Προς το περιεχόμενο

Eρώτηση για κάρτα Nova


Lioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια, εχουμε στο σπιτι μας ενα πιατο με αποκωδικοποιητη ολα κανονικα συνδεδεμενα (βλεπω ρωσσικα καναλια γι' αυτο) και πιανω 2 δορυφορους Hotbird και Serius, τώρα η εξης ερωτηση μου, εχω ακουσει και εχω δει καρτα nova που μπαινει σε αποκωδικοποιητες, αυτη η καρτα ειναι παρανομη η κανονικη? Υπαρχει στα καταστηματα nova? Μπηκα στο site αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο... Ευχαριστω πολυ, σκεφτομαι να την βαλω, νομιζα οτι χρειαζομαι κ αλλον εξοπλισμο πιατο αποκωδικοποιητη αλλα μου ειπαν οτι τα Nova ειναι στο Hotbird (και οντως οταν εκανα αναζητηση βρηκα τα καναλια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site τις νόβα θα βρείς πληροφορίες για το πως να κανεις συνδρομή όταν έχεις συνδρομή σου στέλνουν και την κάρτα,πρόσεχε πρέπει ο αποκωδικοποιητής σου να είναι ικανός να διαβάζει νόβα irdeto κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site τις νόβα θα βρείς πληροφορίες για το πως να κανεις συνδρομή όταν έχεις συνδρομή σου στέλνουν και την κάρτα,πρόσεχε πρέπει ο αποκωδικοποιητής σου να είναι ικανός να διαβάζει νόβα irdeto κάρτες.

 

Ναι μου ειπε ο τεχνικος οτι ο συγκεκριμενος αποκωδικοποιητης περνει καρτα Nova (σημερα ηρθε και μας εκανε αναβαθμιση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω παντως οταν ειχαμε απο τις πρωτες σισκευες nova ειχε καρτα και τωρα στο pvr εχει καρτα δηλαδη δεν εχει καρτα εκει που εχει την υποδοχη για καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω παντως οταν ειχαμε απο τις πρωτες σισκευες nova ειχε καρτα και τωρα στο pvr εχει καρτα δηλαδη δεν εχει καρτα εκει που εχει την υποδοχη για καρτα?

 

Οχι φιλε μου, εκει που εχει υποδοχη για καρτα στον αποκωδικοποιητη μας, δεν εχει καμια καρτα μεσα... βλεπουμε αυτα που θελουμε (δηλαδη κατι ρωσσικα που θελουμε)

 

Μπηκα στο σιτε, αλλά πρεπει να παρω αναγκαστηκα τον αποκωδικοποιητη για να παρω την καρτα? μονο την καρτα να παρω δεν γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα και πιο πάνω κάνεις συνδρομή και στέλνουν κάρτα.Όχι δεν πρέπει να πάρεις και το δέκτη.Πάνε απλά σε κάποιο κατάστημα FORTHNET,ΓΕΡΜΑΝΟΣ η κάποιο άλλο που συνεργάζεται με την ΝΟΒΑ και κανε το συμβόλαιο,και αν σε ρωτήσουν για πακέτο τον δέκτη η οτιδήποτε πες τους ότι έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα πρεπει να παρεις ΚΑΙ τον δεκτη. Οι καινουριες καρτες της νοβα ειναι πια 'παντρεμενες' με τον panasat και δεν μπορει κανείς να βρει σκετη καρτα.

 

Παλια μπορουσες να εχεις καρτα που επαιζε σε δεκτες με irdetto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι το οποιο ειναι παρανομο εκ μερους της NOVA και της εχει κανει μυνηση για αυτο η Humax απο οτι ακουσα.

Ειναι μεγαλο προβλημα γιατι ο αποκωδικοποιητης τους δεν εχει HDMI (!) αρα ξεχναμε καλη ποιοτητα αφου παμε σε απλο SCART εν ετοι 2010 και HD...

Χωρια που με τον αποκωδικοποιητη τους δεν μπορεις να κανεις timeshft ή να γραφεις οτιδηποτε παρα μονο αν πληρωνεις εξτρα...

 

ΟΙΚΤΡΗ κατασταση μιλαμε! Με αυτο που κανανε χανουν συνδρομητες αλλα ουτως η αλλως το marketing τους ηταν αθλιο απο παλια. Αρα ανιατο το προβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...