Προς το περιεχόμενο

Εφαρμογές που θα θέλαμε να δούμε στο linux


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνεται sync μέσω rythmbox και μέσω banshee.

 

Θα ήθελα να δω ένα καλό gui για shoutcast και κάποια native παιχνίδια (όχι τίποτα περίεργο, ένα απλό strategy και ένα ρεαλιστικό fps) για να περνάει η ώρα όταν δεν έχω τίποτα να κάνω. Κατά τα άλλα δεν "ζηλεύω" κάποια εφαρμογή από άλλο OS, ίσα ίσα μου λείπει πολύ η κονσόλα όποτε είμαι σε windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγω παντος θα ηθελα μια εφαρμογη πληρως λειτουργικη του Xfire για linux... (υπαρχει το Gfire αλλα δεν εχει voice chat :cry: ). Επισης μια εφαρμογη ή οτιδηποτε αλλο που να μπορω να κανω ALT+ TAB σε ΟΛΑ τα fullscreen παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα 2 πράγματα:

 

Ένα Wide System Equalizer για το Gnome ή για το Pulse. Υπάρχει ένα σε Java για όσους θέλουνε αλλά το δοκίμασα και δεν είναι ότι καλύτερο. (Έχω βρει τρόπο να το κάνω με λίγες γραμμές κώδικα σε κάποια αρχεία του συστήματος αλλά θα ήθελα ένα απλό gui).

 

Επίσης, ένα καλό Stream Hunter για να μπορώ να βρω τη πηγή των streaming media.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
...μαζί με το ασφαλιστικό

 

Εγω θα ηθελα λιγη βελτίωση του tux guitar για να φτάσει όπως το guitar pro 5

και γενικα το συστημα ηχου στο linux να επανασχεδιαστεί γιατι είναι απο τα χειρότερα.

 

το guitar pro 6 σε linux είναι γεγονός αλλά θέλει αλχημείες.

είναι native μόνο για 32 bit ubuntu.

 

 

http://www.guitar-pro.com/en/index.php?pg=download

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iTunes αλλα δεν το βλεπω

 

Sorry κιόλας αλλα αν με τόσα προγράμματα που κυκλοφορούν στον τομέα της μουσικής θες το itunes πρέπει να είσαι ανώμαλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry κιόλας αλλα αν με τόσα προγράμματα που κυκλοφορούν στον τομέα της μουσικής θες το itunes πρέπει να είσαι ανώμαλος

 

Κάτι μου λέει ότι έχει iphone :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα 2 πράγματα:

 

Ένα Wide System Equalizer για το Gnome ή για το Pulse. Υπάρχει ένα σε Java για όσους θέλουνε αλλά το δοκίμασα και δεν είναι ότι καλύτερο. (Έχω βρει τρόπο να το κάνω με λίγες γραμμές κώδικα σε κάποια αρχεία του συστήματος αλλά θα ήθελα ένα απλό gui).

 

βρηκα ενα που κανει παρα πολυ καλα την δουλεια του :-) και χρησιμοποιει pulse

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1308838

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρά αυτό που λείπει είναι η υποστήριξη κάμερας σε emesene-amsn(μιλάω για σωστή λειτουργία), και στην συνέχεια τα games!Όλα μπορώ να τα αντικαταστήσω εκτός από τα games.Να ήταν και λιγότερο bloat το ρημάδι το flash player...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται sync το iphone στo linux χωρίς jailbreak?

 

Ναι γίνεται αλλά μόνο μουσική. Το θέμα είναι να μπορείς να κάνεις τα πάντα από linux πράγμα που δεν γίνεται. Γι' αυτό μην βγαίνετε όλοι και λέτε οτι είναι ανώμαλος όποιος θέλει iTunes γιατί για όσους έχουν iphone είναι μονόδρομος. Προσωπικά μου την σπάει να κάνω επανεκκίνηση κάθε φορά που θέλω να κάνω κάτι στο iphone πέραν της μουσικής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...