Προς το περιεχόμενο

2 Ερωτη-Σουλες


goodMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Πως θα αυξησω την φωτεινοτητα της οθονης απο την στιγμη που το εχω στο 100% ? ( αλλα παλι ειναι σκοτεινη )

 

2) Κανενα προγραμμα για να κατεβασω torrent ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Πως θα αυξησω την φωτεινοτητα της οθονης απο την στιγμη που το εχω στο 100% ? ( αλλα παλι ειναι σκοτεινη )

 

2) Κανενα προγραμμα για να κατεβασω torrent ?

 

1)Από τα κουμπάκια της οθόνης (αν έχεις σταθερό υπολογιστή).

2)Το Deluge και πολλά άλλα.Θα τα βρεις στο Κέντρο Λογισμικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα windows πως ηταν δυνατον να ειναι πιο φωτεινη η οθονη και στα linux δεν γινετε ?

 

απο που την ρυθμιζετε εσεις την φωτεινοτητα ?

 

Επισης οταν παω να κατεβασω το deluge και επιλεγω εγκατασταση μου εμφανιζει ενα κλειδι πανω διπλα απο την ημερομηνια και ενα message box που λεει ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΛΗΨΗΣ ΠΑΚΕΤΩΝ

ελεγξε τη συνδεση

 

 

thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα windows πως ηταν δυνατον να ειναι πιο φωτεινη η οθονη και στα linux δεν γινετε ?

 

απο που την ρυθμιζετε εσεις την φωτεινοτητα ?

 

thanks.

Βρες την διαχείριση ενέργειας (Σύστημα-Προτιμήσεις νομίζω).

 

Εγώ στον σταθερό την ρυθμίζω από τα κουμπάκια της οθόνης και στον φορητό με Fn+F8/F9(αν έχεις φορητό ψάξε λίγο στο πληκτρολόγιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ με την οθονη!!

 

οταν παω να κατεβασω το deluge και επιλεγω εγκατασταση μου εμφανιζει ενα κλειδι πανω διπλα απο την ημερομηνια και ενα message box που λεει ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΛΗΨΗΣ ΠΑΚΕΤΩΝ

ελεγξε τη συνδεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οταν παω να κατεβασω το deluge και επιλεγω εγκατασταση μου εμφανιζει ενα κλειδι πανω διπλα απο την ημερομηνια και ενα message box που λεει ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΛΗΨΗΣ ΠΑΚΕΤΩΝ

ελεγξε τη συνδεση

 

Έχει πρόβλημα ο server του ntua (Πολυτεχνείο)!

Πήγαινε στο "πηγές λογισμικού" και επέλεξε κάτι άλλο. Τα: otenet και cc.uoc από ελλάδα φαίνεται να λειτουργούν κανονικά!

 

edit: Α, να προτιμάς το synaptic για εγκατάσταση πακέτων, όχι το άλλο-του-ubuntu-που-δεν-θυμάμαι-πως-το-λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ με την οθονη!!

 

οταν παω να κατεβασω το deluge και επιλεγω εγκατασταση μου εμφανιζει ενα κλειδι πανω διπλα απο την ημερομηνια και ενα message box που λεει ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΛΗΨΗΣ ΠΑΚΕΤΩΝ

ελεγξε τη συνδεση

Άλλα προγράμματα μπορεί να κατεβάσει;

(btw,το Ubuntu από ότι θυμάμαι έχει προεγκατεστημένο το transmission.Δούλεψε με αυτό.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλα προγράμματα μπορεί να κατεβάσει;

(btw,το Ubuntu από ότι θυμάμαι έχει προεγκατεστημένο το transmission.Δούλεψε με αυτό.)

 

 

Τιποτα δεν μπορει να κατεβασει.....

 

Τι κανω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πρόβλημα ο server του ntua (Πολυτεχνείο)!

Πήγαινε στο "πηγές λογισμικού" και επέλεξε κάτι άλλο. Τα: otenet και cc.uoc από ελλάδα φαίνεται να λειτουργούν κανονικά!

 

edit: Α, να προτιμάς το synaptic για εγκατάσταση πακέτων, όχι το άλλο-του-ubuntu-που-δεν-θυμάμαι-πως-το-λένε.

 

Τιποτα δεν μπορει να κατεβασει.....

 

Τι κανω τωρα?

 

Invisible post is invisible? :P :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κανενα προγραμμα για να γραψω ενα cd γνωριζετε ?

 

Κατά γενική ομολογία το καλύτερο είναι το k3b. Απλά θα σου τραβήξει πολλές εξαρτήσεις από kde (το μισό kde βασικά :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...