Προς το περιεχόμενο

Overclock AMD 10XX (6 cores) Τhread


ColdFusion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 274
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι ρε συ οπως κ να ειναι το calibration παλι εχει spikes .

@phanispal τους ειπα οτι η μητρικη overvoltaρει ακομα κ με auto το ρευμα κτλ under load δινει στιγμιαια 1,412 που ειναι εκτος εργοστασιακων οριων . αρα εχουμε υπερθεμανση , πιθανο damage κτλ. επισης λεω να παω σε 890fx που ειναι 50 ευρω πανω αρα δεν νομιζω να αρνηθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i dont care δεν μπορουν να αρνηθουν οτι χωρις overclock με auto το ρευμα κ τα turbo - cool n quiet - c1e (*γτ ετσι γουσταρω τα κλεινω) το ρευμα βγαινει εκτος εργοστασιακων προδιαγραφων . αρα πρεπει να με πιστωσουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχώνεστε με το τι δείχνει το cpuz σε AM2+/AM3 και τόσο - πολυμετράκι @ idle/load και ξέρεις με σιγουριά :-) Και δεν θέλω χαζά τύπου δεν έχω πολύμετρο - με 5 ευρώ στο ebay παίρνεις τέλειο Κινέζο :-)

 

Και που μετράς με το πολύμετρο; :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i dont care δεν μπορουν να αρνηθουν οτι χωρις overclock με auto το ρευμα κ τα turbo - cool n quiet - c1e (*γτ ετσι γουσταρω τα κλεινω) το ρευμα βγαινει εκτος εργοστασιακων προδιαγραφων . αρα πρεπει να με πιστωσουν .

 

Μωρέ εσύ καλά τα λες, μακάρι να καταλάβουν κι εκείνοι τι θα τους πεις :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστειλα rma form , πηρα κ ενα τηλ σημερα τους εξηγησα τι κανει κ τους ειπα οτι θελω ενα πιο ακριβο , κ μου ειπαν οτι θα ερθει μεταφορικη να το παραλαβει απο το σπιτι μου κ οτι παραγγελνουν το καινουργιο. πολυ θετικους τους ακουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι μεγαλη ξενερα γτ την αναβαθμηση την αργησα λιγο την τελειωσα μετα απο 3 βδομαδες κ δεν ειχα pc μονο το λαπτοπ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμέ ;)

 

Βάζεις μια εύκολη τάση (1.4) κάνεις restart και μπαίνεις στο bios. Μένεις εκεί.

 

Βάζεις το μαύρο ακροδέκτη σε μία γείωση molex και με τον κόκκινο και το κατάλληλο range (~20V DC) ορισμένο στο πολύμετρο τσεκάρεις τα κόκκινα σημεία. Λογικά θα πέσεις πάνω της (1.4) μην αγχωθείς αν δεις και λίγο τσιμπημένες τιμές ;)

 

a785gxh128mm.jpg

 

...με λίγη προσοχή (μην πάρεις σβάρνα τίποτα και βραχυκυκλώσει) θα έχεις κάνει πολύ πιο αξιόπιστη μέτρηση από το cpuz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικα με την asrock 890 e3 ειδα οτι το imc volt ειναι το northbridge volt , δινω 1,325 αλλα δεν λεει με τιποτα να παιξει τις ram 1800 . ακομα κ με 10αρια . οι μνημες ειναι 2000ρες. ξερει κανεις που ειναι το imc volt ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...