Προς το περιεχόμενο

Τελικά το πρόβλημα του iPhone 4 δεν λύνεται με αναβάθμιση λογισμικού


TheoKent

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Γενικά οι επιστήμονες αποδείχτηκε ότι είχαν δίκιο στη συγκεκριμένη περίπτωση... Επομένως καλό είναι στο μέλλον να μην τους αμφισβητούμε ειδικά όταν είμαστε "άσχετοι" με το αντικείμενο. Και αυτό ισχύει για όλους μας εδώ μέσα.

 

Καλές διακοπές και κλείσε το και λίγο το internet ;-)

 

"Επιστήμονες" που αντί πρώτα να αναλύουν τα πράγματα με την απλή λογική ...απλώνουν τα πτυχία τους, για μένα είναι αποτυχημένοι (προσωπικές απόψεις πάντα!).

 

Οι διακοπές μου είναι μια χαρά μαζί με το internet μιας και μου κανουν παρέα ένα Nexus, ένα 3Gs, ένα Macbook, ένα 3g wifi router και ένα ipad (το νέο μέλος της οικογένειας)! Και δεν θέλω σχόλια, είμαι fanboy και το χαίρομαι απίστευτα!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ ξέρω ότι τζάμπα ξύδι πιο γλυκό από μέλι... ειδικά από την στιγμή που δεν έχω θέμα με το σήμα, νιώθω ότι παίρνω κάτι πίσω :P

 

Μια απτα ίδια και εγώ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός και αν το επιπρόσθετο μονωτικό φίλμ ακυρωθεί, μιάς και θα δίνεται δωρεάν bumper σε κάθε κάτοχο του κινητού.

Υποτίθεται ότι μόνο λίγες συσκευές παρουσιάζουν το πρόβλημα παρόλο που χαρίζει σε όλους θήκες. Αν δεν κάνει σιωπηλό hardware fix το ποσοστό σε βάθος χρόνου θα μεγαλώσει επικίνδυνα. Δε θα του πει κανείς τίποτα για τις βελτιωμένες παρτίδες αφού μέσα στην αντιφατικοτητα των δηλώσεών του, έχει καλύψει όλες τις πιθανές περιπτώσεις. Εξου και ο περιορισμένος χρόνος της προσφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

"Επιστήμονες" που αντί πρώτα να αναλύουν τα πράγματα με την απλή λογική ...απλώνουν τα πτυχία τους' date=' για μένα είναι αποτυχημένοι (προσωπικές απόψεις πάντα!).

 

Οι διακοπές μου είναι μια χαρά μαζί με το internet μιας και μου κανουν παρέα ένα Nexus, ένα 3Gs, ένα Macbook, ένα 3g wifi router και ένα ipad (το νέο μέλος της οικογένειας)! Και δεν θέλω σχόλια, είμαι fanboy και το χαίρομαι απίστευτα!

B)[/quote']

 

Αν η απλή λογική λέει "αποκλείεται οι μηχανικοι της Apple να έκαναν τέτοιο λάθος" γιατί ΕΤΣΙ, λυπάμαι αυτό δεν είναι λογική είναι ακριβώς το ανάποδο. Ένας μηχανικός τηλεπικοινωνιών έχει βαρύτερη άποψη σε ένα πρόβλημα που αφορά κεραίες και απο σένα και από μένα. Όπως και η δική σου γνώμη έχει ειδικό βάρος στο δικό σου γνωστικό πεδίο. Και λυπάμαι που στο λέω αλλά ότι έχεις στα χέρια σου όλη τη συλογή της Apple δε σε κάνει ειδικό σχετικά με ένα προιον που δεν έχεις αγγίξει ακόμα. Καλό είναι να παραδεχόμαστε και τα λάθη μας καμια φορά.

 

ΥΓ Υπερβολικό σε βρίσκω... Το ipad μπορούσες να το αφήσεις πίσω :-)

 

ΥΓ2 Για πες διεύθυνση να έρθουμε για επίσκεψη. Αμαρτία να χαραμίζεται τέτοιος εξοπλισμός.

 

ΥΓ3 Επιτέλους το έφτιαξαν το χαζοπρόβλημα ( αν και η συνέντευξη είναι για γέλια και μάλλον νομίζει οτι απευθύνεται σε μαιμούδες) και μπορώ να το αγοράσω επιτέλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακεφαλαιώνω και κλείνω.

 

Το iPhone 4 λόγω hardware και σχεδιασμού ξεκινά με 13db καλύτερο σήμα από το 3GS. Με κανονικό κράτημα χάνει 20 ενώ το 3GS 2db και το nexus one 10 db (με σφιχτό κράτημα χάνουν 24, 14 και 17 αντίστοιχα). Όμως το 4 έχει και έναν αέρα προς τα κάτω άλλα 8 db αφού διατηρεί την κλήση μέχρι τα -121 db σε σχέση με τα -113 db του 3GS και του android.

 

Εμένα αυτά μου φαίνονται "μία η άλλη". Κάντε τους υπολογισμούς και θα δείτε. Το πραγματικό θέμα είναι κατα τη γνώμη μου οι όποιες μειωμένες ταχύτητες data. Σε αυτή την περίπτωση όμως δεν το κρατάς το ίδιο.

 

Ο Steve είπε αυτά που λίγο πολύ περίμενα. Ευελπιστώ, δε, ότι οι νέες παρτίδες είναι ήδη ok, το 30 Νοεμβρίου είναι άσχετο, κατα τη γνώμη μου. Μην περιμένετε μετά τις 30 να αγοράσετε με βελτιωμένη κεραία. Ότι είναι να γίνει έχει γίνει ήδη, απλά δεν είναι και μαλάκες να δίνουν δωρεάν θήκες για πάντα, εξου και η ημερομηνία αυτή, στη λογική ότι τα νεώτερα iPhone δε θα τις χρειάζονται πια! Θα μου πείτε, τόσο ακριβό κινητό χωρίς θήκη; Άλλο καπέλο αυτό.

 

Θα τσεκαρω τι γίνεται με τις καινούριες παρτίδες και μάλλον θα αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...