Προς το περιεχόμενο

wine !


moyrgos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεία σας ! χρησιμοποίο linux mandriva 2010 και έχω εγκαταστήσει το wine που εξομοιώνη τους φακέλους των windows ώστε να υπάρχει η δυνατότητα να εγκαταστήσεις και να εκτελέσεις προγραμματα και παιχνίδια των windows .! Το πρόβλημα που αντιμετοπιζω ειναι με ενα παιχνιδι που εχω εγκαταστησει το οποιο μου εμφανιζει μια μαυρη οθονη οταν παω να το τρεξω . Υπαρχει καποιος τροπος να το διορθώσω αυτο ?

 

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας ποιό παιχνίδι είναι. Υπάρχει διαδικασία με τα games στο wine. Θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις το dx9 και να κάνεις και να ρυθμίσεις και κάποια άλλα πράγματα για να παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To warcraft 3 ειναι βασικα το εβαλα δοκιμαστικα να δω αν μπορω να τρεξω παιχνιδια ! ! ! το εχω βαλει να τρεχει σε παραθυρο ! Και συνεχιζει να ειναι μαυρη η οθονη αλλα ο ηχος ακουγετε κανονικα ! Υπαρχει καποια αλλη διαδικασια ? θα βαλω το dx9 τωρα !

 

ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει νομιζω ενα patch για το wine ωστε να τρεχει το warcraft 3 κανονικα...

 

Το πως θα το βαλεις στο wine, το πως θα το ξανακανεις compile και ξανα rpm για να το εγκαταστησεις ειναι αλλη ιστορια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα αρχικά κοίταξε και στα repositories να δεις αν υπάρχει το playonlinux που είναι ένα πρόγραμμα σαν το wine αλλά που σου κάνει τις κατάλληλες ρυθμίσεις για να τρέξει το παιχνίδι άψογα. Υπάρχει και ένας οδηγός ρύθμισης του wine εδώ αν και είναι για ubuntu τα βασικά μπορείς να τα κάνεις σε όλες τις διανομές

 

http://howto.landure.fr/gnu-linux/install-directx-9-0c-on-linux-using-wine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Aν κανω ενα account στο wine και τους στειλω ενα application, θα ασχοληθουν καθολου να το βαλουν μεσα ή μπα?

 

Εχετε ακουσει τιποτα?

 

(Ε αφου τρεχει και το fm2010 μεσω wine... ειμαι αρχοντας... αν καταφερουν και το easy mp3 downloader... θα ειμαι αυτοκρατορας...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...