Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη θεματος....


devill0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεβαζεις την εκδοση που θελεις και αποσυμπιεζεις τα περιεχομενα του .tar.gz στον κρυφο φακελο .icons που βρισκεται μεσα στο home σου.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Το deviantart ΔΕΝ επιτρεπει διπλες καταληξεις στα ονοματα των αρχειων που φιλοξενει στους σερβερς του, οποτε θα χρειαστει να κανεις αποσυμπιεση το .tar που θα κατεβασεις, για να παρεις απο μεσα του το .tar.gz, με το οποιο θα κανεις οτι λεω παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ ....αλλα τωρα εχω αλλο προβλημα στο tag προτιμησεις εμφανισεις μου λεει"Αυτο το θεμα δεν εμφανιζεται σωστα επειδη δεν ειναι εγκαταστημενη η απαιτουμενη μηχανη θεματων GTK+'ubuntulooks'"...τι ειναι αυτο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε gtk θεμα θελει και τον αντιστοιχο gtk engine για να παιξει. Αυτος "ζωγραφιζει" τα διαφορα κουμπια, radio buttons, check buttons, scroll bars κλπ.

Χωρις τον αναλογο gtk engine το θεμα φαινεται σαν windows 98.

 

Αρα σου λειπει ο ubuntulooks gtk engine. Ανοιξε το synaptic, βρες το πακετο με ονομα gtk2-engines-ubuntulooks και βαλτο.

 

ΥΓ1. Ο gtk engine δεν εχει καμια σχεση με το θεμα εικονιδιων.

ΥΓ2. Το πακετο gtk2-engines-ubuntulooks δεν υπαρχει για την εκδοση 10.04 του ubuntu. Υπαρχει σε ολες τις παλιοτερες!

http://packages.ubuntu.com/search?suite=all&searchon=names&keywords=ubuntulooks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να μην βγει και ποτε. Απο οτι βλεπω απο τις εκδοσεις του εχει μεινει ιδιος εδω και δυο χρονια τουλαχιστον, οποτε ισως να αποφασισανε να τον βγαλουνε απο το repo.

 

Ποιο θεμα ειναι αυτο που θελεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε φιλε 10.4 εχω...θα αργησει να βγει??τη μπαρα πανω πως μπορω να τη βαλω κατω?

 

ευχαριστω παντος

 

Δεξι κλικ στην μπαρα...Ιδιοτητες>Γενικα>Προσανατολισμος και τη μεταθετεις

οπου θελεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...