Προς το περιεχόμενο

Φτηνο πολυμηχανημα


imr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό που σου πρότεινα έχει fax στα 92€

 

---------- Προσθήκη στις 21:27 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:25 ----------

 

χωρίς να δώ τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά, θα σου πρότεινα τον epson απο τα 2 που αναφέρεις, μόνο και μόνο για το οτι έχει 4 μελάνια και όχι 2

 

Ειναι σρκετα ακριβοτερο το συγκεκριμενο , ηδη τα 75 για τον epson ειναι στο οριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μετα απο ωριμη σκεψη θα χρειαστω και fax :P

 

 

Τιμη, μεχρι 80 ευρω :)

Καμια προταση?

 

---------- Προσθήκη στις 21:25 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:21 ----------

 

Με προχειρη αναζητηση ειμαι μεταξυ http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/MFP/Inkjet-MFP/Epson-Stylus-Bx300F-C11CA17308CT.htm

 

και http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/MFP/Inkjet-MFP/HP-MFP-OFFICEJET-INKJET-CM753A-CM753A.htm

 

πιστευω εχεις προσεξει οτι το epson εχει 4 μελανια (αρα αμεσως γινεται πολυ οικονομικοτερος) ενω το hp μονο 2 ε;

 

εγω σπιτι εχω αυτο σαν απλο πολυμηχανημα epson sx115: http://www.epson.gr/content/GR/el_GR/products/all_in_one_products/product_spec/EIS-Product-Specification-SX115-GR.ilocal.htm

 

και αυτο σαν πολυμηχανημα με φαξ epson dx9400f: http://www.epson.gr/content/GR/el_GR/products/all_in_one_products/product_spec/EIS_Product_Specification_StylusDX9400F_GR.ilocal.htm

 

με το δευτερο εχω εκτυπωσει και πολλες φωτογραφιες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος (εχει 3pl μεγεθος σταγονας ενω το απλο πολυμηχανημα ειναι 4pl), εχει επισης αυτοματο τροφοδοτη για το φαξ, card reader και εγχρωμη lcd οθονη να βλεπεις απευθειας τις φωτογραφιες απο την καρτα μνημης η μεσω bictbridge.

 

εννοειται οτι και τα 2 εχουν απο 4 μελανια, τα 2 μελανια πεθαναν πια, δεν λεει να αλλαζεις ολο το εγχρωμο μελανι επειδη εχει τελειωσει ενα απο τα χρωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμένουμε εντυπώσεις

 

Πρωτες εντυπωσεις ειναι αρνητικες :P

 

1) η οθονιτσα που εχει ειναι γτπ τελειως

2) ειναι πολυ μεγάλος απο ολες τις πλευρες υψος / μηκος / πλατος

 

O αντιστοιχος Hp που ειδα ηταν πολυ πιο κομψος και ειχε και εγχρωμη οθονουλα

 

Το θετικο μεχρι στιγμης ειναι οτι τα μελανια ειναι πολυ φτηνα (υπηρχαν κατι μουφες, οχι original της epson μονο με 5e το ενα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεπτομέρειες, ο αντιστοιχος HP θα σου κόστιζε ο κούκος αϊδονι για να τυπώνεις

 

 

Ναι δεν διαφωνω, απλα ο hp ηταν πολυ πιο ''κομψος''

 

Επισης να προσθεσω οτι μου φαινεται αρκετα αργος (για εκτυπωση σκετο κειμενο) , ουτε αυτο με απασχολει βεβαια

 

Παντως φαινεται αξιολογοτατο value for money

 

Σε λιγη ωρα βαζω την διπλωματικη για εκτυπωση, ετσι και αντεξει θα επανελθω με πιο πληρες review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω έναν δεύτερο παλιό εκτυπωτή που δεν χρησιμοποιώ πολύ συχνά. Τι να κάνω για να μην ξεραθούν τα μελάνια; Να τα βγάλω;

 

μπορεις να τα βγαλεις και να τα καθαρισεις με λιγο βρεγμενη χαρτοπετσετα ετσι ωστε να μην σχηματιστει αυτη η "παστα" πανω στην κεφαλη τους και ξεραθουν επισης κουνα τα λιγο και αν θες να μην τυπωσεις για πολυ καιρο, βαλε τα μελανια σε μερος με υγρασια(πχ πανω σε βρεγμενη χαρτοπετσετα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είναι αρκετά αργος ακόμα να τυπωθεί η διπλωματική.:-)

 

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

 

 

Ναι σερνεται κανονικα :P (20 slides εγχρωμα,χωρις κατι τρομερο, πινακες, κατι διαγραματα, λιγο κειμενο και ενα πολυυυ ελαφρο πλαισιο σε γκρι, σε κανονικο χαρτι πηραν κανα μισαωρο...)

 

 

Για σχετο κειμενο , καπως την παλευει

Φοβαμαι οτι για φωτoγραφια σε καλη ποιοτητα θα θελει καμια μερα :P

 

 

Ηδη σχεδον τα εβγαλε τα λεφτα του, οποτε δεν εχω παραπονο.Tωρα για την χρηση που προοριζεται η ταχυτητα του ειναι υπεραρκετη.

 

Στα + οτι ειχε μεσα κανονικα μελανια (στο πλαισιο μου ειπαν οτι ειναι demo και δεν κρατανε πολυ, αλλα φαινεται να αντεχουν κανονικα, το μαυρο σχεδον τελειωσε μετα απο 200 σελιδες, οτι λεει και η αυτονομια του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες σκεφτομαι και εγω για πολυμηχάνημα...Δε ξερω πιο να αγοράσω..Αρχικα πηγαινα για Hp officejet 6500 λογω ethernet και μελανιών που γεμίζουν ευκολα με πατέντα...

Αλλα στο ιντερνετ διαβασα πως εχει προβληματα γενικά...

Τι αλλο προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...