Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε το Digea και δεν έχω εικόνα...


miza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις που ξεκίνησε το Digea και λέω επιτέλους θα έχω τηλεόραση στο linux, γιατί την αναλογική δεν μου την βλέπει. Μπαίνω στο kaffeine κάνω search τα βρίσκει όλα ok, αλλα τα κανάλια του Digea δεν έχουν εικόνα ενώ της ΕΡΤ έχουν. Δοκίμασε κανένας άλλος; Είναι πρόβλημα του digea η δικό μού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όταν δεν έχεις εικόνα παρά μόνο ήχο τότε μπορείς να βλέπεις μόνο εκπομπές σε mpeg2 και όχι σε mpeg4 που είναι η Digea!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω εκανα δοκιμη με το me-tv και το kaffeine...

και στα 2 ειχα κανονικα εικονα...ψαχτε το λιγο,μηπως σας λειπει κανενα codec...

(στους υπολογιστες δεν ισχυει το ιδιο με της τηλεoρασεις(οτι παιζει να ειναι μονο mpeg2),γιατι την αποκωδικοποιηση την κανει το Software)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω εκανα δοκιμη με το me-tv και το kaffeine...

και στα 2 ειχα κανονικα εικονα...ψαχτε το λιγο,μηπως σας λειπει κανενα codec...

(στους υπολογιστες δεν ισχυει το ιδιο με της τηλεoρασεις(οτι παιζει να ειναι μονο mpeg2),γιατι την αποκωδικοποιηση την κανει το Software)

 

Thanks φιλε μου, έκανα εχτές κάτι αφαίρεση προγραμμάτων που δεν usaro πια και με το autoremove παίζει να έφαγαν και τα codecs καταλάθος remove.

Δουλεύει μια χαρά τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το VLC και με κάρτα TV μπορούμε να κάνουμε κάτι;

 

κατι πρεπει να γινεται(δλδ κανει αναζητηση)...δοκιμασε ομως καλυτερα το me-tv ή το kaffeine..(πιο ολοκληρωμενα οσον αφορα την tv πιστευω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

 

Εχω μια Philips HD 32". Ενω μπορω να δω τα ψηφιακα πρισμα, cine plus κλπ. στα καινουργια καναλια τις DIGEA μου βγαζει ενα μυνημα που λεει "μη υποστηριζομενη εικονα". Τι σημαινει αυτο? Χρειαζεται αποδικωποιητης?

 

Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

 

Εχω μια Philips HD 32". Ενω μπορω να δω τα ψηφιακα πρισμα, cine plus κλπ. στα καινουργια καναλια τις DIGEA μου βγαζει ενα μυνημα που λεει "μη υποστηριζομενη εικονα". Τι σημαινει αυτο? Χρειαζεται αποδικωποιητης?

 

Σας ευχαριστω.

 

Εδώ ρώτα.

ρφβρτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

 

Εχω μια Philips HD 32". Ενω μπορω να δω τα ψηφιακα πρισμα, cine plus κλπ. στα καινουργια καναλια τις DIGEA μου βγαζει ενα μυνημα που λεει "μη υποστηριζομενη εικονα". Τι σημαινει αυτο? Χρειάζεται αποκωδικοποιητής?

 

Σας ευχαριστω.

 

ναι πρέπει να έχεις mpeg 2 τεχνολογία γι αυτό σου λέει μη υποστ. εικόνα . χρειάζεσαι αποκωδικοποιητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις που ξεκίνησε το Digea και λέω επιτέλους θα έχω τηλεόραση στο linux, γιατί την αναλογική δεν μου την βλέπει. Μπαίνω στο kaffeine κάνω search τα βρίσκει όλα ok, αλλα τα κανάλια του Digea δεν έχουν εικόνα ενώ της ΕΡΤ έχουν. Δοκίμασε κανένας άλλος; Είναι πρόβλημα του digea η δικό μού

 

Ποια κάρτα έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks φιλε μου, έκανα εχτές κάτι αφαίρεση προγραμμάτων που δεν usaro πια και με το autoremove παίζει να έφαγαν και τα codecs καταλάθος remove.

Δουλεύει μια χαρά τώρα.

 

Μάλλον δεν διάβασες αυτό, έκανα remove κάτι πακέτα και πήρε παραμάζωμα και το ffmpeg το ξανά έκανα install και είναι όλα κομπλέ.

Πληροφοριακά πάντως έχω philips 71xx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι πρεπει να γινεται(δλδ κανει αναζητηση)...δοκιμασε ομως καλυτερα το me-tv ή το kaffeine..(πιο ολοκληρωμενα οσον αφορα την tv πιστευω...)

 

Το me-tv θαρρώ ότι δεν έβρισκε την Bt879 κάρτα TV που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...