Προς το περιεχόμενο

Δεν κατεβαίνουν updates από Update Manager (μάλλον πρόβλημα BaudTec Conn-X router)


pgmank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω τι φταίει και δεν μπορώ να κατεβάσω κάποια updates από το Update Manager του Ubuntu 10.04, από το router μου conn-x της baudtec. Ο υπολογιστής μου συνδέεται μέσω Wi-Fi με το router, μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι από τις ρυθμίσεις του router ; Ευχαριστώ πολύ που διαβάσατε το θέμα μου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είμαι καινούριος στα linux δεν ξέρω πώς το βρίσκω, μήπως μπορείτε να μου πείτε; Επίσης όταν κατέβαζα μέσω wi-fi μερικά πακέτα μου έλεγε failed και άλλα done, ενώ μέσω ethrnet που δοκίμασα τώρα μου λέει άλλα hit και άλλα done.

 

Υ.Γ Τα Ubuntu είναι στα αγγλικά πάντως. Δεν νομίζω να κατεβάζει από ελληνικό server ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα, κατα την εγκατασταση, κανει ping σε μερικους servers και επιλεγει αυτον με τον οποιο εχει το μικροτερο ping, αρα αυτον με τον οποιο εισαι πιο κοντα.

 

Επειδη πριν λιγο χρειαστηκα την ιδια εικονα, το σερβερ απο τον οποιο ενημερωνεσαι θα τον βρεις εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πάω να το δοκιμάσω !

 

---------- Προσθήκη στις 14:59 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:51 ----------

 

Λοιπόν τελικά αυτό με το main server δούλεψε. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...