Προς το περιεχόμενο

Ubuntu 9.10 και flash player + κατι αλλα προβληματάκια


captainf2008

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, πήγα σήμερα να κάνω εγκατάσταση το flash player για να μπορώ να βλέπω βιντεο στο youtube, ακολούθησα όλες τις οδηγίες αλλά όταν πήγα να βάλω το αρχείο στο plugin folder μου έβγαλε ενα μήνυμα που λέει οτι δεν έχω τα απαραίτητα privileges για να κάνω αυτή την εργασία. Μετά πήγα να κάνω εγκατάσταση το flash player μέσω terminal και πήγα να βάλω κάτι οδηγίες που ξεκινάνε με sudo αλλά μου ζητούσαν κωδικό. Εγώ απ'οτι θυμάμαι δεν έχω κάποιον κωδικό, απλά πατούσα το enter αλλά στο terminal αυτό δεν οδηγούσε πουθενά. Πήγα να αλλάξω τον κωδικό μου και έπρεπε να κάνω authenticate τον παλιό, πάτησα διάφορουσ κωδικούς που μπορεί να είχα βάλει, αλλά δεν συμβαίνει τίποτα κάνει συνέχεια checking password (το είχα αφήσει ενα 5λεπτο και έλεγε το ίδιο).

Καμια βοήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κάνεις κάτι πιο απλό να ανοίξεις το πρόγραμμα synaptic και να βάλεις στην αναζήτηση flash και να εγκαταστήσεις το flashplayer από τα πακέτα που σου βγάλει από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα μόλις τώρα αλλά μου ζητάει να βάλω κωδικό τον οποίο δεν ξέρω ούτε μπορώ να αλλάξω....Υπάρχει περίπτωση να έχω βάλει κωδικό αλλά είχα να χρησιμοποιήσω τα ubuntu πολλούς μήνες λόγω ενός προβλήματος και τώρα ίσως να μην θυμάμαι τον κωδικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα μόλις τώρα αλλά μου ζητάει να βάλω κωδικό τον οποίο δεν ξέρω ούτε μπορώ να αλλάξω....Υπάρχει περίπτωση να έχω βάλει κωδικό αλλά είχα να χρησιμοποιήσω τα ubuntu πολλούς μήνες λόγω ενός προβλήματος και τώρα ίσως να μην θυμάμαι τον κωδικό...

Όταν κάνουμε εγκατάσταση το λειτουργικό βάζουμε οποσδήποτε κάποιον κωδικό (συνθηματικό λέγεται) θέλουμε δεν θέλουμε γιατί διαφορετικά εγκατάσταση δεν γίνεται.

Αυτόν τον κωδικό σου ζητάει.

Αμα τον έχεις ξεχάσει μπορείς να τον μάθεις με κάποια εντολή στο τερματικό. Δυστυχώς εγώ δεν την ξέρω αυτήν την εντολή για να στην πω. Μπορείς να κάνεις ένα post και κάποιος που ξέρει θα σου απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...