Δεν μπορώ αλλιώς.

 

-Όταν γράφω με στυλό, ΠΡΕΠΕΙ να είναι μαύρου χρώματος. Αν είναι bic, βγάζω τελείως το καπάκι, δεν το κουμπώνω από πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ναι αυτό με τον ύπνο το έχω και εγώ..αφήνω ή το laptop ανοιχτό ή το ράδιο ....συν το ότι ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ όταν έχει το απόλυτο σκοτάδι ! παντζούρια κλειστά ,φως πουθενά :shock:

 

η φίλη μου έκανε κάτι περίεργο παλιά ...πριν πέσει για ύπνο πατούσε όλο τα κουμπιά στο κινητό της ,έμπενε μέσα στο μενού,μέσα στα μηνύματα,έβγενε,πατούσε μετά άσχετα νούμερα,και τα έσβηνε μετά(ενώ ποτέ δεν υπήρχε λόγος να τσεκάρει κάτι βραδυάτικα) :shock: :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ναι αυτό με τον ύπνο το έχω και εγώ..αφήνω ή το laptop ανοιχτό ή το ράδιο ....συν το ότι ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ όταν έχει το απόλυτο σκοτάδι ! παντζούρια κλειστά ,φως πουθενά :shock:

 

η φίλη μου έκανε κάτι περίεργο παλιά ...πριν πέσει για ύπνο πατούσε όλο τα κουμπιά στο κινητό της ,έμπενε μέσα στο μενού,μέσα στα μηνύματα,έβγενε,πατούσε μετά άσχετα νούμερα,και τα έσβηνε μετά(ενώ ποτέ δεν υπήρχε λόγος να τσεκάρει κάτι βραδυάτικα) :shock: :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάθε φορά θα γυρίσω εκεί που άφησα το αυτοκίνητο να δω αν το κλείδωσα. Το χρονικό πλαίσιο ποικίλλει. 1, 5, 20, 45 λεπτά από την ώρα που πάρκαρα. Και γαμώτο, στα 8-9 χρόνια που γίνεται αυτό, ΜΙΑ φορά το είχα αφήσει όντως ξεκλείδωτο.

 

Επίσης δε γεμίζω ποτέ κανένα ποτήρι μέχρι πάνω. Για την ακρίβεια, το πολύ πολύ να φτάσει λίγο πάνω από τη μέση. Ανεξαρτήτως του τι έχει μέσα. Σκέφτομαι ότι "'ντάξει μωρέ, δε θα το τελειώσω".

Και μετά καταλήγω να φτιάχνω καφέ 10 φορές την ημέρα.

 

 

Εμαθα προσφατα οτι στα αγγλικα τις λενε "bubble wrap". Στα Ελληνικα δεν ξερω αν εχουν ακομα ονομα

 

Επειδή έχω φτάσει στα όρια εγκεφαλικού μ'αυτή την αηδία πρόσφατα, λέγεται πλαστικό περιτύλιγμα με φυσαλίδες ή αεροπλάστ. Σε αποδείξεις ή καταλόγους αναφέρεται το δεύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...