Προς το περιεχόμενο

Τελικά το πρόβλημα του iPhone 4 δεν λύνεται με αναβάθμιση λογισμικού


TheoKent

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Ελλάδα του 2010 όπου η χώρα βουλιάζει και είναι ένα βήμα πριν τη χρεωκοπία καθόμαστε και ασχολούμαστε με ένα κινήτο τηλέφωνο που έχει 600 + euro.Οι εταιρίες έχουν καταφέρει και έχουν κανει πλύση εγκεφάλου σε όλους... τώρα να δώσεις έναν ολόκληρο μισθό για ένα κινητο τηλέφωνο ..... Με το 1/3 αυτών των χρημάτων αγοράζεις πολύ καλό κινητό που καλύπτει όλες μας τις ανάγκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ok το επιστρεφεις και μενεις με ενα Συμβολαιο 2 χρονων και με μια ελλατωματικη συσκευη που δεν ειναι τηλεφωνο.

 

Το εχεις παρει απο φιλο που σπουδαζει στην Αγγλια Γερμανια και δεν υπαρχει τροπος να το επιστρεψεις μεσα σε 30 μερες αρα χανεις καθε δικαιωμα.

Αν δεν εχει γυρισει για καλοκαιρι στο Ελλαντα.

 

Μονο το πηδημα βλεπω και οχι τη Ροδο προς το παρον ;)

 

Την πολιτική αυτή ποια άλλη "σοβαρή" εταιρεία την εφαρμόζει;

 

Η Ευρωπαικη Νομοθεσια καλυπτει ολους τους καταναλωτες αν δεν υπαρχουν σε ενα προιον οι συμφωνηθεντες(Or Whatever) ιδιοτητες στην περιπτωση μας κατασκευαστικο σφαλμα και αποδεδειγμενα.

 

Αρα και το ποδηλαταδικο της γειτονιας μου ειναι "σοβαρη" εταιρια,και το γυραδικο οταν ο πιτογυρος αντι για σως εχει μονο τζατζικι ενω ειμαι αλεργικος στο σκορδο.

 

Τεσπα εκτος απο τους τρομερα αγενεις υπαρχουν και οι τρομερα Trollers-Flammers και οι τρομερα Fans,προτιμω προσωπικα τους αγενεις :mrgreen:

 

Εχει βγει ανακοινωση για την καινουργια σειρα του Iphone 4 γιατι η λυση μανο βερνικι για ενα Gadget των 603€ μου θυμιζει το γρυλλοRouter!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα του 2010 όπου η χώρα βουλιάζει και είναι ένα βήμα πριν τη χρεωκοπία καθόμαστε και ασχολούμαστε με ένα κινήτο τηλέφωνο που έχει 600 + euro.Οι εταιρίες έχουν καταφέρει και έχουν κανει πλύση εγκεφάλου σε όλους... τώρα να δώσεις έναν ολόκληρο μισθό για ένα κινητο τηλέφωνο ..... Με το 1/3 αυτών των χρημάτων αγοράζεις πολύ καλό κινητό που καλύπτει όλες μας τις ανάγκες.

 

Μα ειναι Apple!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που έβαλε το -1 να μου εξηγήσει τι δεν του άρεσε!

Σου εβαλα +1 και ηρθες στα ισα σου.

 

Twice χαχαχαχα

Σοβαρα τωρα τι δεν σας αρεσε;

Που Quotara και κομματια του δεν ειπε κατι παραλογο.

Οπως μερικοι μερικοι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όμως τους έχω γραμμένους αυτούς που με κάνουν downgrade κι ας αφρίζεις εσύ όσο θες. :-D:P

 

Αν πιάσω όμως αυτόν που με έκανε downgrade μόλις, θα του κάνω ένα συνεχόμενο downgrade-upgrade πάνω στο όρθιο μείον μου :lol::X

 

εγω το εκανα

εδω μέσα κάποιοι έχουν δει την βαθμολογία των μηνυμάτων σαν παιχνίδι(ανωριμότητα:mad:)

για αυτο σταματήστε, το λεω για το δικο σας το καλό ;)

ήμουν αρνητικός με το μήνυμα σου και σου έβαλα αρνητική.

καταστρεφετε το forum δεν το καταλαβαίνετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν 3gs αν το κάνουν update ios4 και jbreak.μετα αφαιροντας στο θεοβαρο winterboard αφού wallpaper βάζεις πλέον ότι γουστάρεις απελευθερωνεις όλη τη ram του gs και το κινητό πραγματικά πετάει.τωρα τα "καλύτερη οθονη και κάμερα μπροστά"για μένα είναι του κ@λου τα εννιαμερα.σε μια βδομάδα η σούπερ οθονη του 4 δεν θα σας προκαλεί καμία εντύπωση.με το μυαλό βλέπουμε όχι με τα ματιά.και οπως λέει και ο φίλος πιο πάνω οι οικονομικοί καιροί είναι δυσκολοι και έρχονται και δυσκολοτεροι.αυτά......

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok το επιστρεφεις και μενεις με ενα Συμβολαιο 2 χρονων και με μια ελλατωματικη συσκευη που δεν ειναι τηλεφωνο.

 

Το εχεις παρει απο φιλο που σπουδαζει στην Αγγλια Γερμανια και δεν υπαρχει τροπος να το επιστρεψεις μεσα σε 30 μερες αρα χανεις καθε δικαιωμα.

Αν δεν εχει γυρισει για καλοκαιρι στο Ελλαντα.

 

Μονο το πηδημα βλεπω και οχι τη Ροδο προς το παρον ;)

 

 

Η Ευρωπαικη Νομοθεσια καλυπτει ολους τους καταναλωτες αν δεν υπαρχουν σε ενα προιον οι συμφωνηθεντες(Or Whatever) ιδιοτητες στην περιπτωση μας κατασκευαστικο σφαλμα και αποδεδειγμενα.

 

Αρα και το ποδηλαταδικο της γειτονιας μου ειναι "σοβαρη" εταιρια,και το γυραδικο οταν ο πιτογυρος αντι για σως εχει μονο τζατζικι ενω ειμαι αλεργικος στο σκορδο.

 

Τεσπα εκτος απο τους τρομερα αγενεις υπαρχουν και οι τρομερα Trollers-Flammers και οι τρομερα Fans,προτιμω προσωπικα τους αγενεις :mrgreen:

 

Εχει βγει ανακοινωση για την καινουργια σειρα του Iphone 4 γιατι η λυση μανο βερνικι για ενα Gadget των 603€ μου θυμιζει το γρυλλοRouter!:-)

 

Άμα το επιστρέψεις δε μένεις με μια ελαττωματική συσκευή! Με δουλεύεις; Εκτός αν εννοείς ότι ελαττωματική θα είναι σίγουρα και η επόμενη! Διότι φίλε άμα πας στο Applestore και τσεπώσεις 600+ καθαρά τα πήρες πίσω τα λεφτά σου! Και μάλιστα παραπάνω από αυτά που σου "χάρισαν" για το συμβόλαιο! Απλά μαθηματικά είναι!

 

Όσο για τον φίλο που λέει ότι στη φτώχεια μας συζητάμε για συσκευή των 600, να πω ότι καλά τα λέει, αλλά τότε γιατί διαβάζει ένα forum σαν αυτό;

 

Όμως επειδή και ο φτωχός έχει που και που το δικαίωμα να αγοράσει κάτι ακριβό (λες και τα HTC ή τα Nokia είναι φθηνά χαχαχα) λέω το εξής:

 

Να ξέρετε λοιπόν όλοι σας ότι όταν αγοράζετε ακόμα και τα ελαττωματικά προϊόντα της Apple δεν είστε ξεκρέμαστοι. Όταν εγώ αγόρασα τη μούφα το Kaiser από την HTC, κανένας δε μου έδωσε το δικαίωμα να επιστρέψω μια συσκευή της οποίας η μισή πλακέτα ήταν καμένη και η άλλη μισή παράνομη λόγω παραβίασης πατέντας και άρα απενεργοποιημένη! Για να μη μιλήσω και για καμμένα pixels! Αυτά για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι.

 

Όταν έφτασε να γίνει μέχρι και petition για το θέμα ξέρετε ποια ήταν η απάντηση της HTC; Δε φταίω εγώ αν είστε κορόιδα και μπερδευτήκατε λόγω των τεχνικών χαρακτηριστικών που θα έπρεπε να είχε η συσκευή. Εγώ δεν είπα ότι τα έχει!!!!

 

Βέβαια όταν βλέπαμε ότι παλιά qtec με arm 200 MHz ήταν πιο γρήγορα από την μπρικο-ναυαρχίδα της HTC η HTC επέμενε να διαφημίζει τη συσκευή ότι είναι ό,τι πιο δυνατό υπάρχει για business (εδώ γελάμε ή μάλλον κλαίμε όσοι σκάσαμε τα 800) PDAs.

 

Τέλος ένας φίλος μου Σκωτσέζος πήρε το 3GS και τελικά το επέστρεψε γιατί μετά από 2 εβδομάδες "θυμήθηκε" ότι η συσκευή ήταν πολύ ακριβή! Και του έδωσαν πλήρες refund στο Applestore!

 

Κατά τα άλλα μπορεί ο καθένας να λέει τον πόνο του εδώ μέσα!!!:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγω το εκανα

εδω μέσα κάποιοι έχουν δει την βαθμολογία των μηνυμάτων σαν παιχνίδι(ανωριμότητα:mad:)

για αυτο σταματήστε, το λεω για το δικο σας το καλό ;)

ήμουν αρνητικός με το μήνυμα σου και σου έβαλα αρνητική.

καταστρεφετε το forum δεν το καταλαβαίνετε??

Υποτιθεται οτι αν δεν συμφωνεις με καποιες ασυναρτησιες που λεει καποιος αυνεχεια και δεν θες να μπεις σε αντιπαραθεση μαζι του τραβωντας το Offtopic απο τα μαλλια και να καταληξει σε Flame bans Warnings και συφιλη του πετας το χερακι κατω αν θες να επικροτησεις καποιον χερακι πανω.

Καταστρεφεις το Forum αν δεν χρησιμοποιεις το Report και καθεσαι σε ενα ακυρο θεμα και κανεις αναλυση για τα χερακια ποδαρακια και γατακια χωρις καν Spoilers.

 

Ξεχασατε νομιζω ποιος ξεκινησε και εθιξε το θεμα με τα Thumbs ups and Downs ε;

Και πετυχε τον σκοπο του :devil::devil::devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
@sotosgl! Με έφερες πάλι στο μηδέν; Δε βάζεις ένα ακόμα να πάω στο +1?:lol:

Πηγες -2 περιμενε να διαβασω και θα δουμε αν θα πας στο -1 ή στο -3 :devil:

 

Ενταξει στην αρχη αλλα ειπα εγω αλλα καταλαβες.

Λεω οτι κανεις συμβολαιο με την ΑΤ&Τ για 2 χρονια για να παρεις το Iphone τους το πας πισω και παιρνεις 600€ ζεστα ζεστα σωστα;

Αν δεν ηθελες το Iphone αλλα οποιοδηποτε αλλο κινητο θα εκανες 2ετες συμβολαιο ή εστω 18μηνες οπως στην Κοτε;

Θα εχεις 600€ για κινητο!Αν εισαι Fan ομως τι κανεις;Συμβιβαζεσαι οπως ο Kirilas με μια ελλατωματικη συσκευη βαζοντας μανο βερνικη μινιο και ενα χερακι ασταρι για να μην γειωνει ενωνει αλλαζει την μοριακη δομη των κεραιων.

 

Οσο για τα λεφτα μας πισω σε πατσαβουροσυσκευες αν και το Qtek 2020 που ειχα ηταν αστερι θα σου πω πηγαινε στις προσφορες και δες την απαντηση που εδωσα στο Πλαισιο αν καποιος δεν ξερει ή βαριεται ή ντρεπεται να ζητησει αλλαγη συσκευης ή λεφτα πισω sorry αλλα ειναι αξιος της μοιρας του :)

 

Επειδη σε συμπαθω και τουλαχιστον με εσενα μπορω να κανω κουβεντα παρε μια μουντζα!

 

Btw ο Billdanos που ειναι;;

ΕΛΑ ΡΕ BILL!!!

Επεξ/σία από Sotosgl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

"As a reminder, if you are not fully satisfied, you can return your undamaged iPhone to any Apple Retail Store or the online Apple Store within 30 days of purchase for a full refund."

 

Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα

 

Όλο και κάποιο catch θα υπάρχει

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός... Α και προς αποφυγή παρεξηγήσεων συμφωνώ ότι η συσκευή έχει πρόβλημα! Αν την είχα αγοράσει θα την είχα γυρίσει, εκτός αν εμένα δεν έκανε κόλπα! Ααα και το +2 ήρθε από μένα για τα χεράκια!!! Χαχαχα! Μου χρωστάς μου χρωστάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 letters. F(έφ) Α(έι) Ι(άι) L(έλ)

 

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει .. well done apple. εγώ ψηφίζω ότι θα δεν θα πουλήσουν ούτε τα μισά από τα τόσα που θα θέλανε να πουλήσουν αν δεν φτιαχτεί το πρόβλημα από εργοστάσιο και όχι με patchakia,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καν παραδεχτεί η apple για το πρόβλημα όλα τα fanboys λέγανε και λέγανε και ανέλυαν, όταν η apple είπε πως το software patch θα διορθώσει το hardware πρόβλημα και πάλι τα fanboys λέγανε, λέγανε, ανέλυαν κράζανε με κάθε τρόπο προσπαθούσαν να μας βγάλουν τρελούς, είναι τουλάχιστον ΓΕΛΟΙΟ τώρα που η apple επειδή δεν την έπαιρνε άλλο και το παραδέχτηκε, τα fanboys να κράζουν το gizmodo και να προσπαθούν να βρουν δικαιολογίες για ένα ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΪΟΝ!

 

Είναι ελαττωματικό, λάθος στην σχεδίαση, δεν πειράζει, το θεϊκό αλάνθαστο μήλο έκανε γκάφα, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες, απλά παραδεχτείτε το να τελειώνουμε.

 

Αυτός που δεν τον πολυ νοιάζει το σήμα θα το πάρει, έληξε και γω αν είχα λεφτά για πέταμα θα το αγόραζα σίγουρα ναι και το ipad και τα πάντα όλα όπως και μια φεράρι μια λαμποργκίνι, πάψτε να μας ζαλίζετε τα ούμπαλα για την τελειότητα των συσκευών της apple, επιτέλους.

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΜΕΤΟΧΕΣ ΤΗΣ APPLE!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...