Προς το περιεχόμενο

usb tv-tuner με υποστήριξη λίνουξ.


aspirin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας. Χθές αγόρασα την avermedia hybrid A830 χωρίς να το ψάξω πολύ και διαπιστώνω εκ των υστέρων ότι δεν παίζει στο λίνουξ. Η συγκεκριμένη εταιρεία έχει κάποιο μοντέλο με οδηγούς για λίνουξ αλλά για το συγκεκριμένο δεν θα βγάλουν κάτι. Υπάρχει κάποιο άλλο μοντέλο που να παίζει σίγουρα στο λειτουργικό που όλοι αγαπάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο lsusb μου την αναγνωρίζει ώς

Bus 001 Device 004: ID 07ca:0830 AVerMedia Technologies, Inc.

 

Μόλις ανοίγω τον kaffeine για να δώ τα ψηφιακά ή το tvtime δεν έχω κανένα αποτέλεσμα. Στις αναζητήσεις στο ίντερνετ για τη συγκεκριμένη κάρτα δεν έχω βρεί κάτι σχετικό. Έκανα τη βλακεία να την αγοράσω πρωτού ψάξω αν υποστηρίζεται στο λίνουξ. Όχι τίποτα άλλο. Έκανε 83 ευρώ η ρημάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω εδω, καλυτερα να την επιστρεψεις και να παρεις κατι αλλο

 

I just did something stupid and bought this USB device, which according

to AVerMedia has no Linux driver and no planned support.

 

http://www.mail-archive.com/[email protected]/msg19310.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααααααχ την έκανα την πατάτα. Πάνε τα 83 ευρώ. Εγώ φταίω που ξύπνησα μια μέρα και έτρεξα να αγοράσω όποιο tuner βρήκα μπροστά μου. Μήπως ξέρεις κάποοι μοντέλο από αυτά που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή στην αγορά που υποστηρίζεται από το λίνουξ. Όσο κ άν έψαξα δεν βρήκα κάτι σίγουρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τα λίνκς. Αγόρασα ήδη το crypto 50 κατι (δε θυμάμαι ακριβώς) το οποίο παίζει πολύ καλά. Δεν είναι υβριδικό που σημαίνει ότι παίζει μόνο τα ψηφιακή. Όπως κ να'χει βολεύτηκα. Χώρια που έκανε μόνο 20 ευρώ. Ενώ το

avermedia κόστισε 83ευρώ αλλά σε ΧΡ παίζει παίζει φοβερά και έχει πολλές δυνατότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aspirin, μηπως ειναι το CRYPTO REDI PC 50?

 

 

Παιζει κανονικα σε linux? Τρεχω το ubuntu 10.04, θα παιζει κανονικα?

 

Αν ναι... να το παραγγειλω... με 20 ευρω mpeg4 tv.... στο pc... δεν ξαναγινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aspirin, μηπως ειναι το CRYPTO REDI PC 50?

 

 

Παιζει κανονικα σε linux? Τρεχω το ubuntu 10.04, θα παιζει κανονικα?

 

Αν ναι... να το παραγγειλω... με 20 ευρω mpeg4 tv.... στο pc... δεν ξαναγινε...

 

Αυτό ακριβώς. Υπόστηρίζεται στο λίνουξ. Τουλαχιστον για archlinux που έχω και στο ubuntu παίζει με kaffeine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω τσεκάρει και δεν υπάρχει κάτι για linux και αυτό με ανησυχεί είναι η αλήθεια (αν και δεν την έχω αγοράσει ακόμα την καρτούλα). Αποκλείεται όμως να παίζει χωρίς να χρειάζεται να τους περάσω χειροκίνητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...