Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα Εκτύπωσης [fml :P]


*nenya*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω έναν Canon i550, αρχαίος αλλά δεν μ'έχει απογοητεύσει ποτέ.

Προσπαθώ όμως τώρα να εκτυπώσω ένα αρχείο pdf 4 σελίδες και στο παράθυρο του εκτυπωτή μου γράφει το εξής: "Συλλογή στοιχείων για την κατάσταση του εκτυπωτή." Και περιμένω περιμέεεεενω...ώσπου άνοίγει αυτόματα άλλο ένα παράθυρο σφάλματος και ακυρώνεται η εκτύπωση λέγοντας ότι ο εκτυπωτής δεν ανταποκρίνεται :-/

 

Πρόσεξα ότι αναβοσβήνει ένα πορτοκαλί φωτάκι. [Κανονικά θά'πρεπε να άναβε πράσινο στη θέση του]

Τσέκαρα τα μελάνια, στη θέση τους και γεμάτα.

Τσέκαρα τα καλώδια, στη θέση τους κι αυτά.

 

Wtf?!

Μήπως ήρθε η ώρα να τον ανακυκλώσω και να πάρω άλλον?:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν Canon i550, αρχαίος αλλά δεν μ'έχει απογοητεύσει ποτέ.

Προσπαθώ όμως τώρα να εκτυπώσω ένα αρχείο pdf 4 σελίδες και στο παράθυρο του εκτυπωτή μου γράφει το εξής: "Συλλογή στοιχείων για την κατάσταση του εκτυπωτή." Και περιμένω περιμέεεεενω...ώσπου άνοίγει αυτόματα άλλο ένα παράθυρο σφάλματος και ακυρώνεται η εκτύπωση λέγοντας ότι ο εκτυπωτής δεν ανταποκρίνεται :-/

 

Πρόσεξα ότι αναβοσβήνει ένα πορτοκαλί φωτάκι. [Κανονικά θά'πρεπε να άναβε πράσινο στη θέση του]

Τσέκαρα τα μελάνια, στη θέση τους και γεμάτα.

Τσέκαρα τα καλώδια, στη θέση τους κι αυτά.

 

Wtf?!

Μήπως ήρθε η ώρα να τον ανακυκλώσω και να πάρω άλλον?:cry:

 

Σε μια windows test page θα κανει το ιδιο,ή μονο στο συγκεκριμενο pdf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα εκτύπωση διάφορων αρχείων και test page. Αλλά δεν λέει να εκτυπώσει τίποτα.

 

Αυτό το φωτάκι βρίσκεται ανάμεσα σε δυο κουμπιά. Όταν ανάβει πράσινο σημαίνει ότι λειτουργεί κανονικά. Το πορτοκαλί δηλώνει πρόβλημα και όταν συμβαίνει αυτό πατάω το δεξί κουμπί του που είναι για επαναφορά του εκτυπωτή. Το πάτησα ήδη αλλά δεν γίνεται κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξα ότι αναβοσβήνει ένα πορτοκαλί φωτάκι. [Κανονικά θά'πρεπε να άναβε πράσινο στη θέση του]

 

Μέτρησε πόσες φορές αναβοσβήνει και έπειτα βρες το αντίστοιχο πρόβλημα από εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks! Τσέκαρα και μια άλλη ιστοσελίδα ψάχνοντας κάμποση ώρα στο google και είδα ότι το πρόβλημα ήταν στην κεφαλή εκτύπωσης. Την καθάρισα, την ξανατοποθέτησα και ακολούθησα διάφορες οδηγίες μπας και εκτυπώσει..αλλά τελικά πάλι τίποτα :P

 

Ε δεν πειράζει, θα πάρω κανα πολυμηχάνημα στη θέση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...