Προς το περιεχόμενο

Grub ---> Burg! Επιτέλους όμορφη εκκίνηση ;)


Jastonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά έχω σετάρει την ανάλυση στην οθόνη του brug. Το θέμα είναι ότι με το που εγκατέστησα τον brug μου χάλασε την ανάλυση στην οθόνη εισαγωγής του kubuntu δλδ το plymouth και δεν μπορώ να την ανεβάσω με τίποτα.

Εχώ δοκιμάσει όλες τις λύσεις που έχω βρει στο internet χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Α οκ τωρα καταλαβα... κι εγω στο ubuntu το ιδιο θεμα εχω αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν το εχω ψαξει... απο την στιγμη που κραταει μονο 2 δευτερολεπτα μεχρι να με βαλει μεσα και δεν πειραζει τιποτα αλλο... δεν του εχω δωσει πολλη σημασια για να ειμαι ειλικρινης...

 

Εντωμεταξυ μετα την ανανεωση του Burg, αλλαξαν τα εικονιδια του ubuntu στο sora theme...:cry: Το παλιο μου αρεσε περισσοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα , μετα απο εγκατασταση Fedora 13 ο Burg εχει αντικατασταθει απο τον Grub με συνεπεια να μην υπαρχει επιλογη για το Ubuntu 10.04 που ειχα ( για Windows 7 υπαρχει κανονικα στο Other ). Η σειρα που ειχαν γινει εγκατασταση τα λειτουργικα συστηματα ειναι Windows 7 - Ubuntu 10.04 ( λειτουργουσε μια χαρα το Burg ) - Fedora 13 , ολα 32 bit. Τι μπορω λοιπον να κανω ωστε ειτε να ξανα το Burg με την επιλογη ολων των OS ειτε να διαγραψω εντελως το Fedora ( και μαζι να φυγει ο Grub ); Εδω να πω οτι στην επιλογη εγκαταστασης Fedora πατησα συρικνωση του partition ext4 ( εκει ηταν και το Ubuntu το οποιο πηγε απο 76gb σε 50gb περιπου ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...