Προς το περιεχόμενο

Ρεκόρ εσόδων για Microsoft


FarCry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 bit είπα, μόνο και μόνο ως ένα παράδειγμα, γιατί αυτή ειναι περίπου η κατάσταση που αντικρίζω όταν μπαίνω στο Ubuntu. Το KDE 4, το θυμάμαι όταν ειχε πρωτοβγεί κανεις δεν το συνιστούσε γιατι ειχε πολλά bugs. Αλλά anyway, 2 χρόνια πέρασαν και δεν έχω ασχολήθεί καθολου απο τότε με το UI, απλά χρησιμοποιώ unix εντολές για να κάνω την δουλειά μου.

 

Ασε το τι ηταν πριν 3 χρονια η beta του KDE 4. Βγηκε release και οι dev λεγαν για σταθεροτητα μεινε ακομα στο kde 3.5.10 το οποιο ηταν και αυτο πανεμορφο. Ειδες το video; Σου φαινεται χαλι; Ποσο διαφερει εμφανισιακα απο το OSΧ το gnome 2; Με ενα απλο θεμα το κανεις ιδιο με OSX...

 

http://sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v653/46/97/683297867/n683297867_1710720_8641.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στο θέμα μας,η Microsoft επικράτησε λόγω των ύπουλων εμπορικών τεχνικών της. Διέδωσε το λειτουργικό της σε μικρές ή μηδενικές(πειρατεία) τιμές στην αρχή και έπειτα όταν επικράτησε άρχισε να δείχνει τα δόντια της με υψηλές τιμές και με μονοπωλιακές και αντιανταγωνιστικές πολιτικές.

MicrosoftIsEvil™ με ολιγη απο MicrosoftSabotagedIt™

 

Γιατί οι άπειροι συνδυασμοί hardware φέρνουν κωμικές καταστάσεις;Μια χαρά τρέχει το GNU/Linux σε πάρα πολλές αρχιτεκτονικές σε αντίθεση με το MacOS που τρέχει μόνο σε Intel.

LinuxSupportsMoreHardwareThanWindows™

 

Τo openoffice είναι υπεραρκετό για τον μέσο χρήστη,για τον οποίο ο μόνος λόγος για να δώσει αρκετά χρήματα για μια άδεια MS-Office είναι η υποτιθέμενη εμπιστοσύνη στο όνομα ''Microsoft''(:mrgreen:)

Η δυνατοτητα να επεξεργαζεσαι αρχεια docx που σου στελνουν απο το γραφειο τι ειναι; Και νομιζω οτι πεφτει μεσα στο "μεσο χρηστη" που επικαλειστε καθε φορα που θελετε να καλυψετε απουσια δυνατοτητων εσεις οι linuxάδες. Απαιτω να μου πεις γιατι παρελειψες να αναφερεις αυτο το πραγμα στα υπολοιπα μελη του φορουμ, παρολο που το ξερεις και ξερεις οτι ενδιαφερει και τα μελη του φορουμ. Μονο τα shills του Stallman ειναι υποχρεωμενα να κρυβουν ατελειες των προϊόντων του FOSS, ενας φυσιολογικος μη-troll φορουμιτης υποχρεουται να μην συμπεριφερεται σαν shill.

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το gnome δεν είναι τόσο φιλικό ; μπορεί κάποιος να αναφέρει που υστερεί ;

Δεν μας αρεσει το GNOMElization που υφιστανται οι εφαρμογες, και τα bugs δεξια και αριστερα, και το γεγονος οτι το Compiz ακομα κανει το tearing effect σε καρτες της ATI, και το γεγονος οτι τα μενου φαινονται πλεον παλια σε συγκριση με το dock και νεο start menu των seven και το γεγονος οτι για να το κανεις ομορφο πρέπει να φας ωρες απο τη ζωη σου, ενω αυτοι οι παχυδερμοι neckbeards θα μπορουσαν να το ειχαν κανει απο μονοι τους και να δινουν ενα προϊόν που να βλεπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MicrosoftIsEvil™ με ολιγη απο MicrosoftSabotagedIt™

 

 

LinuxSupportsMoreHardwareThanWindows™

 

 

Η δυνατοτητα να επεξεργαζεσαι αρχεια docx που σου στελνουν απο το γραφειο τι ειναι; Και νομιζω οτι πεφτει μεσα στο "μεσο χρηστη" που επικαλειστε καθε φορα που θελετε να καλυψετε απουσια δυνατοτητων εσεις οι linuxάδες. Απαιτω να μου πεις γιατι παρελειψες να αναφερεις αυτο το πραγμα στα υπολοιπα μελη του φορουμ, παρολο που το ξερεις και ξερεις οτι ενδιαφερει και τα μελη του φορουμ. Μονο τα shills του Stallman ειναι υποχρεωμενα να κρυβουν ατελειες των προϊόντων του FOSS, ενας φυσιολογικος μη-troll φορουμιτης υποχρεουται να μην συμπεριφερεται σαν shill.

 

Εσυ αν αποθηκευσεις σε doc αντί για doc ώστε να παίζεις με.όλους τους άλλους θα πάθεις τίποτα; αλλαζει κάτι; όχι απλά κάπως έπρεπε να σταματήσουν τον κόσμο από το να βάζει ΟΟ. Για αυτό και έχουν το doc σαν προεπιλογή στην αποθήκευση.και όχι το doc. Και ας μην ανοίγει σε παλιότερες εκδόσεις office χωρίς update. Και έρχεσαι να μου το υποστηρίζεις λες και αυτό το πρότυπο έφερε την επανάσταση στην αποθήκευση αρχείων κειμένου, ενώ πρακτικά δεν έφερε τίποτα απολύτως. Καμία πρακτική αλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξυπνο. Να παρουμε τα αρχιδια σου ετσι; Επειδη εχουμε windows. Ποσο μαλακς...

 

Καλά ρε φίλε, νομίζεις ότι είναι τεχνολογικό νέο ότι ανέβηκαν τα έσοδα της MS? (και της οποιασδήποτε εταιρίας στην τελική)

 

Συγνώμη για την έκφραση δεν πήγενε αποκλειστικά στους Windows users. Πήγενε σε όσους γράφουν υποκειμενικές ειδήσεις.

 

ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ! Πρέπει κάποιοι να το παραδεχτούνε ότι βγάζουνε ειδήσεις για να προβάλουν κάποιες εταιρίες (fanboys κτλ) και πραγματικά είναι εκνευριστικό γιατί φαίνεται σαν να θέλουν μόνο να προμοτάρουν και να δημιουργήσουν flame. Ντροπή πλέον δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα απαντήσω στο όλο thread με ένα animation που έφτιαξα στο Blender 3D

To χοντροκομμενο στυλ να υποθεσω οτι οφειλεται στο γεγονος οτι δημιουργηθηκε με FOSS tools;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χοντροκομμενο στυλ να υποθεσω οτι οφειλεται στο γεγονος οτι δημιουργηθηκε με FOSS tools;

 

Το χοντροκομμένο στυλ είναι επειδή το εργαλείο έχει τις άπειρες δυνατότητες και εγώ είμαι noobας

 

Στο ίδιο πρόγραμμα φτιάχτηκε και αυτό

[ame=

]http://www.youtube.com/watch?v=ac7KhViaVqc[/ame]

 

και ναι είναι open-source

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας αρεσει το GNOMElization που υφιστανται οι εφαρμογες, και τα bugs δεξια και αριστερα, και το γεγονος οτι το Compiz ακομα κανει το tearing effect σε καρτες της ATI, και το γεγονος οτι τα μενου φαινονται πλεον παλια σε συγκριση με το dock και νεο start menu των seven και το γεγονος οτι για να το κανεις ομορφο πρέπει να φας ωρες απο τη ζωη σου, ενω αυτοι οι παχυδερμοι neckbeards θα μπορουσαν να το ειχαν κανει απο μονοι τους και να δινουν ενα προϊόν που να βλεπεται.

 

Ενώ το osx που μοιάζει σε gnome είναι όμορφο ε; και όσων αφορά τις ατι, εσυ τις έχεις σε osx η και εκεί παίζουν μόνο NVIDIA μπορεί να έχει tearing τουλάχιστον κανείς boot σε λειτουργικό με ATI και έχεις.την επιλογή να κανείς αναβάθμιση και να βάλεις ATI. Εσυ τι επιλογές έχεις στο osx;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας αρεσει το GNOMElization που υφιστανται οι εφαρμογες, και τα bugs δεξια και αριστερα, και το γεγονος οτι το Compiz ακομα κανει το tearing effect σε καρτες της ATI, και το γεγονος οτι τα μενου φαινονται πλεον παλια σε συγκριση με το dock και νεο start menu των seven και το γεγονος οτι για να το κανεις ομορφο πρέπει να φας ωρες απο τη ζωη σου, ενω αυτοι οι παχυδερμοι neckbeards θα μπορουσαν να το ειχαν κανει απο μονοι τους και να δινουν ενα προϊόν που να βλεπεται.

 

Καλά άλλαξε κανα wallpaper στην starter edition και μετά πες για το gnome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ το osx που μοιάζει σε gnome είναι όμορφο ε;

Κατσε ρε μπουγιαμπεσα. Το OSX μοιαζει στο gnome; Οποιες ομοιοτητες του osx με το gnome ειναι αποτελεσμα απομιμησης απο την μερια του gnome και οχι το αντιστροφο. Κατι σαν τα cargo cults. Επειδη μοιαζει με κατι και μιμηστε το στυλ αυτου του κατι, δεν σημαινει οτι ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά άλλαξε κανα wallpaper στην starter edition και μετά πες για το gnome.

Τι σε κανει να πιστευεις οτι εχω starter edition; Δεν εχω. Εχω premium. Πληρωνω για software οπως πληρωνω για το φαϊ και δεν ψαχνω στα "repositories" του σκουπιδοτενεκε της γειτονιας για δωρεαν φαϊ.

 

Και ναι, ειναι καλυτερο απο το GNOME, για ολους τους λογους που ανεφερα.

 

Δυσκολοι καιροι για λινουξαδες... Καταφυγανε σε δικαιολογιες του τυπου "Τα windows ειναι ακριβα", "σου στερουν την ελευθερια" και αλλα τετοια. Που ειναι οι χρυσες εποχες vista, οπου καταφερατε να χωσετε το λειτουργικο σας ακομα και σε Dell laptops (που μετα τους μαχαιρωσατε πισωπλατα σαν τιποτενιοι freedomites, αφου τα updates δεν δουλευαν, και μετα η Dell πηγε στα Windows 7 με τα τσαρουχια με εξαιρεση κατι netbooks της πλακας).

 

Χωνεψτε το παλικαρια. Linux = Failfest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σε κανει να πιστευεις οτι εχω starter edition; Δεν εχω. Εχω premium. Πληρωνω για software οπως πληρωνω για το φαϊ και δεν ψαχνω στα "repositories" του σκουπιδοτενεκε της γειτονιας για δωρεαν φαϊ.

 

Και ναι, ειναι καλυτερο απο το GNOME, για ολους τους λογους που ανεφερα.

 

Δυσκολοι καιροι για λινουξαδες... Καταφυγανε σε δικαιολογιες του τυπου "Τα windows ειναι ακριβα", "σου στερουν την ελευθερια" και αλλα τετοια. Που ειναι οι χρυσες εποχες vista, οπου καταφερατε να χωσετε το λειτουργικο σας ακομα και σε Dell laptops (που μετα τους μαχαιρωσατε πισωπλατα σαν τιποτενιοι freedomites, αφου τα updates δεν δουλευαν, και μετα η Dell πηγε στα Windows 7 με τα τσαρουχια με εξαιρεση κατι netbooks της πλακας).

 

Χωνεψτε το παλικαρια. Linux = Failfest.

 

Καλά μη σε πετύχω σε κανένα linux section σε κανα 2 χρόνια, θα πέσει πολύ γέλιο

 

FIRST THEY IGNORE YOU...

THEN THEY LAUGH AT YOU...

THEN THEY FIGHT YOU...

THEN YOU WIN...

-Mohandas Gandhi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...