Προς το περιεχόμενο

ΗΡ 4340 προβλημα τροφοδοσιας ερωτησεις.


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πaιδια να κανω μια ερωτηση?Εχω εναν εκτυπωτη(HP 4340) kai εδω και λιγο καιρο εχει προβλημα τροφοδοσιας(δεν τραβαει το χαρτι).Επειδη τα μελανια ειναι παλια και πολλες φορες αναγομωμενα(πανω απο 10 το μαυρο) θα ηθελα να ρωτησω αν αντικαθιστωντας τα μελανια με νεα λυνεται το προβλημα(αφου εχουν ενσωματωμενη κεφαλη) η οχι?Αν δεν ειναι αυτο τι μπορω να κανω για να αντιμετωπισω το ζητημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα τροφοδοσιας δεν εχει καμμια μα καμμια σχεση με το τι μελανια χρησιμοποιεις.

Την δουλεια της τροφοδοσιας την κανει καθαρα και μονο ενα roller,το pickup roller.

Εντοπισε το και οσο μπορεις καθαρισε το.Δεν ειναι ευκολο γιατι δεν μπαινει ευκολα χερι εκει μεσα.

Στους laser ειναι πολυ πιο απλα τα πραγματα γιατι τα rollers τα βγαζεις και τα καθαριζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον τελικα οσο και να σας φαινεται περιεργο το προβλημα ΔΕΝ ηταν τροφοδοσιας.Καθαρισα ολα τα ρολλερς κτλ αλλα εξακολουθουσε να υπαρχει.Αλλαξα το μελανι(αναγομωμενο ) με γνησιο και ολα οκ.Με το παλιο μελανι "μασαγε συνεχως τη σελιδα.Με το που εβαλα το καινουργιο ολα καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου,ειναι αλλο να τραβαει την σελιδα και να την τσαλακωνει οταν θα φτασει στα μελανια,και ειναι επισης αλλο να προσπαθουν τα rollers να τραβηξουν χαρτι και να μην μπορουν .Αν ο εκτυπωτης προσπαθει να τραβηξει χαρτι αλλα παρολαυτα δεν το ανεβαζει καν επανω τοτε,τα ΜΕΛΑΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

Ισως στην αρχη να μην το διατυπωσες σωστα γιατι γραφεις δεν τραβαγε χαρτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβαγε χαρτι το πηγαινε μεχρι τη μεση και σταματουσε.Εβγαζε μηνυμα εμπλοκης πατουσα το οκ και τυπωτα το χαρτι εμενε εκει(μεχρι τη μεση δηλαδη).Μολις αλλαξα το μελανι ολα οκ.Τωρα τι φταιει...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αυτήν την εποχή που διανύουμε οι εκτυπωτες είναι πιο αναλωσιμοι από τα αναλώσιμα εγώ στην θέση σου θα αγόραζα καινούργιο μια και τα μελανια του κοστίζουν όσο και ο εκτυπωτης.

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω φιλε μου ελα που εχω ομως αγορασμενα δυο μελανια γνησια αξιας 50 ευρω???Γι αυτο σπαστηκα.Αν δω οτι δουλευουν, τελειωσουν τα μελανια και μου κανει νερα φυσικα και θα τον πεταξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Μολις αλλαξα το μελανι ολα οκ.Τωρα τι φταιει...........

Αφου αλλαξες τα μελανια και δουλευει,αρα τα μελανια εφταιγαν.

Ειναι που τα εχουνε για καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...