Προς το περιεχόμενο

Tom Clancy's H.A.W.X. 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H.A.W.X. 2 delayed on all platforms except 360

 

Ubisoft has just sent through its latest release schedule, which reveals H.A.W.X. 2 has been delayed on the PS3, PC and Wii.

 

The Xbox 360 version of H.A.W.X. 2 is still on schedule for September 3, with the PS3 version arriving a week later on September 10.

 

Unfortunately for PC fans the wait is even longer and now falls on October 1.

 

Wii owners get the raw deal, as that version seems to have been delayed until sometime on Q4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
είναι εξομοιωτής ή arcade ?

 

Λογικά arcade θα είναι.Εμένα το 1ο μου άρεσε υπερβολικά.

Έχω παίξει παλιά το Falcon 4.0 που είναι πραγματικός εξομοιωτής F16 και κυριολεκτικά έβγαλα τα μάτια μου να μάθω έστω και λίγο να μπορώ να το πετάω.Το manual του ήταν 800 σελίδες αν θυμάμαι καλά!

Το arcade έχει άλλη χάρη.Είναι για αυτούς που δεν θέλουν και πολλά πολλά να σκοτίζουν το κεφάλι τους.Να έχει απλώς τα βασικά για να μπορείς να παίξεις και να χαρείς.

Βέβαια θα μου άρεσε σαν επιλογή να είχε 2-3 "σκάλες" εξομοίωσης.Να έχει επιλογή πχ για arcade-mode , επιλογή semi-simulation με ενεργοποίηση περισσότερων επιλογών στο panel του αεροσκάφους και πιο ρεαλιστικό πτητικό μοντέλο και τέλος επιλογή real-sim με πλήρη ενεργοποίηση όλων των κουμπιών του panel του αεροσκάφους και πλήρως ρεαλιστικό πτητικό μοντέλο.

Έτσι , ανάλογα με το βαθμό εξοικείωσης του κάθε παίκτη , θα μπορεί να επιλέγει ανάλογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σου άρεσε τo ΗΑWX με αεροπλάνα που πετάνε με κωλίδια και μετά λες ότι το νέο NFS είναι για 12χρονα; :P

 

Δεν λέω, πλάκα είχε, αλλά στο 2ο, δεν έχω δει τρελές βελτιώσεις από τα βιντεάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου άρεσε τo ΗΑWX με αεροπλάνα που πετάνε με κωλίδια και μετά λες ότι το νέο NFS είναι για 12χρονα; :P

 

Το νέο NFS όσον αφορά τον περιβάλλοντα χώρο μου φαίνεται σαν ψεύτικο σε αντίθεση με το ρεαλισμό στον περιβάλλοντα χώρο του HAWX που είναι πολύ πειστικός.

Ο χειρισμός και οι αντιδράσεις του αεροπλάνου είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.Μην τα μπερδεύουμε.

Από την άλλη , όλα είναι υποκειμενικά.Τα κωλίδια που λες δεν τα παρατήρησα στο χειρισμό του HAWX , αν και υπάρχουν αρκετά περιθώρια για βελτίωση , ενώ το NFS δεν δικιολογείται για μένα να έχει τέτοια συμπεριφορά σαν να είναι συγκρουόμενα...

Μου θυμίζει ένα πολύ παλιό παιχνίδι που έπαιζα μικρός στα φλιπεράκια...(δεκαετία 80)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, είπαμε το Outrun. :P

 

Το HAWX έλεγαν πριν το βγάλουν για εμάς που παίζουμε εξομοιωτές ότι θα έχει ρεαλιστικά στοιχεία κλπ.

 

Εδώ πέρα τα Ace Combat είχαν κινούμενα bay doors για τις βόμβες ή τους πυραύλους (F-22).

 

Και μερικά αεροπλάνα ήταν λάθος model στο HAWX. :/

 

Αφού έχεις παίξει το HAWX, το no-assistance mode (3rd person μακρινή κάμερα) κάνει το αεροπλάνο να στρίβει με κωλίδια, είτε είναι A-10, είτε είναι F-35 και επίσης το λέει το ίδιο το game, drift.

DRIFT!

ΣΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ! :P

 

Nα πώ ότι είναι F-22 και άλλα με thrust vectoring και κάνουν κόλπα στον κάθετο τους άξονα, ναι οκ, αλλά όχι A-10.

 

Το καλό του HAWX ήταν το GeoEye για να έχει καλή παρουσίαση του εδάφους και φυσικά η πολύ ωραία του μουσική.

 

Και ας έλεγαν απλά ότι είναι Area 88 (UN Squadron) σε 3d, γιατί αυτό είναι με Tom Clancy influence. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ειναι δυνατον να αρεσει σε καποιους αυτη η "πατατα"?Τα γραφικα ειναι για γελια (GeoEye και παραμυθια-τα textures ειναι πραγματικα αθλια),σεναριο ανυπαρκτο και ουτε καν για arcade δεν αξιζει.Προτεινω Wings Of Prey ειτε ως full sim ειτε με βοηθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

haters gonna hate :P

 

anyway εμένα δεν μου αρέσουν τα full sim με arcade μεγάλωσα :P (ace combat στο psx και το μυαλό στα κάγκελα!!!!)

βρίσκω το full sim πολύ βαρετό , παιχνίδι θέλω να παίξω όχι να γίνω πιλότος της N@SA

qq :P

 

πάντως πατάτα έφαγα που έλεγε βγαίνει 3 σεπτεμβρίου κ πήγε οκτώβρη ααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

haters gonna hate :P

 

anyway εμένα δεν μου αρέσουν τα full sim με arcade μεγάλωσα :P (ace combat στο psx και το μυαλό στα κάγκελα!!!!)

βρίσκω το full sim πολύ βαρετό , παιχνίδι θέλω να παίξω όχι να γίνω πιλότος της N@SA

qq :P

 

πάντως πατάτα έφαγα που έλεγε βγαίνει 3 σεπτεμβρίου κ πήγε οκτώβρη ααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...