Προς το περιεχόμενο

Overclock AMD 10XX (6 cores) Τhread


ColdFusion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξέρω τίποτα από υδροψύξεις δυστυχώς αλλά αν το αποτέλεσμα είναι καλό δεν θα έλεγα όχι. οι μνήμες μου είναι ocz fatality με part number OCZ3F1600LV2G σε ζεύγος. Το θέμα είναι σε τί κόστος πας αν κάνεις μια καλή υδρόψυξη (δεν με νοιάζουν οι vga η ψύξη των toxic είναι πολύ καλή για 1ghz core), και τί κόστος έχεις με την καλύτερη αερόψυξη. Αν είναι off topic στείλε μου σε π.μ. να με βοηθήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια τοπ αεροψυξη ειναι σχεδον στα ιδια με μια low end υδροψυξη , του τυπου H50 κτλπ εδω το κοστος ειναι παρομοιο . αντιθετως στην τοπ υδροψυξη θα πληρωσεις αρκετα παραπανω αλλα θα εχεις αρκετα καλυτερα αποτελεσματα . δηλαδη με κινητρο παντα τις αναγκες σου , οτι πληρωνεις παιρνεις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα ότι μια καλή λύση για αέρα είναι η noctua nh-d14 και πρόσεξα αυτό που είπε ο τελευταίος συμφορουμίστας ισχύει, δηλαδή είναι μπροστά από την Η70. Η μόνη μου ένσταση είναι ότι είναι πολύ βαριά, και ένας φίλος που έβαλε την προηγούμενη έκδοση του έχει γύρει την μητρική! Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποφορτίσω από το βάρος την μητρική άραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει το πετονια mod . να την δεσεις με πετονια δηλαδη ωστε να μειωσεις θεωρητικα λιγο βαρος κ την αντισταση που δεχεται η μητρικη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

damn caution που το ξέθαψες αυτό?? :lol:

 

ώρες-ώρες ανησυχώ για σένα... :rolleyes:

 

p_under για τις H50/H70 είχα διαβάσει ότι σε i7 τουλάχιστον,τα πήγαιναν λίγο καλύτερα απο αερόψυξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

on topic, ρίξτε κανένα ωραίο validation να δούμε που παίζουμε ;)

 

edit: Ξεκινάω εγώ -> Άκυρο Link/show_oc.php?id=1571097 :)

ωραιος ο caution ! Σε 3dmark 06, vantage στα ποσα περναει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...