Προς το περιεχόμενο

Πόσες ώρες την βδομάδα παίζετε videogames


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτα με το ζορι :D Τιποτα δεν με πορωνει αρκετα, μονο το μανατζερ οταν πρωτοβγαινει αλλα σιγα σιγα το ιδιο πραγμα κουραζει. Αν εχετε κανα ποροτικο παιχνιδι να προτεινετε, ελευθερα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12-13 την ημέρα…και ας προσπαθούν να με κρατήσουν κιαλο τα παιδιά από το wow…εγώ αυτές τις 7 ώρες που απομένουν θα δω και λίγο House MD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εξαρτάται.

Συνύθως δε παίζω πολλά παιχνίδια γιατί είμαι δύσκολος και έχω υψηλές απαιτήσεις...

Θα περάσουν και μήνες χωρίς να παίξω τίποτα!

Αλλά όταν βγει ένα παιχνίδι που μου αρέσει και είναι καλό,καθηλόνωμαι μπροστά από την οθόνη του pc,και μέχρι να εξαντλήσω κάθε πτυχή του single player θα είμαι κολλημένος στην οθόνη μέρα-νύχτα.

Δηλαδή άμα δεν έχω κάποια υποχρέωση μέσα σε 1 μέρα,από τη στιγμή που θα ξυπνήσω θα κάτσω στο pc,και θα πέσω μετά για ύπνο,με ενδιάμεσα διαλείματα μόνο για φαί-τουαλέτα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

η σωστή ερώτηση θα ήταν αν έχουν onboard ή φτηνές κάρτες γραφικών, το υπόλοιπο σύστημα μπορεί να χρησιμοποιήθεί και για άλλες δουλειές που είναι απαιτητικές σε ισχύ με αποτέλεσμα να ανεβαίνει αρκετά το κόστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως η καρτα γραφικων ειναι αυτη που ανεβαζει το συνολικο κοστος ενος συστηματος.

Εξαιρεση αποτελω εγω που το πιο ακριβο μερος του συστηματος μου ειναι ο σκληρος ssd δισκος(400€).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όπως υπάρχουν και ακριβοί επεξεργαστές, μητρικές, ram (πχ 12-24gb), ssd όπως είπες, κάρτες ήχου επαγγελματικές, κουτιά Lian Li, τροφοδοτικά με 80 Plus Gold certification, οθόνες, controllers για RAID, πολλοί σκληροί enterprise HDDs, κτλπ κτλπ...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο καρτα και ssd, για να πληρωσει καποιος πολλες εκατονταδες ευρω σε αλλα υποσυστηματα θα πρεπει να ειναι pc freak, δηλ. οπωσδηποτε οχι κοινος user.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνηθως η καρτα γραφικων ειναι αυτη που ανεβαζει το συνολικο κοστος ενος συστηματος.

Για έναν gamer ή έναν επαγγελματία (εδώ είναι και πολλά άλλα, βλεπε #116). Ο κοινός χρήστης δεν δίνει πάνω από 100€-150€. :)

 

Εκτος απο καρτα και ssd, για να πληρωσει καποιος πολλες εκατονταδες ευρω σε αλλα υποσυστηματα θα πρεπει να ειναι pc freak, δηλ. οπωσδηποτε οχι κοινος user.

Το ίδιο. Κανένας κοινός user δεν παίρνει ssd ή gpu με 400€. :)

Επεξ/σία από ocSe7en
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκτος απο καρτα και ssd, για να πληρωσει καποιος πολλες εκατονταδες ευρω σε αλλα υποσυστηματα θα πρεπει να ειναι pc freak, δηλ. οπωσδηποτε οχι κοινος user.

 

γιατί μόνοι "κοινοί" users γράφουν στο topic? δεν μπορούν να γράφουν άτομα που χρησιμοποιούν τα συστήματά τους για επαγγελματικούς λόγους? :rolleyes:

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, αλλα πολυ λιγοι.

 

Για έναν gamer ή έναν επαγγελματία (εδώ είναι και πολλά άλλα, βλεπε #116). Ο κοινός χρήστης δεν δίνει πάνω από 100€-150€. :)

 

Για καρτα μόνο ή για συστημα συνολικα?

O gamer βεβαια που παιζει χψ ωρες καθε μερα ασφαλως δεν θα εχει καρτα των 50€.

 

Το ίδιο. Κανένας κοινός user δεν παίρνει ssd ή gpu με 400€. :)

 

Μα εγω ειμαι κοινος user και low profil θα ελεγα, αλλα εδωσα γιατι ηθελα γρηγορο και ησυχο δισκο. Συνολικα το συστημα μου κανει 1100€(ανευ οθονης) εκ των οποιων 400 ο ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...