Προς το περιεχόμενο

Ψυχαναγκασμού Ανάγνωσμα


EstellePr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

HAHAHahahaha

 

 

 

Τα βιβλία στη βιβλιοθήκη πάνε κατά ύψος, τα χοντρά ντοσιέ μόνα τους κατά χρώμα και τα λεπτά ντοσιέ μόνα τους κατά χρώμα.

 

Τα δικά μου βιβλία θυμίζουν μοντέρνα τέχνη! (Όπως κάτσουν)

 

Επίσης δεν μπορώ να πιω υγρό σε ποτήρι που δεν ταιριάζει (π.χ νερό σε κρασοπότηρο, κοκα κόλα σε κούπα κλπ.) επίσης δεν μπορώ να πιώ σε πλαστικό ποτήρι (όχι μιάς χρήσης).

 

Δεν μπορώ να πιω στο ίδιο ποτήρι διαφορετικά υγρά π.χ πρώτα νερό και μετά κοκα κόλα, χωρίς να έχει προηγηθεί κανονικό πλύσιμο. Επίσης για να χρησιμοποιήσω ένα πλυμμένο ποτήρι πρέπει να έχει στεγνώσει εντελώς. Ούτε σταγόνα μέσα.

 

Πίνω απο όπου να ναι! Ποτήρι μπύρας? Μια χαρα!

Κρασοπότηρο? Γαματα!

Νερού? Απίστευτο!

Κανάτα? Ακόμα καλύτερα, να τρέχει πάνω μου!

 

Με ενοχλούν τα ξέμπαρκα καλώδια. Φροντίζω να είναι δεμένα σε πιαστράκια και να κοιτούν προς την ίδια κατεύθυνση.

 

Και μενα δεν μ' αρέσουν τα καλώδια. Αλλα υπάρχουν στιγμές που το σπιτι μου, θυμίζει το τσαρδί του Σπάιντερ μαν.

 

 

Διορθώνω κορνίζες και κάδρα για να είναι παράλληλα με τα διπλανά τους.

 

Όταν ένα αντικείμενο κουνηθεί έστω και λίγο σε ράφι φροντίζω να το βάλω στην αρχική του θέση για να μην φαίνεται το σημάδι από τη σκόνη.

 

Οταν κατι κουνηθεί, γείρει κλπ

Το αφήνω εκει που είναι! Δεν υπάρχει λογος ανησυχίας, αφού κάποια στιγμή θα ξανα κουνηθεί

(εχω ομως πρόβλημα με την σκόνη και την βρωμιά. Τα παραπάνω δεν τα αντέχω με τίποτα.)

 

Η ένταση στη τηλεόραση είναι πάντα πολλαπλάσιο του 5.

 

Τι διάολο, πως το καταφέρνεις? 5-10-15-....Ωτορινολαρυγγολόγος?

 

 

Συμπέρασμα

1) Γιατρός. :P:-D

2) Δεν θα μπορούσαμε ποτε να ήμαστε συγκάτοικοι. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HAHAHahahaha

 

 

 

Τα βιβλία στη βιβλιοθήκη πάνε κατά ύψος, τα χοντρά ντοσιέ μόνα τους κατά χρώμα και τα λεπτά ντοσιέ μόνα τους κατά χρώμα.

 

Τα δικά μου βιβλία θυμίζουν μοντέρνα τέχνη! (Όπως κάτσουν)

 

Επίσης δεν μπορώ να πιω υγρό σε ποτήρι που δεν ταιριάζει (π.χ νερό σε κρασοπότηρο, κοκα κόλα σε κούπα κλπ.) επίσης δεν μπορώ να πιώ σε πλαστικό ποτήρι (όχι μιάς χρήσης).

 

Δεν μπορώ να πιω στο ίδιο ποτήρι διαφορετικά υγρά π.χ πρώτα νερό και μετά κοκα κόλα, χωρίς να έχει προηγηθεί κανονικό πλύσιμο. Επίσης για να χρησιμοποιήσω ένα πλυμμένο ποτήρι πρέπει να έχει στεγνώσει εντελώς. Ούτε σταγόνα μέσα.

 

Πίνω απο όπου να ναι! Ποτήρι μπύρας? Μια χαρα!

Κρασοπότηρο? Γαματα!

Νερού? Απίστευτο!

Κανάτα? Ακόμα καλύτερα, να τρέχει πάνω μου!

 

Με ενοχλούν τα ξέμπαρκα καλώδια. Φροντίζω να είναι δεμένα σε πιαστράκια και να κοιτούν προς την ίδια κατεύθυνση.

 

Και μενα δεν μ' αρέσουν τα καλώδια. Αλλα υπάρχουν στιγμές που το σπιτι μου, θυμίζει το τσαρδί του Σπάιντερ μαν.

 

 

Διορθώνω κορνίζες και κάδρα για να είναι παράλληλα με τα διπλανά τους.

 

Όταν ένα αντικείμενο κουνηθεί έστω και λίγο σε ράφι φροντίζω να το βάλω στην αρχική του θέση για να μην φαίνεται το σημάδι από τη σκόνη.

 

Οταν κατι κουνηθεί, γείρει κλπ

Το αφήνω εκει που είναι! Δεν υπάρχει λογος ανησυχίας, αφού κάποια στιγμή θα ξανα κουνηθεί

(εχω ομως πρόβλημα με την σκόνη και την βρωμιά. Τα παραπάνω δεν τα αντέχω με τίποτα.)

 

Η ένταση στη τηλεόραση είναι πάντα πολλαπλάσιο του 5.

 

Τι διάολο, πως το καταφέρνεις? 5-10-15-....Ωτορινολαρυγγολόγος?

 

 

Συμπέρασμα

1) Γιατρός. :P:-D

2) Δεν θα μπορούσαμε ποτε να ήμαστε συγκάτοικοι. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά από αυτά που αναφέρονται δεν τα κατατάσσω στους ψυχαναγκασμούς. Μάλλον θα τα έλεγα πρόνοια ,όπως το να κοιτάς αν είναι τα κλειδιά από πίσω ή να φροντίζεις να έχεις νερό στο δωμάτιο. ο ψυχαναγκασμός είναι οταν δεν υπάρχει πρακτικός λόγος για κάτι, Αν δε σε παίρνει ο ύπνος χωρίς το νερό στο δωμάτιο τότε ξεκινάει το πρόβλημα!

 

Πλακάκια πρόβλημα μεγάλο. Και όταν πρωτοείδα το as good as it gets ένιωσα μια ανακούφιση γιατί δεν ήμουν ο μόνος στον κόσμο όπως πίστευα. Επίσης σκάλες, ανά δυο τα σκαλοπάτια και να τελειώνω σε ζυγό.

Η ένταση πάντα να έχει αυξηθεί στο τελευταίο βήμα. Δηλαδή άν θέλω να μειώσω στο 3 πηγαίνω στο 2 και αυξάνω ένα.

Και ένα άλλο τρομακτικό. Να αισθάνομαι την ανάσα μου ισόποσα στα χέρια μου. Αν νιώσω ότι ένα από τα δυο υστερεί φυσώ το άλλο. Είμαι για δέσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να αισθάνομαι την ανάσα μου ισόποσα στα χέρια μου. Αν νιώσω ότι ένα από τα δυο υστερεί φυσώ το άλλο.

Αυτο δεν μπορω να καταλαβω καν πως γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- τα ακουστικα του mp3 player πρεπει να μπαινουν στο σωστο αυτι το καθενα οπως γραφει πανω.

- οταν περπαταω με καποιον πρεπει αυτος ναναι παντα απο τα δεξια μου. Αν ειμαστε 3 μπορω να ειμαι στη μεση, αλλα ποτε τερμα δεξια. Ποτε!

- οταν πεσω για υπνο θα πιω 3 γουλιες νερο ανα 2 λεπτα περιπου.

- οταν υπαρχει σοκολατα σπιτι και το ξερω δεν ησυχαζω αν δεν εξαφανιστει.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- τα ακουστικα του mp3 player πρεπει να μπαινουν στο σωστο αυτι το καθενα οπως γραφει πανω.

- οταν περπαταω με καποιον πρεπει αυτος ναναι παντα απο τα δεξια μου. Αν ειμαστε 3 μπορω να ειμαι στη μεση, αλλα ποτε τερμα δεξια. Ποτε!

- οταν πεσω για υπνο θα πιω 3 γουλιες νερο ανα 2 λεπτα περιπου.

- οταν υπαρχει σοκολατα σπιτι και το ξερω δεν ησυχαζω αν δεν εξαφανιστει.;)

 

Φιλε καμια σχεση,δεν εχεις τιποτα.Εδω μιλαμε για αλλο πραγμα.Αν περπατουσες πχ στο δρομο και προσπαθουσες να μην πατας τις γραμμες που κανουν τα πλακακια τοτε θα λεγαμε πως το εχεις και εσυ.Παντως πολλοι πασχουν λιγοι ομως δινουν σημασια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Καθώς περπατούσα στον δρόμο, προσέθετα τους αριθμούς της πινακίδας του αυτοκινήτου στο οποίο πλησίαζα, ώστε να καταλήξω σε μονοψήφιο αριθμό. Έπρεπε να χω το αποτέλεσμα πριν φτάσω το αμάξι.

 

2) Αν σε ένα δωμάτιο είχε ξύλο, έπρεπε να το χτυπήσω τουλάχιστον 2 φορές.

 

3) Στο σπίτι, όποτε περνούσα κάτω από κάσα, έκανα άλμα να χτυπήσω τον τοίχο πάνω από την κάσα.

 

Μετά αποφάσισα ότι δεν είμαι τρελή και σταμάτησα όλα τα παραπάνω.

 

Αυτό και ενίοτε την ίδια την κάσα σε στύλ σουπερμάριο. Μέχρι που μεγάλωσα και δεν είχα χώρο για άλμα πλέον. Τώρα μόνο τον τοίχο. Μιλάμε γαμάτο το σουπερμάριο αλλά ούτε ένα μανιτάρι, ούτε καν κέρμα τόσα χρόνια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

- τα ακουστικα του mp3 player πρεπει να μπαινουν στο σωστο αυτι το καθενα οπως γραφει πανω.

 

- οταν περπαταω με καποιον πρεπει αυτος ναναι παντα απο τα δεξια μου. Αν ειμαστε 3 μπορω να ειμαι στη μεση, αλλα ποτε τερμα δεξια. Ποτε!

 

- οταν πεσω για υπνο θα πιω 3 γουλιες νερο ανα 2 λεπτα περιπου.

 

- οταν υπαρχει σοκολατα σπιτι και το ξερω δεν ησυχαζω αν δεν εξαφανιστει.;)

 

πιστευω εισαι πολύ καλά συγκριτικά με αυτά που εχουν γράψει εδω μέσα!

 

αυτο με το περπάτημα νομίζω οτι το έχω και γω..εχω την εντύπωση ότι δηλώνει ανασφάλεια και θέληση στο να έχεις τον έλεγχο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι οταν ειμαι σουπερ μαρκετ παντα θελω να εχω το καροτσι και νοητα κανω συνεχως με αλλους πελατες, oncoming, near miss & trading paint.

 

Δεν ξερω αν πιανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα που με ποιάνει με τα φόρα είναι ότι αν ξεκινήσω να διαβάζω ένα τόπικ, δεν μπορώ να σταματήσω. Νιώθω σαν να έχω χάσει ένα κομμάτι ιστορίας ενα πράμα.

 

Και να δώσω τραγικό παράδειγμα. Καθόμουν σε μια φάση δεν θυμάμαι πότε, που είχε γίνει το καινούριο off topic thread και βλέπω ότι αρχίζουν και μαζεύουν οι σελίδες, ε σε μερικές μέρες είχε φτάσει τις 80 κάτι και ξεκίνησα να τις διαβάζω από τιν αρχή και μια μια.

Δεν έχει τελειωμό αυτό το πράμα. Το ξαναέπαθα τώρα πάλι με αυτό το τόπικ που διάβασα μέχρι τέλους, από το οποίο ήρθα μέσω αυτού του τόπικ που άφησα στην μέση και θα τελειώσω τώρα ευθύς αμέσως.

 

Γιατρέ έχω πρόβλημα :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω 2-3 ψυχαναγκασμους που μου κανουν τη ζωη μαρτυριο μερικες φορες.

 

Το ενα ειναι οτι οταν πεφτω για υπνο και εχουμε μπει στις ωρες κοινης ησυχιας, θελω απολυτη ησυχια απο τους γυρω. Μπορω να κοιμηθω με ανοιχτη τηλεοραση αν ειμαι κουρασμενος, μπορω να κοιμηθω σε δωματιο διπλα απτη λεωφορο Κηφισιας, αλλα αν ακουω τον απο πανω/τον απο κατω/τον απο διπλα να κανει θορυβους (πχ δυνατα μουσικη/τηλεοραση, σερνει επιπλα κλπ) τοτε εκνευριζομαι και δεν με παιρνει ο υπνος με τιποτα

 

Το αλλο ειναι οτι κατα τη διαρκεια του υπνου πειναω ή πιο σωστα θεωρω οτι πειναω και σηκωνομαι να φαω κατι πριν συνεχισω τον υπνο. Αποτελεσμα, το επομενο πρωι στη δουλεια κομματια μεχρι να πιω 1-2 καφε και δυστυχως αυτη ειναι η καθημερινοτητα μου χρονια τωρα. Μου προτειναν γιατροι να παιρνω χαπια για να κοιμαμαι αλλα ουτε καν.

 

Γενικα εχω θεμα με τον υπνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...