Προς το περιεχόμενο

HP 6380 προβλημα


evo481

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το προβλημα αφορα ασυρματη εκτυπωση!

 

απο ΗΡ dv6 laptop μπορω να κανω ασυρματο σκαναρισμα και αντιγραφο αλλα δε μπορω να εκτυπωσω!

το λογισμικο το χω περασει ξανα και ξανα, βαζοντας και βγαζοντας ολοκληρωτικα το προγραμμα...

 

εχει αντιμετωπισει κανεις τετοιο θεμα? δε μπορω να καταλαβω που αντιμετωπιζει προβλημα η εκτυπωση...εννοειται οτι και δοκιμαστικες σελιδες εκτυπωνονται αλλα κανεναν αλλο αρχειο...

 

αν ξερει κανεις κατι ας πει παρακαλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

win7...

 

αντιικο το microsoft essentials τωρα πλεον και παλιοτερα nod32, εννοειται οτι εχουν απενεργοποιηθει κατα την εγκατασταση και το αντιικο και το φαιργουολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν θα σου γράψω με οδηγείς πως να το κάνεις αλλά θα στο γράψω όπως είναι στα windows xp γιατί δεν έχω τροφοδοτικό στο pc που έχω τα windows 7 η διαδικασία είναι σχεδόν ιδία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεις γραψε...

 

σημειωνω οτι εχουν γινει κανονικα ολες οι προβλεπομενες διαδικασιες εγκαταστασης κτλ κτλ...κανονικα δηλαδη επρεπε να μπορω να εκτυπωσω!

 

αυτη τη στιγμη ασυρματα μπορω να σκαναρω, να αντιγραψω και να εκτυπωσω δοκιμαστικη σελιδα...κειμενο ομως δε μπορω!

 

οποια βοηθεια ευπροσδεκτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έναρξη ->>πινάκας Έλεγχου ->>εκτυπωτές και φαξ ->> πατάς πάνω στον εκτυπωτή δεξή κλικ ->> ιδιότητες ->>θύρες ->>προσθήκη θύρας ->> tpc/ip port ((κλικ νέα θύρα))->> επόμενο ->> στο όνομα εκτυπωτή η διεύθυνση ip θα βάλεις το ip του εκτυπωτή ,όνομα θύρας αστό στο αυτόματο ->>επόμενο ->> επόμενο ->>τέλος

 

 

καλά είναι να έχεις και ανοιχτό και το αντιιό και ότι άλλο έχεις

δεν ξέρω αν σε βοήθησα γιατί η διαδικασία είναι τον windows xp σε έναν φίλο μου που το έκανα έχει παρόμοιες επιλογές και στα windows 7

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοιξα τη θυρα αλλα δε καταφερα τπτ...

 

καμια προταση το τι μπορει να συμβαινει? εκτυπωση δεν μπορω να κανω ασυρματα ενω μπορω να κανω ολα τα υπολοιπα

 

προσπαθησα να ψαξω λιγο αμα ειχε και αλλος προβληματα με ασυρματο ΗΡ εκτυπωτη αλλα δε βρισκω αναλογο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εχω το ιδιο προβλημα με τον εκτυπωτη HP Photosmart D7360. μεσω bluetooth μπορω να εκτυπωσω μονο εφωτογραφιες αλλα οχι κειμενο. τεσπα αφου το παλεψα καμποσες ωρες τραβηξα ενα ωραιο καλωδιο USB και τελος ο πονοκεφαλος

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι υποτιθεται οτι πηραμε ασυρματο συστημα για να χουμε δυνατοτητα ολοι:-)

 

εμενα δεν εχει bluetooth και κοντευω να μουρλαθω πως κανει ολα τα αλλα πλην εκτυπωσης ασυρματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...