Προς το περιεχόμενο

Total War: Shogun 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο εκανα,και τωρα κατεδαφιζω και οτι χριστιανικο υπαρχει καθως το 90% ειναι βουδιστες και το 10 χριστιανοι και βγεγουν οι βουδιστες σε εξεγερσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 309
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάλι dlc;Από τότε που βγήκαν αυτά τα @#@# και έβαλαν και την $$#@ steam έχει πέσει πολύ η σειρά.

Πάλι καλά που αυτό τουλάχιστον είναι καλό παιχνίδι(αν και έτσι unmoddable που είναι δεν θα φτάσει ποτέ την πληρότητα του Medieval II σε επιλογές)και φαίνεται ότι έμαθαν το μάθημα τους από το κράξιμο για το Empire & το Napoleon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έπαιξα σήμερα για κάνα τρίωρο και όταν βγήκα άρχισε να κάνει update το Steam.

Νόμισα πως κατέβαζε κάποιο patch αλλά όταν κοίταξα είδα πως το update είναι 8.5GB. Τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Shogun 2 Rise of the Samurai revealed

 

A brand new downloadable Total War: Shogun 2 campaign called Rise of the Samurai will be released in September, Creative Assembly has announced.

 

The campaign unfolds 400 years before the Shogun 2 story, and follows the Gempei War and the emergence of the samurai as a ruling class in Japan.

 

In short, there are six new clans to lead, four new heroes, four new agents, 16 new land units, 10 new naval units, 10 new mons and 10 new retainers.

 

The six clans stem from three Taira, Minamoto and Fujiwara families. The new units include the Tetsubo Warrior Monk with his studded clubs and the female Onna Bushi.

 

Two of the new agents will be seductive Shirabyoshi and the zealous Junsatsushi Inspectors. Each of the four new agents has their own skill tree.

 

Creative Assembly will also release a new patch alongside the Rise of the Samurai campaign.

 

Rise of the Samurai is not a free add-on. Pricing will be revealed closer to launch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι και συναγωνιστές...

Αγόρασα το Shogun 2 Total War απο γνωστη αλυσίδα καταστημάτων.

Βάζω το dvd και μου φορτώνει steam .... να κάτι που είχα καιρό να δω σκέφτομαι ! Και κει που είμαι εκστασιασμένος που θα παίξω , ξεκινάει να κατεβάζει ΟΛΟ το game απο Steam ..

Και η ερώτηση μου είναι η εξής : Γιατι στα κομμάτια να κατεβάσω ΟΛΟ το game (16gb) αφού έχω το γυαλιστερό δισκάκι ; Τι κάνω λάθος ; Ποιος σατανικός εγκεφαλος της steam το σκέφτηκε αυτο ;

Εσεις ολοι δηλαδή το κατεβάσατε η σας έκανε install απευθειας απο το drive ;

Παρακαλώ κύριες και κυριοι τα φώτα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shogun 2 Rise of the Samurai revealed

 

A brand new downloadable Total War: Shogun 2 campaign called Rise of the Samurai will be released in September, Creative Assembly has announced.

 

The campaign unfolds 400 years before the Shogun 2 story, and follows the Gempei War and the emergence of the samurai as a ruling class in Japan.

 

In short, there are six new clans to lead, four new heroes, four new agents, 16 new land units, 10 new naval units, 10 new mons and 10 new retainers.

 

The six clans stem from three Taira, Minamoto and Fujiwara families. The new units include the Tetsubo Warrior Monk with his studded clubs and the female Onna Bushi.

 

Two of the new agents will be seductive Shirabyoshi and the zealous Junsatsushi Inspectors. Each of the four new agents has their own skill tree.

 

Creative Assembly will also release a new patch alongside the Rise of the Samurai campaign.

 

Rise of the Samurai is not a free add-on. Pricing will be revealed closer to launch.

Ζήτω!

Οι ίδιοι πράκτορες με άλλα ονόματα,ο ίδιος χάρτης και λίγα unit παραπάνω(reskined) και όλα αυτά για μόνο 7e όταν οι modders θα μπορούσαν να το κάνουν τζάμπα!

Σε ευχαριστούμε ca! :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μιας και θυμηθηκα πως το αγορασα πρωτη βδομαδα που βγηκε και το ειχα να καθεται, ειπα να ξεκινησω να παιζω απο προχθες. Η λεξη νουμπας ειναι μικρη για να με χαρακτηρισει. Απλα δεν εχω κερδισει μαχη online και δεν ξερω που μου παν τα 4 με ολα αυτα στο multiplayer. Παιζω το shogun 2 μετα απο το medieval 2, που και εκει ημουν παλι κορυφαιος :mrgreen:. Μονο online το εχω παιξει μεχρι στιγμης το shogun, μιας και δεν μου πολυαρεσε το πως ειναι ο χαρτης στο campaign (το πως τα διχνει κλπ), βεβαια δεν παει να πει οτι δεν ειναι καλο..Τι γινεται ρε παιδια εκει με το conquest map και το avatar μου? Τι πρεπει να κανω? Εχω τον ιδιο στρατο συνεχεια οταν παω να παιξω μαχες online και δεν μπορω να ξεκλειδωσω και αλλα units. Οποιος μπορει να με βοηθησει, θα του ημουν ευγνωμων. Μαρεσει το παιχνιδι πολυ και θα ηθελα και εγω να παιζω οπως καποιοι καλες μαχες και οχι να χανω μπαμ μπαμ.... :-D, βεβαια θελει και χρονο κλπ...εχει και το επιθετο μου τη λεξη στρατηγος μεσα αλλα μαλλον αυτο δεν βοηθαει και πολυ τελικα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου στρατηγε,

οσον αφορα το conquest map

στην αρχη διαλεγεις μια απο 4 αρχικες περιοχες που η καθε μια δινει ενα bonus και ξεκινας με ενα μικρο ποσο για να φτιαχνεις τον στρατο σου και καποια αρχικα retainers που σου δινουν πλεονεκτηματα ή μειονεκτηματα στον αντιπαλο, στις μαχες.

πρωτη σου κινηση ειναι να επιλεξεις στον χαρτη της ιαπωνιας σε ποια γειτονικη περιοχη θα επιτεθεις απο την αρχικη πηγαινοντας την φιγουρα σου πανω στην περιοχη που θες. η καθε περιοχη σου δινει ενα retainer ή ενα νεο unit, οποτε επιλεγεις περιοχη αναλογα τις αναγκες σου. υστερα πατας για να σου βρει το παιχνιδι αυτοματα ranked μαχη για να πολεμησεις.

αν νικησεις παιρνεις την περιοχη και μπορεις να χρησιμοποιησεις οτι αυτη σου δινει και συνεχιζεις για την επομενη. αν χασεις ξαναπαιζεις για την ιδια.

 

καθως προχωρας στον χαρτη, κατακτωντας περιοχες και παιρνοντας xp το avatar σου απο καθε μαχη, μεγαλωνει και το ποσο που μπορεις να χρησιμοποιησεις για τον στρατο σου.

xp παιρνουν και μοναδες σε καθε μαχη και μπορεις να κρατησεις καποιες και να τις κανεις veteran, δινοντας τους καποια buffs αν θες.

 

αυτα πανω κατω για αρχη, τα υπολοιπα θα τα δεις στην πορεια.

---

εχω να μπω 2-3 μηνες στο παιχνιδι, γιατι παρολο που καναν επιτελους μια σοβαρη δουλεια οσον αφορα το βαθος στο gameplay και ενα νορμαλ AI, εχει πεσει το re-playability κατακορυφα μια που ολα ειναι σχεδον ιδια για καθε faction και αν το τερματισεις με ενα, δεν τρελενεσαι να το ξανακανεις. το τερματισα στο legendary, παρατησα μετα απο ενα σημειο και μετα το multiplayer γιατι ηταν καρα-bugged στην αρχη και με drops, αλλα λογικα θα εχει φτιαξει τωρα. τωρα που τα γραψα, ψηθηκα παλι λιγο και παιζει να του κανω μια εγκατασταση παλι. "d KraLL" στο steam αν τυχον μπω και με βλεπεις μεσα για ingame βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...