Προς το περιεχόμενο

πως να τρεξω παιχνιδια των windows στα linux


nikolas_14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και 3 έτη μόνο Λίνουξ. Προσαρμόστηκα στα παιχνίδια που τρέχουν στο wine(έτσι κι αλλιώς παιχνιδάς δεν ήμουν ποτέ)και σε όλες τις ανοιχτές εφαρμογές.Οι αγορές που κάνω είναι πάντα συμβατές με Λίνουξ(κοινώς εμπάργκο σε όλα τα άλλα hardware)και βέβαια έχουν μειωθεί σχεδόν στο 0 τα έξοδα.Εννοείται χωρίς καν σκέψη φορμάτ. Συστήνω πάντα dual boot αλλά με δύο διανομές Λίνουξ :) με διαφορετικά περιβάλλοντα εργασίας.Αν τώρα θέλεις επαγγελματικές εφαρμογές των παραθύρων σαφώς με μία ραμ 2gb δεν θέλεις dual boot με παράθυρα αλλά την oracle(3.2 vbox).Βέβαια για παιχνίδια δεν ήταν.(Δεν έχω δοκιμάσει την πειραματική 3D υποστήριξη που δίνουν τα καινούργια guest additions).Να επισημάνω ότι δεν είμαι σίγουρα <<γκουρού>> αλλά ένας μετριο-αρχάριος καθώς και άσχετος με το αντικείμενο της πληροφορικής.Επιβιώνω πολύ καλύτερα από ποτέ όσον αφορά το θέμα των Η/Υ.

Έτσι επειδή ήθελες να μοιραστεί μαζί σου κάποιος την εμπειρία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και γω παιχνίδια δεν πολυπαίζω, απλά πχ αν κάτι μου κινήσει το ενδιαφέρον, πχ το Civilization V που θα βγει σε λίγο καιρό, να μην μπορώ να το παίξω κάπου με πλήρη αξιοποίηση του hardware μου;

Τώρα για άλλα προγράμματα θα το προσπαθήσω πρώτα σε ξεχωριστό partition χωρίς να διαγράψω τα ήδη υπάρχοντα windows για να δω αν βολεύει με την εικονική μηχανή και πόσο μειωμένη απόδοση έχουν...

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αχ αυτα τα linux εχω και εγω το ιδιο προβλημα αλλα και οτι θελω να κατεβασω ταινιες και δεν μπορω δεν κανει κανενα προγραμμα απ αυτα που ξερω. μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος

σασ παρακαλω μου εχουν σπασει τα νευρα.:mad::mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ αυτα τα linux εχω και εγω το ιδιο προβλημα αλλα και οτι θελω να κατεβασω ταινιες και δεν μπορω δεν κανει κανενα προγραμμα απ αυτα που ξερω. μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος

σασ παρακαλω μου εχουν σπασει τα νευρα.:mad::mad::mad:

Όταν λες να κατεβάζεις ταινίες τι εννοείς;Με torrent;Αν ναι,μπορείς με το Transsmision ή το Deluge.Ποια διανομή έχεις(Ubuntu,openSUSE,Fedora κ.ά);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...