Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με USRobotics 56K


violatus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι κάτοχος ενός 3COM USRobotics 56K FAX MODEM. Πριν από λίγο καιρό άρχισε και έμπαινε με ταχύτητες της τάξης των 31kbps με την σύνδεση της Otenet που διαθέτω. Δοκίμασα και με άλλες συνδέσεις και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Είπα σαν άνθρωπος κι εγώ να κοιτάξω στο site της εταιρίας για κανένα update και τελικά βρήκα ότι μπορεί να αναβαθμιστεί σε V92. Μετά την αναβάθμιση του firmware τα πράγματα βελτιώθηκαν αν και πάλι δεν έπιανα πάνω από 40-42kbps. Μετά άπό ένα format που αναγκάστηκα να κάνω, οι ταχύτητες πάλι έπεσαν. Δοκίμασα να flashάρω το παλιό firmware αλλα από βλακία έβαλα το xx5630-00-V90-original. Το δικό μου modem έχει ID: 245630-01.

Μήπως έχει κάποιος το firmware για το V90 ή το V92;

 

Ευχαριστω προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re paidia kai egw to idio modem kai to eixa agorasei apo germania.

Den nyndeomoun ka8olou mexro pou allaksa ta kalwdia ta dio ekswterika ta ebala eswterika kai to antistrofo...

APo tote mono 33.6 pianei....

Exete kamia gnwmh molis balw allo modem pianw kanonikes taxythtes 49kbps..

Any help?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Εγώ μόλις το επανέφερα πάλι στο V92 και πηγαίνει πολύ καλά! Καυεβάζω με 5-5.5kilobytes/sec.

 

Επειδή όμως το Control Center δεν μου έκανε το update αυτόματα παραθέτω τον δικό μου τρόπο:

- Συνδέεστε στο site της USR με ένα FTP πρόγραμμα:

HOST:totalservice.usr.com

user name:usrmdfaxmodem

pass:usrmdfaxmodem

και κατεβάζετε το αρχείο mxx56300x.dmf.000

- Στην συνέχεια με το Control Center κανετε κανονικά το update.

 

Στο δικό μου modem λειτούργησε μια χαρά.

 

Προς Gl0bAlZer0: Δοκίμασε να το κάνεις V92.

Προς wOOzY :Για το εσωτερικό θα σε γελάσω, αν και λογικά πρέπει να είναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...