Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχανημα canon "καλο" για το σπιτι..


koulouri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και δεν προλαβα τον φιλο και τον πηρε τελικα να πω και εγω την αποψη μου εχοντας αλλαξει 3 canon...ΜΑΚΡΙΑ!!!!!!!!!και να μην λετε οτι δεν λεω τον λογο...μου χαλασαν οι δυο μπαμ μπαμ και ο 3 που εχω τωρα πωπωπωπω πολυ μελανι ρε παιδι μου.Κοιταξτε κανα συγκριτικο σε κανα site για κοστος / εγχρωμη σελιδα...τριπλασιο απο αλλα.Και δεν εχω να αντικρουσω κανεναν μη μου πειτε του στυλ δεν ειναι ετσι και τετοια.2 χρονια καλυτερα να εκτυπωνα στον φωτογραφο... :P

 

Φίλε όταν λες σου "χάλασαν" 2 μπαμ μπαμ τι έννοεις? πως χάλασαν τι βλάβη έπαθαν δηλαδή και από τι προκλήθηκε?

 

Επίσης το κόστος μελανιών και εκτύπωσης έχει πολλές παραμέτρους... τι έκτυπώνεις, σε τί χαρτί, σε ποιά ποιότητα....και σε τι ποσότητα!!

 

Εχτές συγκεκριμένα αγόρασα μελάνια και όντως με έτσουξε το 70αρι που έσκασα... όμως θα πρέπει να κατανοήσεις ότι δε μπορείς να "συναγωνιστείς" τιμές φωτογραφείου. Αν πλακωθείς να εκτυπώνεις φωτογραφίες για παράδειγμα θα το πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τον συγκεκριμενο τον εχω ενα χρονο περίπου έχω εκτυπώσει 2000 σελίδες και δεν ξέρω πόσες ετικέτες πανω σε dvd... Μια χαρά είναι ο εκτυπωτης..

Προσωπικά τα μελανια του τα ξαναγεμίζω με 5 ευρω τα 4 και το πιο μεγαλο με 7 ευρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να απαντησω σε μερικα που ρωτηθηκαν...εχω τον pixma mp170. Ναι οντως αν τον βαλεις να εκτυπωσει περιμενεις ενα κολοφακην λεπτο και κανει καθαρισμο...σαν τις γατες που γλυφονται ολη την ωρα κανει....(τουλαχιστον αυτες τις αγαπαω περισσοτερο απο τον canon :P)

Οταν λεω χαλασαν μπαμ μπαμ ενοω μεσα σε 1,5-2 χρονια παντως εκτος εγγυησης και δεν ξερω τι παθανε απλα dead.

Για το γεμισμα των μελανιων τωρα... δεν ξερω για τις αλλες μαρκες... αλλα μαλλον το ιδιο θα ισχυει.....καλο ειναι το ξαναγεμισμα αλλα οχι αν θες να εκτυπωσεις φωτο....μετα η ποιοτητα για εναν ανεξηγητο λογo γινεται τραγικη!

Ναι το φωτογραφειο ειναι φθηνοτερο αλλα οπως ξαναειπα υπαρχουν εκτυπωτες με 50-150 ευρω φιλοι μου που χαλανε το 1/3 του μελανιου που χαλαει ο συγκεκριμενος και ειναι και πιο φθηνα τα μελανια τους!!!!

Να σημειωσω πως ολα αυτα που λεω αφορουν το εγχρωμο μελανι...το μαυρο καλο ειναι και οταν ξαναγεμιζεται και στο κοστος / σελιδα....αλλα ο σκοπος του εγχρωμου εκτυπωτη θεωρω πως ειναι η εγχρωμη εκτυπωση αλλιως περνεις laser με 80 ευρω(εχω παρει μη μου πειτε δεν υπαρχει) ασπρομαυρο και κανεις δουλεια σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να απαντησω σε μερικα που ρωτηθηκαν...εχω τον pixma mp170. Ναι οντως αν τον βαλεις να εκτυπωσει περιμενεις ενα κολοφακην λεπτο και κανει καθαρισμο...σαν τις γατες που γλυφονται ολη την ωρα κανει....(τουλαχιστον αυτες τις αγαπαω περισσοτερο απο τον canon :P)

Οταν λεω χαλασαν μπαμ μπαμ ενοω μεσα σε 1,5-2 χρονια παντως εκτος εγγυησης και δεν ξερω τι παθανε απλα dead.

Για το γεμισμα των μελανιων τωρα... δεν ξερω για τις αλλες μαρκες... αλλα μαλλον το ιδιο θα ισχυει.....καλο ειναι το ξαναγεμισμα αλλα οχι αν θες να εκτυπωσεις φωτο....μετα η ποιοτητα για εναν ανεξηγητο λογo γινεται τραγικη!

Ναι το φωτογραφειο ειναι φθηνοτερο αλλα οπως ξαναειπα υπαρχουν εκτυπωτες με 50-150 ευρω φιλοι μου που χαλανε το 1/3 του μελανιου που χαλαει ο συγκεκριμενος και ειναι και πιο φθηνα τα μελανια τους!!!!

Να σημειωσω πως ολα αυτα που λεω αφορουν το εγχρωμο μελανι...το μαυρο καλο ειναι και οταν ξαναγεμιζεται και στο κοστος / σελιδα....αλλα ο σκοπος του εγχρωμου εκτυπωτη θεωρω πως ειναι η εγχρωμη εκτυπωση αλλιως περνεις laser με 80 ευρω(εχω παρει μη μου πειτε δεν υπαρχει) ασπρομαυρο και κανεις δουλεια σου....

 

Δεν έχω λόγο να διαφωνήσω γιατί κάτι τέτοια τραγικά διάβασα και εγώ.

Αλλη μία ερώτηση και ελπίζω να μη γίνομαι κουραστικός, μήπως ξέρεις κάποιον εκτυπωτή που να εκτυπώνει και cd που να αξίζει (εννοώ σε θέμα εκτύπωση και φυσικά σε θέμα κατανάλωσης μελανιού), ο φίλος σου που λές ποιον εκτυπωτή έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φιλος μου?μηπως νυσταζεις?φιλοι μου (συμφουριτες ενοουσα) :). Οχι δεν γνωριζω φιλε μου δυστηχως το εχω ψιλοεγκαταληψει το αθλημα περι συγκριτικων και εγω μεινει λιγο πισω στα tech θεματα.Σορυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw 2 βδομαδες εχει που τον εχουν στο service και ακομα περιμενω..

Ρε παιδια 1 εκτυπωτης ειναι που χαλασε στην 10η εκτυπωση μετα απο ~10 μερες..

Τι μπορει να κανουν τοσο καιρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να απαντησω σε μερικα που ρωτηθηκαν...εχω τον pixma mp170. Ναι οντως αν τον βαλεις να εκτυπωσει περιμενεις ενα κολοφακην λεπτο και κανει καθαρισμο...σαν τις γατες που γλυφονται ολη την ωρα κανει....(τουλαχιστον αυτες τις αγαπαω περισσοτερο απο τον canon :P)

Οταν λεω χαλασαν μπαμ μπαμ ενοω μεσα σε 1,5-2 χρονια παντως εκτος εγγυησης και δεν ξερω τι παθανε απλα dead.

Για το γεμισμα των μελανιων τωρα... δεν ξερω για τις αλλες μαρκες... αλλα μαλλον το ιδιο θα ισχυει.....καλο ειναι το ξαναγεμισμα αλλα οχι αν θες να εκτυπωσεις φωτο....μετα η ποιοτητα για εναν ανεξηγητο λογo γινεται τραγικη!

Ναι το φωτογραφειο ειναι φθηνοτερο αλλα οπως ξαναειπα υπαρχουν εκτυπωτες με 50-150 ευρω φιλοι μου που χαλανε το 1/3 του μελανιου που χαλαει ο συγκεκριμενος και ειναι και πιο φθηνα τα μελανια τους!!!!

Να σημειωσω πως ολα αυτα που λεω αφορουν το εγχρωμο μελανι...το μαυρο καλο ειναι και οταν ξαναγεμιζεται και στο κοστος / σελιδα....αλλα ο σκοπος του εγχρωμου εκτυπωτη θεωρω πως ειναι η εγχρωμη εκτυπωση αλλιως περνεις laser με 80 ευρω(εχω παρει μη μου πειτε δεν υπαρχει) ασπρομαυρο και κανεις δουλεια σου....

 

 

Ναι όντως έχεις δίκιο, τι σου κάνει η εξεταστική:whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...