Προς το περιεχόμενο

Mail Client για Gmail,Yahoo και MS Exchange


ge0rge007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Ψάχνω έναν email client για να έχω τους λογαριασμούς μου όπως γράφω παραπάνω...Επειδή έχω δοκιμάσει 2-3,χωρίς να καταφέρω και πολλά, θα ήθελα να μου προτείνετε εάν ξέρετε κάποιον που σίγουρα υποστηρίζει και τους 3 λογαριασμούς. Ευχαριστώ πολύ:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σε icedove έχω σετάρει το official της hol, yahoo, gmail και hotmail.Τώρα με MS Exchange δεν ξέρω τι παίζει.

Icedove είναι ο thunderbird του Debian.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω, γιατι αφου εχει βγει stable εκδοση του evolution, εμενα αν και κανει update απο το synaptic, ακομα τρεχει την 2.28.3? :shock:

 

Κανονικα δεν θα επρεπε να γιναι updated? θα πρεπει να περιμενω το 10.10? :cry:

 

Το κατεβασα να το βαλω, αλλα ειναι λιγο... κινεζικα, κι επειδη την πατησα ηδη με το deluge κι αναγκαστηκα να παω στο qbittorent, επειδη το deluge... το ξεκανα, δεν θελω να παθει τιποτα το evolution, γιατι μετα... reinstall ubuntu... και δεν εχω ορεξη, μια που εχω κανει ενα καρο ρυθμισεις και εχω βαλει τα προγραμματα που θελω... :fear:

 

Εχει ενα makefile... αλλα αν κατι παει στραβα... την πατησαμε...οποτε αστο, θα περιμενω :-(

 

Υπαρχει τροπος να βαλω το mail που ειναι yahoo.gr μεσα στο evolution 2.8.3?

Δοκιμασα και με imap και με pop και ενω εφευγαν κανονικα τα mail, δεν μπορουσα να τα λαβω (με τον imap, ζηταγε ολη την ωρα κωδικο και δεν τον εκανε δεκτο, με το pop δεν εκανε fetching...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Evolution δεν υποστηρίζει Exchange 2007 όμως και ενδεχομένως να έχεις πρόβλημα. Μια καλύτερη λύση είναι το Davmail το οποίο λειτουργεί σαν proxy για Exchange. Με αυτό, μετά επιλέγεις όποιον client θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...