Προς το περιεχόμενο

Τελικά το πρόβλημα του iPhone 4 δεν λύνεται με αναβάθμιση λογισμικού


TheoKent

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού το παραδέχτηκε έγινε η αρχή.Πλέον πρέπει να αντικαταστήσει τις προβληματικές συσκευές σε όσους αγόρασαν. Έτσι κάνουν οι σοβαρές εταιρίες. Εκεί θα την παραδεχτώ. Και ας γίνει μάθημα σε όλους μας ότι δεν πρέπει να υπερασπιζόμαστε καμία εταιρία(εκτός και αν είναι δική μας :-) ) και δεν πρέπει να βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα πριν μιλήσουν οι ειδικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

"Η επερχόμενη αναβάθμιση λογισμικού δεν θα διορθώσει το πρόβλημα στην κεραία, παρά μόνο θα αλλάξει τον τρόπο που δείχνει το διαθέσιμο σήμα, κάνοντάς το πιο ακριβές"

 

Πωπω... απίστευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την παρακάτω απορία. Τα iphone που βγαίνουν από εδώ και πέρα έχουν το ίδιο πρόβλημα?

 

Δεν το διόρθωσαν δηλαδή?

 

Αυτη την απορια εχω και 'γω. Σιγουρα αυτα που πουληθηκαν πουληθηκαν, αντε τωρα να κανεις recall. Ομως με αυτα που υπαρχουν στα καταστηματα, εχουν κατασκευαστει και περιμενουν να σταλθουν στα καταστηματα, και αυτα που κατασκευαζονται ακομα και τωρα με τα ελλατωματικα "καλουπια", τι θα γινει;

 

Μπορει να φαινεται απλό, αλλα δεν ειναι ευκολο να κανεις discard ολο το στοκ που εχεις, ωστε να το αντικαταστησεις με στοκ που εχει κατασκευασθει με τα καινουρια καλουπια (με την προϋποθεση φυσικα να εχεις διορθωσει το προβλημα για να υπαρχουν τα καινουρια καλουπια).

 

Παντως, το μονο που ηθελε για να διορθωθει το προβλημα ειναι να καλυψει την κατω περιοχη στα πλαγια με καποιο διαφανες πλαστικο (προς το παρον, οι χρηστες το καλυπτουν με γυαλιστικο νυχιων!).

 

Αυτο εμποδισει το χερι να κανει επαφη και βραχυκυκλωσει τις δυο κεραιες, και αρα λυνει το προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω... απίστευτο.

Τι ξέρεις εσύ ρε? Έχεις σπουδάσει κεραιάς και τα λες αυτά? Άντε, μαζεύτηκαν όλοι οι άσχετοι να βγάλουν την κατασκευή του iPhone ελλατωματική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
"Η επερχόμενη αναβάθμιση λογισμικού δεν θα διορθώσει το πρόβλημα στην κεραία, παρά μόνο θα αλλάξει τον τρόπο που δείχνει το διαθέσιμο σήμα, κάνοντάς το πιο ακριβές"

 

common sense is a god damn super power? (οεο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τηλεφωνική συνομιλία του gizmodo με AppleCare, ε; ...

Προσωπικά το όλο θέμα με το πιάνει δεν πιάνει το patch και η κεραία με έχει κουράσει. Οπότε το έχω ρίξει στην πλάκα.

 

Αν κάποιος ενοχλείται μου λέει και το κόβω. (μέχρι φυσικά να βγουν πιο επίσημα στοιχεία :P) Παρόλα αυτά αν όλα είναι κομπλέ τι κόφτεστε? Αυτοί που κοροίδευαν για το patch θα εκτεθούν οπότε πάλι προς όφελος σας είναι. Όπως εκτέθηκαν κι άλλοι πριν την ανακοίνωση της Apple :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Προσωπικά το όλο θέμα με το πιάνει δεν πιάνει το patch και η κεραία με έχει κουράσει. Οπότε το έχω ρίξει στην πλάκα.

 

Αν κάποιος ενοχλείται μου λέει και το κόβω. (μέχρι φυσικά να βγουν πιο επίσημα στοιχεία :P) Παρόλα αυτά αν όλα είναι κομπλέ τι κόφτεστε? Αυτοί που κοροίδευαν για το patch θα εκτεθούν οπότε πάλι προς όφελος σας είναι. Όπως εκτέθηκαν κι άλλοι πριν την ανακοίνωση της Apple :-D

Μα γιατί να ενοχληθεί κάποιος από αυτά που γράφεις; Απλά εγώ δεν πιστεύω το gizmodo. Για το gizmodo ήταν το σχόλιο μου, όχι για το iPhone.

 

(edit: Ξεκαθαρίζω ότι αυτό που λέω είναι ότι το συγκεκριμένο site συντηρεί εσκεμμένα το ντόρο γύρω από το πρόβλημα, μικρό η μεγάλο, σημαντικό ή ασήμαντο, ενώ παράλληλα λέει ότι κατά βάθος είχαν μια ελπίδα ότι το πρόβλημα θα λυνόταν γιατί κατά τα άλλα είναι ένα φοβερό gadget μπλα μπλα μπλα).

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι τουλάχιστον να βρεθεί μια άκρη καλό είναι να μην αφηνιάζουν αυτοί που σιχαίνονται τα μήλα... υπάρχουν πορτοκάλια αχλάδια κ άλλα φρουτά..

 

προσωπικά πιστεύω ότι το gizmoto δεν είναι αξιόπιστο ούτε αντικειμενικό.. πάντως με τον ένα ή τον άλλο τρόπο είτε σας αρέσει είτε όχι όλοι με την apple ασχολείστε.. τυχαίο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τηλεφωνική συνομιλία του gizmodo με AppleCare, ε; ...

 

Ενώ οι επίσημες ανακοινώσεις της Apple είναι πιο αξιόπιστες.

Το αστείο είναι ότι το Gizmodo δουλεύει προς το συμφέρον σας, κι ας μην μπορείτε να το δεχτείτε.

 

Αρχικά καταχωρημένο από Gizmodo

If you want Apple to solve this problem for free, sign the petition here and pass it around to other iPhone 4 users.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ οι επίσημες ανακοινώσεις της Apple είναι πιο αξιόπιστες.

Το αστείο είναι ότι το Gizmodo δουλεύει προς το συμφέρον σας, κι ας μην μπορείτε να το δεχτείτε.

Πράγματι αστείο. Η apple με τις ανακοινώσεις της προασπίζεται τα συμφέροντά της. Το gizmodo σε τι ακριβώς στοχεύει και γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά πιστεύω ότι το gizmoto δεν είναι αξιόπιστο ούτε αντικειμενικό..

 

Όπως όταν είχε στα χέρια του το iPhone 4 και χλευάζατε λέγοντας πως δεν γίνεται να είναι αυτό το καινούριο κινητό της Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως όταν είχε στα χέρια του το iPhone 4 και χλευάζατε λέγοντας πως δεν γίνεται να είναι αυτό το καινούριο κινητό της Apple.

Χλευάζαμε; Ήταν προσωπικές απόψεις με βάση το σχεδιασμό των προηγούμενων μοντέλων, δεν αφορούσε το gizmodo. Δεν υπήρχε τότε ιστορικό με το gizmodo για να είμαστε/είμαι καχύποπτος απέναντί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσα-ίσα που έγινε αξιόπιστο αφού τελικά αυτό ήταν το πραγματικό iphone4 που τότε πολλοί αμφισβητούσαν ότι ήταν το αληθινό. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...