Προς το περιεχόμενο

Ρεκόρ εσόδων για Microsoft


FarCry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πισω στο θεμα, περιμενουμε και το Windows Phone 7, το οποιο μαλλον θα ερθει πριν απο τις συσκευες με Android 2.2 (ενδιαφερομαι τα μεγιστα να αποκτησω καινουρια Android 2.2 συσκευη, εχει κανεις να μου προτεινει κατι; καποιος please), και θα γινεται update χωρις να χρειαζεται να μεσολαβουν κατασκευαστες, λογω καλα δομημενων hardware guidelines που εχει θεσπισει η ms, με αλλα λογια οπως πρέπει.

 

Και αλλα λεφτακια στον κακο Steve Balmer, που τολμαει να παραγει προϊόντα που δουλευουν και να πληρωνεται. Και μαλιστα τολμαει και παρεχει updates χωρις να πασαρει το μπαλακι στους κατασκευαστες, και τολμαει και υποστηριζει μη-linuxfriendlyhardware.:mad:

 

Κανονικα επρεπε να δινουμε λεφτα σε linuxfriendlyhardware, και σε νεα smartphones της htc (γιατι το magic δεν κανει πλεον), και να τους εχουμε και ευγνωμοσυνη που μας δινουν το software δωρεαν, ενω εχουμε ξηλωθει για το hardware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ! Πρέπει κάποιοι να το παραδεχτούνε ότι βγάζουνε ειδήσεις για να προβάλουν κάποιες εταιρίες (fanboys κτλ) και πραγματικά είναι εκνευριστικό γιατί φαίνεται σαν να θέλουν μόνο να προμοτάρουν και να δημιουργήσουν flame. Ντροπή πλέον δλδ...

 

Copy Paste μπας και βάλετε μυαλό γιατί δεν ερχόμαστε μόνοι μας για flame εδώ. Τα αίσχη που ποστάρετε μας φέρνουν. "Είμαι techfreak και με ενδιαφέρει το πόσα έβγαλε η MS όχι το τι άλλαξε από την τελευταία εκδόση των Windows"

"Είμαι apple fanboi και με νοιάζει πόσα μύρια πούλησε το κινητό που αγόρασα όχι το ότι πριν 3 μήνες η εταιρία που το φτιάχνει ανακάλυψε πως υπάρχουν κάτι πράματα που λέγονται φάκελοι και ένα άλλο που λέγεται multitasking"

 

ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕ!!!

ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ!! Ερχεται ο μεγας Stallman να εξαφανισει τις κακες proprietary εταιριες λογισμικου. Η μεγαλη επικρατηση του Stallman πανω στο κακο πλησιαζει (θα συνοδευτει και απο το πρωτο καταγεγραμμενο μπανιο που εκανε ποτε Stallman). Προλαβαινετε δεν προλεβαινετε να συνηθισετε το linux και να αγορασετε linuxfrinendlyhardware. ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ!! Ερχεται ο μεγας Stallman να εξαφανισει τις proprietary εταιριες λογισμικου. Η μεγαλη επικρατηση του Stallman πανω στο κακο πλησιαζει (θα συνοδευτει και απο το πρωτο καταγεγραμμενο μπανιο που εκανε ποτε Stallman). Προλαβαινετε δεν προλεβαινετε να συνηθισετε το linux και να αγορασετε linuxfrinendlyhardware

 

Κατ αρχάς ρε φίλε ποιός σου είπε εσένα ότι

Linux User = Άτομο που ενστερνίζεται τις απόψεις του Stallman

 

Τον Stallman τον έχουμε γραμμένο εκεί που σου έδειξε ο πιγκουίνος μου στην προηγούμενη σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Πληρωνω για software οπως πληρωνω για το φαϊ και δεν ψαχνω στα "repositories" του σκουπιδοτενεκε της γειτονιας για δωρεαν φαϊ.

 

...

 

Μέσα από μια παρουσίαση που διέρρευσε πρόσφατα στο blog που διατηρεί ο Francisco Martin που ασχολείται με θέματα της Microsoft, δίνονται οι πρώτες ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες για τα Windows 8. Τα έγγραφα χρονολογούνται από τον Απρίλιο του 2010 και πιθανόν να αναφέρονται σε συζητήσεις της Microsoft με διάφορους κατασκευαστές υπολογιστών.

 

Στη παρουσίαση γίνεται αναφορά για τα εξής χαρακτηριστικά :

 

...

 

Windows App Store : Στα πρότυπα του app store και market για iPhone και Android αντίστοιχα, μέσα από το Windows Store θα υπάρχουν διαθέσιμα χιλιάδες εφαρμογές και παιχνίδια για άμεσο κατέβασμα διαθέσιμα σε εκατομμύρια χρήστες από την πρώτη μέρα.

 

...

 

Link.png Site: All About Microsoft

 

Κάποτε όταν ο Καποδίστριας έφερε τις πατάτες στην Ελλάδα διέταξε αυτές να δοθούν σε όποιον εκδήλωνε ενδιαφέρον. Κλασικοί όπως πάντα οι Έλληνες θεώρησαν ότι για να τις δίνουν τσάμπα δεν θα είχαν αξία οπότε και έδειξαν παγερή αδιαφορία οπότε και διέταξε το φορτίο με τις πατάτες να ξεφορτώνεται σε δημόσια επίδειξη και να φυλάγονται με φρουρές. Εεεε, την συνέχεια την γνωρίζετε. :-)

 

Έτσι εξακολουθούν να είναι κάποιοι απαίδευτοι και να μετρούν τις αξίες με το χρήμα. Να δείτε που του δίνουν τόση αξία που ακόμα και για τον έρωτα πληρώνουν ή μήπως μόνο πληρώνοντας έχουν (???) ότι έχουν οι άλλοι ελεύθερο και δωρεάν;;; :-)

 

Αυτή είναι η ειδοποιός διαφορά μεταξύ επαγγελματισμού και ερασιτεχνισμού και μόνο όσοι είναι σε θέση να αναγνωρίσουν τον έρωτα και την τέχνη στον ερασιτεχνισμό είναι σε θέση να το καταλάβουν, οι υπόλοιποι θέλουν κάτι το επαγγελματικό, στα γρήγορα να κάνουν την δουλειά τους, να πληρώσουν και να είναι ευχαριστημένοι (για όσο διάστημα θα έχουν χρήματα να πληρώνουν). :-)

 

Ο κόσμος που είναι σε θέση να ξυπνήσει, ξυπνάει και αυτό πονάει πολλούς που έχουν μάθει να ζουν εκμεταλλευόμενοι τους γύρω τους, από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του και υποστηρίζει θέσεις/απόψεις, οργανώσεις και εταιρίες ανάλογα το ύφος, το ήθος και την παιδεία του. :-)

 

Καλό βράδυ και από εμένα, καλή συνέχεια, μην περιμένετε άδικα κάποιο επιπλέον ποστ από εμένα, ό,τι είχα να πω το είπα. Με φιλικούς χαιρετισμούς, Δημήτρης. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε όταν ο Καποδίστριας έφερε τις πατάτες στην Ελλάδα διέταξε αυτές να δοθούν σε όποιον εκδήλωνε ενδιαφέρον. Κλασικοί όπως πάντα οι Έλληνες θεώρησαν ότι για να τις δίνουν τσάμπα δεν θα είχαν αξία οπότε και έδειξαν παγερή αδιαφορία οπότε και διέταξε το φορτίο με τις πατάτες να ξεφορτώνεται σε δημόσια επίδειξη και να φυλάγονται με φρουρές. Εεεε, την συνέχεια την γνωρίζετε. :-)

 

Έτσι εξακολουθούν να είναι κάποιοι απαίδευτοι και να μετρούν τις αξίες με το χρήμα. Να δείτε που του δίνουν τόση αξία που ακόμα και για τον έρωτα πληρώνουν ή μήπως μόνο πληρώνοντας έχουν (???) ότι έχουν οι άλλοι ελεύθερο και δωρεάν;;; :-)

 

Αυτή είναι η ειδοποιός διαφορά μεταξύ επαγγελματισμού και ερασιτεχνισμού και μόνο όσοι είναι σε θέση να αναγνωρίσουν τον έρωτα και την τέχνη στον ερασιτεχνισμό είναι σε θέση να το καταλάβουν, οι υπόλοιποι θέλουν κάτι το επαγγελματικό, στα γρήγορα να κάνουν την δουλειά τους, να πληρώσουν και να είναι ευχαριστημένοι (για όσο διάστημα θα έχουν χρήματα να πληρώνουν). :-)

 

Ο κόσμος που είναι σε θέση να ξυπνήσει, ξυπνάει και αυτό πονάει πολλούς που έχουν μάθει να ζουν εκμεταλλευόμενοι τους γύρω τους, από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του και υποστηρίζει θέσεις/απόψεις, οργανώσεις και εταιρίες ανάλογα το ύφος, το ήθος και την παιδεία του. :-)

 

Καλό βράδυ και από εμένα, καλή συνέχεια, μην περιμένετε άδικα κάποιο επιπλέον ποστ από εμένα, ό,τι είχα να πω το είπα. Με φιλικούς χαιρετισμούς, Δημήτρης. :-)

 

Πες μου αληθεια οτι νομιζεις οτι τον ερωτα τον απολαμβανεις δωρεαν...

 

Για τα αλλα τι να πουμε, για μια ακομη φορα θα αναλωθουμε στο αν πρεπει να υπαρχουν πατεντες, πνευματικα δικαιωματα κλπ, πραγμα το οποιο δεν υπαρχει περιπτωση να συμφωνησουμε (οχι μεταξυμας, αλλα γενικοτερα), διοτι ο καθενας θελει το πλαισιο μεσα στο οποιο θα κινουνταν αυτα τα πραγματα, κατα το δοκουν, οπως τον συμφερει, και σε οποιο βαθμο τον συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλα μπλα μπλα

 

ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕ!!!

Ποιος να ξυπνισει μωρε; Εχεις καταλαβει οτι εχεις ερωτευτει ενε OS;

@digekas Κατσε μαθε C να κανεις κανα opensource και μετα μιλα. Εχετε ξεφτιλισει τη κοινοτητα.

ΥΓ: Δεν ξανασχολουμαι με OSοποιημενα ατομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος να ξυπνισει μωρε; Εχεις καταλαβει οτι εχεις ερωτευτει ενε OS;

@digekas Κατσε μαθε C να κανεις κανα opensource και μετα μιλα. Εχετε ξεφτιλισει τη κοινοτητα.

ΥΓ: Δεν ξανασχολουμαι με OSοποιημενα ατομα.

 

Έχεις καταλάβει ότι δεν ξέρεις να διαβάζεις? Εγώ στο post που κάνεις quote δεν μίλησα για OS. Είπα ξυπνάτε γιατί κάθοντε και τρώγονται για μα..κίες, για το ποιά εταιρία έβγαλε τα πιο πολλά, για το ποιός αντέγραψε ποιόν κτλ. για το ότι αντί να αφήσουν νορμάλ τεχνολογικές ειδήσεις να βγούνε πάνω, αφήνουν αυτές που προμοτάρουν εταιρίες και προκαλούν flames.

 

Τώρα για το ποιός ξεφτιλίζει ποιά κοινότητα ας μην απαντήσω γιατί θα με banάρουν και δεν λέει θα χάσω τα μελλοντικά flames και δεν πρέπει είναι κριμά να μη μπορώ να δω τα τέλεια επιχειρήματα που έχετε ότι ό,τι πληρώνετε, πέρνετε...

 

Για αυτό την επόμενη φορά που θα απευθυνθείς σε μένα να έχεις σιγουρευτεί πρώτα για το πιο είναι το περιεχόμενο των γραφόμενων μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...